Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Temmuz '20

 
Kategori
Müzik
Okunma Sayısı
27
 

Hande Yener'in 'Bela'sı

Hande Yener, kariyerinin 20.yılını 'Carpe Diem' isimli yeni albümünü hazırlarken araya pandemi süreci girince işler bir anda değişti. Nisan ayında albümden ilk teklisi 'Pencere'yi yayınlayan şarkıcı, yaza özel kıpır kıpır bir şarkı daha yayınlamak istedi. Sözleri Berksan'a, müziği ve düzenlemesi Misha'ya ait 'Bela' geçtiğimiz günlerde ikinci tekli olarak servis etti. Berksan'la ilk kez 2013 yılında 'Ya Ya Ya Ya' şarkısıyla Yener'e büyük bir hit kazandırdı. Müzikal çalışmaları diğer albüm ve projelere yansıdı ve kimyaları da iyi tuttuğunu düşünenlerdenim.
 
'Bela', akılda kalıcı nakaratı, bilindik vokali ve latin ezgilerinin yoğunlukla hissettiğiniz, oturduğunuz yerden tempo tutturacak kıpır kıpır bir yaz şarkısı. Bir önceki çalışması 'Pencere'nin rüzgarı dinmeden yaz aylarında olmamızdan dolayı 'Bela' bu yazın hitleri arasında yer alabilir. Belki bir 'Kırmızı', 'Acele Etme', 'Kelepçe' etkisi yaratmayabilir şarkıları ama her biri güzel izler bırakmayı hedefliyor. Merakla beklenen 20'nci yıl albümüne dair heyecanı da artırıyor.
 
 
'Dibine Dibine'
 
Hem duruşunu hem müziğini bir başka bayıldığım Soner Sarıkabadayı’nın yeni şarkısı 'Dibine Dibine' ile kendi yapım şirketi olan PDND Müzik etiketiyle geçtiğimiz günlerde dijital platformlarda yerini aldı.
Sözü ve müziği kendisine, düzenlemesinde Osman Çetin'e ait olan şarkının kapak fotoğrafları ve video klibi Selim Akar imzası taşıyor. Video klipte görsel anlatımındaki  başarılı oyunculuğuyla  dikkat çeken Sarıkabadayı'nın ünlü oyuncu Ayla Algan'dan oyunculuk dersleri aldığı ortaya çıktı. Slow şarkıların sonbahar - kış aylarında çıkarılması kuralına ters çıkış tarihi olan Temmuz ayı, Soner Sarıkabadayı şarkılarının mevsimlik şarkılar olmadığı iddiası ile müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.
 
 
 
'Cennetten çiçekleri topladık mı?'
 
Son birkaç haftadır popüler şarkıların arasında 'Cennetten Çiçek'e rastgelmişsinizdir. Nasıl patladı, nasıl doğdu hiç bir şey anlamadık. Ama piyasaya bir renk geldiğini görmezden gelemeyiz. İlk kez 2019 yılının sonunda Bilal Sonses'ten akustik formda dinlemiştik ve yerini bulmuştu. Şimdi bir Erol Köse keşfi olan 1998 doğumlu genç şarkıcı Zehra tarafından yeniden ele alındı. Zaten şarkıyı biliyorduk şimdi yeni bir vokalden dinlemek nasıl olacak diye tereddütlerim de vardı doğrusunu söylemek gerekirse.
 
Kısa bir araştırma yaptığım zaman 'sırf eğlence olsun' diye paylaştığı şarkının bu kadar çok 'elden ele' yayılması onu şaşırtmış. Alper Eğri versiyonuyla remix haline getirilen şarkı çığ gibi büyüdü. Zehra'nın naif vokalide şarkıya farklı bir renk katmış. Her iki versiyonun alıcısı farklı seçim sizin.
 
 
furkancanhazar@gmail.com
 
 
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 106
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 149
Kayıt tarihi
: 20.08.16
 
 

Popular Culture ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster