Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Kasım '09

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
530
 

Halk 21 kasımda alanlarda

Halk 21 kasımda alanlarda
 

Emek ve Demokrasi Güçleri 21 Kasım2009 tarihşnde yapılacak olan miting için çağrıda bulundu. Mitingin ana amacı; açlık, yoksulluk, işsizlik ve zamlara olan karşı çıkış olacak. Toplumun tüm kesimlerini ilgilendiren kayıtsız kalınamayak miting öncesi çağrılar artıyor.

KESK Ankara Platformu, ATO, Disk, EMEP, Halkevleri, Türk-İş Ankara şubesi ve pek çok sayıda sivil örgütünde katılacağı miting 21 kasımda saat:13:00 de Geçnlik Parkı'nda başlayacak. Buradan Kolej Meydanı'na yürünecek.

Eylemciler, işten çıkarılmaların durdurulmasını, çalışma saatlerinin kısaltılarak fazla çalışma uygulamasının yasaklanmasını, kamu istihdamının arttırılmasını, eğitim, sağlık, sosyal güvenlik hizmetlerinin parasız ve kaliteli olarak kamu tarafından sunulmasını, zamların geri alınmasını, emekçi ve yoksul halktan yana uygulamaların hayata geçirilmesini talep edecek.

Ankara Emek ve Demokrasi Güçleri tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, Türkiye’de 7 milyonu aşkın işsizin bulunduğu ifade edilerek, şu açıklamalarda bulunuldu:

“2008 Ağustosundan bu yana işten atılanların sayısı 1 milyona yaklaşmış durumda. İşini koruyabilenler de kölelik koşullarında 10 saati aşan mesailerle çalıştırılıyor. AKP’nin uyguladığı neoliberal politikaların sonucunda ortaya koyduğu özelleştirme projeleri halkın var oluşunu tehdit eder boyutlara ulaştı. Özellikle eğitim ve sağlık alanındaki dönüşüm programlarının yıkıcı etkileri gün geçtikçe daha fazla hissedilmeye başlandı.”

Açıklamada ayrıca devletin paran kadar sağlık diyerek, sağlık harcamalarının bütçe üzerindeki yükünü düşürmeyi amaçlamakta, sağlık harcamalarının maliyetini vatandaşların ödediği katılım paylarını artırarak çözme yoluna gitmekte olduğu belirtildi.

Sefalet ve yoksulluğun bir kader olmadığını, bunu değiştirmek için seslerin çıkması gerektiği vurgulandı.

http://www.turkiyeinternette.com/haber/7382-ekonom-dunyasi-halk-21-kasimda-alanlarda.html

TİN / GÖRSEL BASIN

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Umarım katılım beklenenin de üstünde olur. Sevgiler

Ayrıntıda gezinmek 
 17.11.2009 19:19
 

Duyarlı yaklaşımınız için sizi kutlarım... Memleket telekulak skandalları ile çalkalanırken Ankara'dan demokrasi,eşitliğin,özgürlüğün sesi yükselecek. Yoksulluğun kol gezdiği,küresel politikaların insanı köleleştirdiği politikalara hayır diyeceğiz... Konu ile ilgili blogumun linki: blog.milliyet.com.tr/Masal_bitti___/Blog/?BlogNo=213372

Necati TÜFEKCİ 
 17.11.2009 10:35
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 384
Toplam yorum
: 102
Toplam mesaj
: 22
Ort. okunma sayısı
: 1675
Kayıt tarihi
: 02.05.09
 
 

Yazmayı, okumayı, paylaşmayı, özgürlüğü seven, "BİLGİ"lenirken, "BİLGİ"lendiren dünya insanıyım. Lai..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster