Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Nisan '07

 
Kategori
Sivil Toplum
Okunma Sayısı
378
 

Halkın sesi

14 Nisan 2007 tarihi bir gündü, Dünya’nın en büyük mitinglerindendi.Bu miting demokrasinin; sandıkta oy verip sonra da çekip gitmek olmadığını gösterdi. Kadınlar çoğunluktaydı.Sakın unutulmasın. KADIN YÜREĞİNİN DESTEKLEDİĞİ HİÇBİR DAVA TARİHTE BAŞARISIZ OLMAMIŞTIR: Bu miting, hiçbir partinin değil Milletindir. Oradaydım, her partiden, her kesimden insanlar vardı. Kimse cebine para konulduğu için Ankara’ya gitmedi. Gidenlere; kömür, erzak ve altın dağıtılmadı. Oraya inandığı için, geleceği için imkânlarını zorlayarak gitti.

Manzara görülmeye değerdi.. İnsanlar, Anıtkabir’e piknik yapmak için, gezmek için gitmediler.Kesinlikle MİLLETİN VERDİĞİ MESAJ alınmalıdır.

Bazı basın ve Medya organları, Miting’i aklı sıra küçümsediler. Bence biraz olan güvenirliliklerini de yitirdiler. Hırant Dink’in cenazesindeki basın ve TV kanalları neredeydi sormak gerek ?

Bazı siyasiler de, Mitingi küçük bir TOPLANTI ve KALABALIK olarak nitelendirdiler. Miting de söylenen sloganları alt alta koyun halkın ne dediğini, ne demek istediğini anlarsınız.

TSK’nin başındaki kişinin söylediği “Çözüm Meclis ‘de, ama biz laik Cumhuriyet ilkelerini sözde değil, özde koruyan bir Cumhurbaşkanı istiyoruz.” cümlesi çok iyi algılanmalı ve sağduyu ile değerlendirilmelidir.

Miting, Dünya medyasın da “Türkler laikliği korumak için, Cumhurbaşkanı adayına karşı yürüdü” diye yorumlandı.

DİSK, TÜRK-İŞ, KESK, TMMOB katılmadılar. “Biz laikliğe bağlıyız ama darbecilerin peşinden gitmeyiz dediler.Siz bilirsiniz beyler. Evet bu bir halk direnişidir.Bu direniş, her kesimde çok iyi algılanmalı ve önemi kavranmalıdır!!!..

Sonuç olarak; bu Millet Cumhuriyetine, onun değerlerine, demokratik hukuk devletine, laikliğe, ılımlı İslam dayatmasının RADİKAL İSLAMA dönüşmemesi için ve bazı kendini bilmezlerin utanmadan dil uzatmaya cesaret edebildiği, ATA’sına sahip çıkmak için miting ‘deydi.

Evet bu bir Demokratik halk direnişidir.BU, emperyalizme ve onun uşaklarına karşı bir baş kaldırıdır.

Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az.

Keriman Tevhit ERTUĞRUL

Emekli Öğretmen

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Tüm çabamız, AKP'nin gerçek düşüncelerini ortaya koyabilmek ve geçmişiyle hesaplaşmalarını Halkın gözünün önüne serebilmek.Hiç kimse geçmişinden kaçamaz.Ya bunun hesabını verecek ya da verecek.Ülkemizde yeni bir sürecin başlaması gerek.O DA, MEDYANIN SORUMLULUĞU. SİYASİLERİN GEÇMİŞLERİNİ, ÜLKEYİ İDARE ETMEYE KALKIŞANLARIN GEÇMİŞİNİ VE DÜŞÜNCELERİNİN HALK TARAFINDAN ÖĞRENİLMESİNE KATKI VERMEK.ÜLKEMİZİN, TEMİZ SİYASETÇİLERE İHTİYACI VAR..... Sevgi ve saygılarımla, Atila KARAKULLUKÇU

Atila Karakullukçu 
 03.05.2007 10:07
 

Ne yaparsak yapalım, ne söylersek söyleyelim karşımızdakinin kapasitesi kadardır yaptıklarımız veya anlatmaya çalıştıklarımız. Belki de "korku"nun getirdiği bir güdü ile anlamayı inkar yolunu seçiyorlardır...kim bilir?

madamex 
 21.04.2007 13:49
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 15
Toplam yorum
: 26
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 501
Kayıt tarihi
: 02.09.06
 
 

1948 Bayburt doğumluyum. İlkokul Trabzon+Erzurum, ortaokul Erzurm+Adıyaman+İsparta; lise Isparta...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster