Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Aralık '20

 
Kategori
Müzik
Okunma Sayısı
117
 

Hande Ünsal 'Sözüm Söz'

 
Epey zorlu geçen, müzik sektörünün de kan ağladığı bir yılı geri bırakmak üzereyiz. Açık konuşmak gerekirse herkes bu yıldan bir an önce kurtulmak derdinde. Aralık ayında tek tük yeni çalışmalar yayınlanmaya devam ediyor. Bakalım bundan sonraki süreçte neler olacak?
 
Bu yaz yayınladığı 'Yorgun Savaşçı' şarkısıyla özellikle radyolarda iyi bir başarı yakalayan Hande Ünsal, hız kesmeden yeni şarkısını yayınladı. Sözü ve müziği kendisine, düzenlemesi Serkan Balkan imzası taşıyan 'Sözüm Söz' ile metronom düşmüyor. Video klibini ise Ecem Gündoğdu yönetmiş. 
 
Hande Ünsal ve Serkan Balkan'ın müzikal kimyası gerçekten oturdu ve her yaptığı eser sırıtmıyor tam aksine 'Tamam Hande şarkı yapmışsa kesin tutar' kafasına giriyoruz. Ve en önemlisi düzenli aralıklarla mutlaka bir hit'le karşımıza çıkıyor, arayı asla soğutmuyor. Sadece radyoları değil dijitali de sallıyor, ilgi uyandırıyor Ünsal. Bu en büyük artısı. Radyolar kadar dijital de önemli artık. Yoluna teklilerle ilerlemesi, şarkılarının keşfedilmesini kolaylaştırıyor. Pandemi döneminde sürekli üretim halinde olduğunu vurguluyordu. Bir önceki ev yapım usulü çalışması 'İyi Misin' ile ilk slow çalışmasını yayınlamıştı. 
 
Ayrılık sonrası güçlü bir kadını anlatan 'Sözüm Söz' ile Hande Ünsal, yine emeline ulaşacak, tam bir pop şarkısı. Ondan artık bol bol slow şarkılarda bekliyoruz kendisine duyurumdur.
 
Demet'in 'Kahır'ı
 
En son sevenlerine yaz için hazırladığı 'Nostalji' şarkısının ardından yeni bir şarkıyla daha çıkageldi. Sözleri Sıla ve Ali Enis Diyapoğlu'na, müzik ve düzenlemesi Murat Yeter imzalı 'Kahır' ile kış mevsimine giriş yapıyor. Belgrad Ormanları'nda 1 günde tamamlanan video klibin yönetmen koltuğunda Ahmet Can Tekin oturuyor.
 
'Kahır' Demet Akalın diskografisinde 2000'li yıllarda yayınladığı 'Seven Kızın Romanı' ya da 'Esmer Yarim' gibi slow'larının tınısını rahatlıkla hissedebiliyorsunuz. Daha önceki Demet Akalın yazılarımda slow şarkıları karşı tarafa çok iyi yansıttığını, vokalini iyi kullandığını yazmıştım ve halen söylediğim sözlerinin arkasında durmaya devam ediyorum. 
 
Düzenlemede ağırlıklı olarak klasik gitar solosunun eşlik etmesi ve arabesk sosunu dozunda kullanması Akalın için iyi bir fırsat. 'Kahır' için pop slow bir şarkı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Yerini bulup, hanesine bir çizik atması şu dönemlerde zaman alabilir ama pekte negatif yaklaşmamak lazım.
 
Yeni neler geliyor?
 
- Gülben Ergen, uzun süredir üzerine çalıştığı yeni albümünü ay sonu yayınlayacak.
- Betül Demir, Irmak Arıcı imzalı 'Toz Duman' isimli yeni teklisini yayınlayacak.
- Sibel Can, 'Hayat' albümünden Hasan Kuyucu yönetmenliğinde 'Yalnız Beni Sev'e klip çekecek.
- Funda Arar, yeni tekli çalışmasıyla geliyor.
 
 
furkancanhazar@gmail.com
 
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 53
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 141
Kayıt tarihi
: 20.08.16
 
 

Popular Culture ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster