Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Mayıs '18

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
52
 

Halklaşamayan Halk Partisinin Hazin Siyaset Argümanları ve Seçmen Üzerine Etkileri

Halklaşamayan Halk Partisinin Hazin Siyaset Argümanları ve Seçmen Üzerine Etkileri
 

ChP, halk okunu kıran ChP


Halklaşamayan halk partisinin hazin siyaset argümanları ve seçmen üzerine etkileri.

Türkiye Cumhuriyetinin ilk partisi, köklerini cumhuriyetin temel ilkelerinden alan bu parti neden halk arasında yeterli itibarı göremiyor?

Yıllarca halka karşı halkçılığı savunmasının yanında çoğunluğun değer yargılarını azınlığın değer yargılarını ön plana çıkararak kendine göre demokrasi yaptığını söylese de halk tarafından zulüm yaptığı kanaati oluştuğunu görmüyor mu?

Halkın partisini yöneten değerli siyasetçiler neden hala beyaz Türkçülük oynama peşinde?

Sağ ve muhafazakar seçmeni çekmek adına, adı çeşitli spekülasyonlara karışmış isimleri bünyesine toplamanın kendini ve fikriyatını çürüttüğünü görmüyor mu?

En acıklısı üniter devleti savunurken, devleti bölmeye çalışan çapulculara sahip çıkmanın ideolojisini temelden sarstığını görmüyor mu?

Ayrılıkçı, diğerini kötülemenin, baskılamanın daha çok kutuplaşmaya neden olduğunu acı tecrübe etmişken, 14. Sefer yanılmıyorsam AKP karşısındaki hezimeti, hala aynı argümanı savunuyor?

Bu ülkede insanların laikliğe bakış açısının dinsizlik olduğunu, bunu değiştirmek yerine bu argümanı kabul edildiği gibi kullanarak kendini dar bir kaba sığdırdığını hala neden görmüyor?

Muhalefetin gediklisi olmak yerine, iktidarın rakibi olmak için neden uğraşmıyor?

Yukarıdaki soruların tamamına binlercesini daha ekleyebilirim. Ama benim bunları eklemem verilecek tek cevabı değiştirmiyor. Tek cevap var halkı savunmak adına halkın değerlerini anlamayan, halkın partisi derken halklaşamayan, aristokrasinin partisinden öteye gidemeyen, çoğunluğu aptal olarak görüp kendi doğrularını tek doğru zanneden kafa yapısı.

Nasıl iktidar ortağı veya rakibi olur sorusunun da tek cevabı var aslında:

Halka karşı değil halkalaşarak iktidar ortağı olabilir.

Etnisite veya lokal marjinal grupları savunacağım diyerek onların oylarını devşireceğim diyerek şirin gözükmek adına milletvekili seçtireceğine; Anadolu’nun gariban halkının ne çektiğini, onların içinden çıkmış gerçekten kabul edilebilecek insanları partinin vitrini değil yapı taşı haline getirdiğinde iktidar yolu da açılacaktır.

Yine ChP (bilerek h küçük yazılmıştır) sadece elitlerin partisi, etnisitenin partisi, mezhep partisi kısaca Türkiye’nin uç noktalarını kendi bünyesinde bulunduran (iyileri tenzih ederim, ama dhkpc gibi devleti bölmeye parçalamaya çalışan ve bunları destekleyen vekiller kastedilmektedir) ve bunları şaşalayan bir görünümde devam ederken iktidar olmaktan uzak sadece milletveklcilği oynayanlar topluluğu olarak devam edecektir.

Ben Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan bir vatandaş olarak ne zaman ChP oy veririmin sorusunun önümüzdeki yıllarda sadece iki blok kalacaktır ve bu iki bloğun en büyük parçasından birini ChP oluşturacaktır) tek cevabı var:  YETER ARTIK HEP SENDENLEŞTİN BİRAZDA BENDENLEŞ

(BEN: Garip Anadolu insanı ideolojik olarak muhafazakar, devletçi, halkçı, inançlı …şu okların hakkını verme zamanı gelmedi mi hala?)

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 84
Toplam yorum
: 95
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 560
Kayıt tarihi
: 11.09.08
 
 

Yaşamak; herhangi bir amaç taşımadan sadece insan olmanın bilincine vararak yaşamak. Tek cümlelik..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster