Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Haziran '13

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
1247
 

Halk TV

Halk TV
 

HALK TV


Halk TV, Digiturk’te kanalları gezerken gördüğüm, evimizde çok nadir izlenen bir kanaldı. 31 Mayıs günü şiddetli polis müdahalesi başladığında twitterda gördüm “Halk TV sadece canlı yayınlıyor” diye. 31 Mayıs gününden beri evde televizyon ne zaman açılsa Halk TV izleniyor. Gerçekten olayları sabah akşam yayınlayan , en azından ilk 5-6 gün sadece Halk TV’di. En büyük kanallar rutin yayın akışına devam etti. NTV, Vedat Milor’un gurme programını, CNN Türk de penguen belgeseli verdi. Bu iki kanal da zaten sonradan herkes tarafından dalga konusu oldu. Halk TV ise Başbakan Afrika gezisi dönüşü havaalanında konuşma yaparken, penguenleri gösterip bu kanallarla dalga geçip, hepimizi güldürdü.  Birçok insan bu olaylardan sonra Halk TV’yi biraz da yardım olsun diye izledi çünkü ne doğru düzgün bir reklam vardı, ne de çalışan fazla insan. 22 gündür yayın akışını 3 spikerle gece gündüz devam ettirdi, hala da devam ettiriyor. Yeni yeni görüyorum ki birkaç reklam daha dönmeye başladı. İzmir Kordon'daki kafe ve barlarda sürekli maçlar açık olurdu, bu dönemde hepsinde Halk TV...

Halk TV’nin bir özelliği de KJleri (ekranın altındaki veya üstündeki yazılar). Son derece komik ve çocuksu bir dille yazılan KJler hepimizi güldürüyor. Örneğin; Necati Şaşmaz’ın konuşması sırasında aşağıda “Erdoğanla görüşen Polat Alemdar ‘ali topu tut’ düzeyindeki açıklamalarında tek bir anlamlı cümle kurmamayı başardı! İyi ki dizide bu arkadaşı birisi seslendiriyor”  yazdı.

Kanala telefonla bağlanan sanatçılar, yazarlar, siyasetçiler hiç çekinmeden dilediklerini söylediler. Tabii bu kadar yayından sonra RTÜK’ten cezayı da yedi, maalesef. Her diziye, programa ceza kesen RTÜK, Halk TV’ye ceza kesmese hepimiz şaşırırdık zaten.  Bu noktada bana en ilginç gelen şey ise twitterda insanların Halk TV’nin cezasını hep beraber ödemek için girişimlerde bulunmasıydı. “Halk TV hesap numarasını versin hepimiz para yatıralım, cezayı hep beraber ödeyelim” yazdılar. Hiçbir kanal için, hiçbir insanın böyle bir girişimde bulunacağını sanmıyorum, bu da Halk TV’nin samimiyetindendir. Halk TV çalışanlarını gece gündüz çalışmalarından dolayı, Yayın Yönetmeni Hakan Aygün’ü de dobralığından ve yazdıklarından dolayı kutluyorum. Bu zor günlerimizde hem gerçekleri yansıtıp hem de yüzümüzü güldürdüğünüz için teşekkür ederim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Halk TV 27 kadrolu kişiyle, TRT 7000 kişiyle yayın yapıyor. Üstelik Ulusal TV ile birlikte reklam ambargosu altında. Halkın istediği yerine kendi istediğini verirsen haliyle izlenme çok farklı oluyor. Selamlar.

Turbest 
 18.06.2013 0:57
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 61
Toplam yorum
: 15
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1047
Kayıt tarihi
: 08.02.13
 
 

Cengiz Ülkü 1966 yılı Manisa-Salihli doğumluyum. İlk, Orta ve Liseyi Salihli’de... Üniversite..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster