Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Ocak '09

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
636
 

Hamas ateşkesi neden kabul etmiyor?

Hamas ateşkesi neden kabul etmiyor?
 

Hani bir laf vardır ya “Hem Kel, hem fodul” işte aynen öyle…

Kimden mi bahsediyorum? Tabi ki Hamastan…

Çor, çocuk, kadın, erkek, yaşlı genç Gazzede yaşayan Filistin halkının arkasına saklan, yaptığın hatalar gariban halkın hayatına mal olsun, sonra da çık ben ateşkesi kabul etmiyorum de…

Olacak iş değil! Sen kimi temsil ediyorsun?

Gazzede yaşayan Filistin halkını mı?

Eğer öyleyse, niye ateşkesi kabul etmiyorsun?

Seni Türkiye Başbakanının dışında dünyada destekleyen var mı? Ha birde İran! O da dostlar alışverişte görsün misali.

Bilindiği gibi, BM taraflara çağrıda bulunma ve derhal ateşkes ilan edilmesi yönünde bir karar aldı. Bu karara ne kadar uyulacak? Bunu zaman gösterecek.

Hamas'ın siyasi lideri Halid Meşal BM in çağrısındaki ateşkese uymayacaklarını açıklamış.

Basına yansıdığı kadarı ile İsrail'le ateşkes koşullarını kabul etmediğini açıklayan Hamas, saldırı devam ettikçe direnişin süreceğini duyurmuş.

Sen nesin? Gücün ne? Bu zamana kadar 1200 civarındaki Filistin halkının ölümüne, 5000 den fazlasının yaralanmasına neden oldun. Dünyada seni herkes terörist bir örgüt olarak görüyor. Sen kimin adına savaşıyorsun? Eğer Filistin halkının ise, o zaman halkın ölümüne niye neden oluyorsun?

Hamas’ın yaptığı, aynen PKK’nın yaptığına benziyor. Onlarda Kürt halkının geleceği için(!) mücadele ediyorlar. Ancak Kürt halkını öldürmekten de geri kalmıyorlar. Zaten o nedenle de terörist bir örgüt. İşte Hamas da bu nedenle terörist bir örgüt.

İçinizden belki Hamas seçimi kazanarak geldi diyeniniz olabilir. Doğru amma; seçimi nasıl kazandığını bilen yok!

Hamas'ın siyasi lideri Halid Meşal, İsrail'in ateşkes koşullarını kabul etmeyeceklerini yenileyerek, bir nevi Filistin halkının ölmesine yardımcı(!) olacaklarını açıklamış!

Meşal, Bu açıklamayı, Doha'da yapmış. Ve silahlı direnişlerinin yenilgiye uğramadığını, İsrail saldırıları sona erinceye kadar devam edeceklerini söylemiş.

Yenilen pehlivan güreşe doymazmış misali…

Ayrıca; Hamas lideri Meşal, Doha'da toplanan Arap yetkililere de İsrail ile tüm bağlarını kesmeleri çağrısında bulunmuş.

Hemen keserler(!) Siz biraz daha sabredin. Filistin halkının kökü kazınıversin!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

el fetih kimdirden ziyade işlevi nedir. sadece bir örnek verelim kendine muhalif politika sergileyen filistinlileri israili aratmayacak bir şekilde zindanlarda çürüten bir örgüt yaser arafat öldüğünde 3 milyar dolarlık serveti kim tarafından ve ne sebeble ona kazandırıldı bunu sizin düşünme melekenize sunarım hamas ise izzettin el kassam ile başlamış ve işgalin ilk günlerinden itibaren mücadele eden bir örgüt bir çok liderini bu uğurda şehit veren ve hala dik duruşunu halkının kendisine verdiği yetkiyle devam ettiriyor sizin yazınıza en güzel cevap şeyh ahmet yasinin vasiyetindeki ( biz teslim olup beyaz bayrak açsakta öleceğimizi biliyorz bırakın savaşçı onurumuzla ölelim sözüdür.

salih saraç 
 19.01.2009 15:17
Cevap :
Yorum ve katkınız için teşekkürler.  20.01.2009 15:04
 

Evet israil tek taraflı bir ateş kese uluslar arası tum baskılardan sonra kaul etti Ates kesin şartları : 1 Israil tek taraflı ateşi kesecek. 2 işgale devam edecek 3 Eğer israile fuze fırlatılırsa yeniden vurma hakkını saklı tutacak. 4 Sınırlar halen israil tarafından kontrol edilecek. Sormuşsun Hamas'a? Sen neyi temsil ediyorsun diye?. Hamas filistin halkı tarafından demokratik bir seçim sonucu seçilmiştir. Bu da bağımsız gözlemciler tarafından doğrulanmıştır. Yani halkın çogunluğu tarafından. Haması neden desteklemiyorlar? Çünkü hamas yapılan işgali kesinlikle desteklemiyor ve Israilin in Gaza ve işgal ettiği diğer topraklardan çekilmesini istiyor Nasıl bir barıştan bahsediyorsun sen??? Hamasın dediyi açık Israil işgal ettiyi topraklar dan çekilsin. Barışa yanaşmayan israil. Hamas'ı nasıl PKK ya benzetirsin???Bildiğim kadarı ile turkiye PKK nın hiç bir toprağını işgal etmiyor. Ama filistinlilerin tum toprakları işgal altında ve yaşamaya neredeyse hiç hakkı

Cahit Oz 
 18.01.2009 21:37
Cevap :
Yorum ve katkınız için teşekkürler. O sizin söylediğinizi ben değil, aynı toplumun diğer kanadı, El Fetih yapıyor. Yani o kadar Arap ülkeleri bu işi bilmiyorda Hamas bjljyor öyle mi? Ayrıca temsil ettiği halkın bacakları arasına sığınarak savaş olmaz. Halkının ölümüne neden olanlar, bir gün onun hesabını verirler.  19.01.2009 10:05
 

yazarın bu yazısı hakkında yazı yazdığı bir gurubtan ne kadar bir haber olduğunu gösterirhamas işgal sürecinde filistin halkının içerisinden çıkan bir insiyatiftir. bizler masa başı yorumlara alışık olan bir halkız ve bu alışkanlığımızı terk edemeyiz. ülkesi işgal edilmiş ve karşısında kural tanımayan kafasına estikçe savaş ilan eden sıkıştığında yeni taktikler için kısa süreli ateş kes ilan eden ve bu ateşkes normlarını kendisi belirleyen ve dayatan bir devlet terörü varken kiminle hangi şartlarda ateşkes israil yedek askerini bile savaşa soktu ve morelmen çöken askerlerini yeniden motive etmek ve yeni saldırı taktiklerini denemek için ateşkes istiyor tabiher şeyi sindiren bizlerin bunu anlaması biraz güç olacaktır başından beri saflarını israilden yana belirleyenler sonundada yapacakları bu olacaktır. haması ve pkkyı aynı konumda gören bir insan kurtulus savaşındakli insanlarıda aynı konumda görmesi gerekir . çok görmüyorum izzet sahibi olmayanlar her sunulan zehri şifa sanacaktir

salih saraç 
 18.01.2009 10:49
Cevap :
Hamas ile El Fetih arasındaki farkın ne olduğunu bilen var mı? El Fetih işgal altındaki toprakları kurtarmak için mücadele edip, FKO adı altında hareket ederken ve tüm dünya tarafından terörist ilan edilirken, Hamas nerdeydi? El Fetih ve rahmetli Arafat biryerlere getirdikten sonra, hazıra konan Hamas, şimdide halkının bacakları altında, sözde kurtuluş mücadelesi veriyor öylemi? Haydi canım sende!  19.01.2009 10:08
 

Bence bu hamas örgütü filistin halkının asimilasyonu için batı tarafından kurulmuş bir örgüt. Saygılar...

izmirli doksanyedi 
 17.01.2009 13:40
Cevap :
Bence de. Yorum ve katkınız için teşekkürler. Selamlar...  17.01.2009 15:27
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 3842
Toplam yorum
: 6442
Toplam mesaj
: 310
Ort. okunma sayısı
: 3038
Kayıt tarihi
: 23.03.08
 
 

Antalya'da 1956 yılında doğdum. Emekliyim, Üniversite mezunuyum. Evliyim, bir oğlum var Mimar. Gü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster