Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Mart '11

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
629
 

Halimi sorma hiç bugün!

Halimi sorma hiç bugün!
 

internetten alınmıştır.


Vallahi benim suçum yok! Milliyet Blog’un üye ol, arkadaşını davet et yazılarının büyüsüne kapıldım. Önce üye oldum sonra da Blog yazarı. Yeniyim! 

Ben nereden bilebilirdim ki, blog da 1den 5 e kadar sınıf varmış. Baktım o sınıflara bile boyum yetmiyor. İnanın editörlerin kabahati. Hiç insan uyarmaz mı? Yazılarını sınıfına göre kategorize et arkadaşım diye! 

Hay Allah! Bir de Hürriyet Yazarkafeye gittim ne olur buraya da alın beni diye. 

Bir de bunca aydır bazı yazılara yorum yaptım haddimi bilmeyerek, bazı yorumlara da cevap verdim. TÜH! Bilseydim! 

Şimdi tek tek nasıl bulayım, kime ne yorum yaptım, kimin yorumuna cevap verdim. Neyse arkadaşlar sizlerden özür dilemeliyim buradan. Bir daha yapmayacağımın garantisini veremem. Yine de siz affedin. Affetmek büyüklüğün şanındandır. 

Halimi sorma hiç bugün! 

Japonya’dan bahsetmek istiyordum aslında. (Haddimi aşmadan) Hani deprem oldu ya, hani son 140 yılın en büyük depremiymiş. Tsunami tuzu biberi, patlayan nükleer santralleri. Yaşasın biz de yapacağız ya hani. 

Ne olacak şimdi bizim ahalinin hali? 

Alırsın sebzenin meyvenin tohumunu Japonya’dan. Tek tek teste tutarsın radyasyonlu mu radyasyonsuz mu? Papatya falı misali. Pazarda, manavda sebzeler, meyveler, kıvırcık marul, salatalık al eline büyüteci incele belki anlarsın! 

Tabii pirinçle mısırı da unutmamak gerekli. 

Olsun biz efsunlu milletiz. Bir şey olmaz kanımca! 

Halimi sorma hiç bugün! 

Önce kılıçlar çekildi. Yanlış söyledim kılıçlar içeri. Sonra kırılan kalemler! Pardon kalemler kırılır yen içinde kalır. Kâğıtlar nerede? Herkese sorarlar sen de mi? Ben görmedim diyene inanmaz bir daha sormaya giderler. 

Gerek yok ki! Okumayı çok severiz biz. Ekmeği sardıkları eski gazeteyi bile okuruz günü geçtiğini bile bile. Kâğıtlara ne hacet ki! 

Halimi sorma hiç bugün! 

Anayasa diyecektim, patronlar kulübü. Libya’ya giden barış gücü. Vazgeçtim. Blogları taradım bugün bana hacet kalmamış. Bahsedenler çok. Hem sınıfım da uygun değil. Ayıp olur şimdi. Kalsın başka sefere. 

Okumayı çok sevdim ben, yıllardır. Şimdiler de de hem yazmayı hem okunmayı. Saygıda kusur etmem, kıdemli arkadaşlara saygı, yenilere de sevgilerimi sunarım canı gönlümden. En son aldığım habere göre cübbeli mezuniyet töreni varmış. Dilerim bana da nasip eyleye. 

Halimi sorma hiç bugün! 

Karar verdim azaltacağım artık yazıları gün be gün. 

 

Ayşen Arslangiray Kura 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Biliyorsun Ayşenciğim ben de yeniler kategorisindeyim ama bu blogda:)) kariyer yapmak değil ki eskiler yada birileri terfi eder, diğeri yerine sayar olsun. Bir kaç gündür bu bloğuna yorum yapacağım; yapacağım ama seni neyin bu kadar kırdığını (ki birçok kişi bu blogda o safhalardan geçip, hatta blog kapama kararına kadar gittik-geldik) anlayıp öyle yorum yapmaya çalışayım diyordum. Blogda da mı sınıf varmış alla alla, 41 yaşıma girmeye daha 4 gün var ama şimdi ben bunu okuyunca 41 yaşıma bugün tezden girdim. Bizler; bloggerlar amatör yazarlarız. Belki bazı kitabı çıkan yazarlarımız vardır tabi... Kanımca: Kimsenin kimseye akıl vermeye ya da yönlendirme yapmaya sahip olduğu bir lüksü yok ki... İster okunur, ister okunmaz ama SAYGI duyulması ve mesajların ya da yorumların buna dikkat ederek yapılması taraftarıyım. Bloğumuzun her zaman güzellikler, softluk, dostluk havası içerisine geçen bir blog olarak yaşamasını temenni ediyorum. Sevgimle

YEŞİM BUYURGAN 
 29.03.2011 12:19
Cevap :
Canım arkadaşım, kırılmadım sadece nazire yapmaktı amacım. Burada zaten herkesin bir okuyucu kitlesi var. Bunun ilk etapta binleri bulmasını beklemek abes kaçar açıkcası.55 yaşına kadar hep kendi doğrularımda yürüdüm. Şükür yanılmadım da. Yeni yaşını şimdiden kutluyorum. sağlıklı mutlu bir yaşam diliyorum sana ailen ve kızınla. Seni çok sevdiğimi sakın unutma. Sevgimle kal. Ayşen Kura  29.03.2011 13:32
 

Bir önceki değerli yorumcunun ifade ettiği gibi, ben de bir kırılmışlık hissettim. Söz ettiğiniz 5 sınıfı ben anlamadım. Öyle bir kategorize edilmişlikten haberim yok. Yazı konusu hakkında da kötümsersiniz. Her blog yazarı istediği konuda özgürce yazıyor. Yalnız arada bir kendiliğinden komiserler çıkıp, had bildirmeye çalışıyorlar, aldırmayın. Burada herkes yetenekleri ve bilgisi ölçüsünde yazıyor. Kendi kendine komiserlik, hakemlik, hakimlik yapanlara takılırsanız huzurunuz kaçar. En iyisi bildiğiniz yolda yürümek. Selamlar, saygılar. H.H.Dulun

Hasan Hüseyin Dulun 
 28.03.2011 9:48
Cevap :
Teşekkür ederim arkadaşım. Gitmesi gereken yere gitti mesajlar. Ben kimseye takılmam,herkesin kendine has bir uslubu var.Uslubumu da değiştirmeyi düşünmüyorum.Hepinize kucak dolusu sevgiler.Ayşen Kura  28.03.2011 10:09
 

İfadelerinizde bir kırılmışlık havası var.En önemli en güzel yazılar insanların kendilerinden bahsettikleri yazılar olmalı.Yorum yapmak önemli tabii ki.Birbirimizin yazdıkları yazıları okuyup değerlendirmeliyiz.Ben şahsen site içinde yazar arkadaşların kendi aralarında yaptıkları düzenlemeler ile ilgilenmiyorum.Bir yazarımız sitede en iyi blogu yazan birkaç kişiden birisiniz dedi.Öte yandan arkadaşların yaptığı en iyi blog yazarı değerlendirmesinde 60 kişilik listede adım yoktu.Siz yazınızda daldan dala geçmişsiniz ben de öyle yapayım bari dedim.

Kerim Korkut 
 27.03.2011 8:43
Cevap :
Halimi bugün de sorma hiç arkadaşım. Kırılmış falan değilim aslında. Merdiven basamak basamak, birdenbire 10. basamağa çıkılmıyor ki! Birer birer çıkmadık mı hayatın merdivenlerini de? Sadece sitemdi benim blog yazım. tabii ki kıdeme ben dahil herkesin saygı duyması gerektiğine inanıyorum ancak yeni blogger olan arkadaşlara da şans tanınmasını. Saygılarımla. Ayşen Kura  27.03.2011 20:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 533
Toplam yorum
: 2840
Toplam mesaj
: 43
Ort. okunma sayısı
: 1327
Kayıt tarihi
: 14.11.10
 
 

Aydoğdu; kızgın güneşinde Ağustos'un, sararmıştı altın sarısı başaklar. Kırlangıçların göç dansın..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster