Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Ekim '11

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
165
 

Hanefi Avcı'yı takdimimdir

Hanefi Avcı, terörün en azgın döneminde Diyarbakır ve İstanbul İstihbarat Şube Müdürlükleri, İstihbarat Dairesi Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. Susurluk Komisyonunda yaptığı açıklamardan sonra kızakta tutuldu.

Akp hükümete gelmeden önce terör, kaçakçılık konularında yaklaşık 8000 sayfa (sekiz bin) döküman hazırlayıp Akp kurmaylarına verdi.

Onların da ilk yaptığı, Hanefi Avcı'yı en etkili daire olan Kaçakçılık ve Organize Suçlar Dairesinin başkanlığına atamak oldu.

Hanefi Avcı bu dairede önemli operasyonlar yaptı. Yürütülen bir operasyon hazırlığı bilgisinin, DAİREDE GÖREVLİ BİR AMİR TARAFINDAN AKP,YE YAKIN BAZI İSİMLER SIZDRILDIĞINI ÖĞRENDİ. BU KİŞİ HAKKINDA İŞLEM YAPILIRKEN HANEFİ AVCI DA DAİRE BAŞKANLIĞINDAN ALINDI.

Yeni görev yeri Edirne Emniyet Müdürlüğü oldu. Burada Gümrük operasynu ve Belediye başkanıyla ilgili operasyonları yürüttü. Edineden sonra Eskişehir Emniyet Müdürlüğüne atandı. Bu dönemde, EMNİYET İÇİNDEKİ CEMAAT YAPILANMASINI DA İÇEREN " HALİÇDE YAŞAYAN SİMONLAR " kitabını yazdı. Kitap büyük yankı uyandırdı.

HANEFİ AVCI HAKKINDA SUÇLAMALAR 

ERGENEKON Örgütü Üyeliği,

Devrimci Karargah Örgütüne üye olmak,

Savcı Osman Şanal tarafından açılan hakaret davası,

Emniyet Müdürü Ali Fuat Yılmaz tarafından açılan hakaret davası,

Emekli Emniyet Müdürü Bülent Orakoğlu tarafından açılan hakaret davası,

Edirne Başkanı Hamdi Sedefçi tarafından açılan hakaret davası,

Edirneli müteahhit Muharrem Polat tarafından açılan hakarte davası,

Savcı Mehmet Berk tarafından açılan hakaret davası,

Terör örgütünü övme suçundan açılan ceza davası,

HANEFİ AVCI'NIN ALDIĞI CEZALAR

Hemen hemen her ilin Emniyet Müdürlüğü, emekliye ayrılan personeline, yabancı heyet temsilcilerine, bazı ziyaretçilerine  bir hatıra ürün verir. Hanefi Avcı'da Eskişehir Emniyet Müdürlüğü döneminde Sarar firmasından EMNİYET ARMALI  7700  ( yedi bin yedi yüz )  liralık kravat yaptırdı. Sen misin bunu yaptıran? İçişleri Bakanlığı Yüksek Disiplin Kurulu Avcı,ya " Kınama " cezası verdi.

Emrine tahisi edilen araçları özel işlerinde kullandığı gerkçesiyle " Kınama "  cezası verildi.

Televizyona çıkması ve kitabıyla ilgili konuşması karşılığı 15 gün aylıktan kesme cezası,

Muhbirlerle temas, bazı personelle  ilgili bilgileri açıkladığı idiiasıyla yürütülen soruşturmada Yüksek Disiplin Kurulu maaş kesim cezasını uygun buldu.

Makam arabasıyla özel misafirlerini Eskişehir,de dolaştırmanın karşılığı olarak Avcı,ya aylık kesim cezası uygun bulundu.

Hizmet dışında, resmi sıfatının gerektirdiği saygınlığı ve güven duygusunu sarsacak eylem ve davranışlarda bulunmak suçundan 6 ay kısa süreli kıdem durdurma cezası verdi.

Bu ceza Hanefi Avcı 1. sınıf Emniyet Müdürü  olduğu için cezası maaş kesimine çevrildi.

Pkklı teröristlerle ilgili bazı değerlendirmeleri  "yasadışı örgüt elemanlarını övmek " olarak yorumlandı ve bu yüzden Hanefi Avcı, Yüksek Disiplin Kurulu kararı ile Emniyet Teşkilatından çıkarma cezasına çarptırıldı.

34 YIL TERÖRLE MÜCADELE EDEN ADAM, TERÖRİSTLERİ ÖVMEKTEN MEN EDİLDİ.

Bazı kamu görevlileri hakkında suç isnadında bulunduğu gerekçesiyle Yüksek Disiplin Kurulu, Hanefi Avcı hakkında " İKİNCİ KEZ EMNİYET TEŞKİLATINDAN ÇIKARMA " cezası verdi.

Amir ya da üstlerini eleştiri niteliğinde sözler söylemek, yazı yazmak suçundan  174 MAAŞ KESİMİ CEZASINA ÇARPTIRILDI.

Hemen belirtelim ki, bunlar sonuçlanmış olanlar. Bir de devam eden soruşturmalar, dosyalar da sırada. Tabii, verilen cezaların iptali için, Hanefi Avcı,nın avukatı eski Mülkiye Başmüfettişi Refik Ali Uçarcı da İdare Mahkemesine dava açıyor.

 Hanefi Avcı, kitabını yazdıktan sonra başına gelenleri Silivri Cezaevindeki odasında yazıyor. Avukatı Refik Ali Uçarcı,ya göre, Hanefi Avcı'nın kitaptan sonra yaşadıklarının yer alacağı yeni kitabı ilk kitabından daha büyük ilgi görecek.

Çünkü, bazı gerçekeri ortaya koymanın bedelinin ne kadar ağır olduğunu anlayabilmek için  Hanefi Avcı,nın başına gelenleri öğrenmek gerekecek.

Hanefi Avcı, bir kitap yazdı, dünyası değişti. BAŞINA GELENLER ONU HİÇ ŞAŞIRTMAMIŞ. ÇÜNKÜ BUNLARI BEKLİYORMUŞ. 

ŞİMDİ, CEMAAT ALEYHİNE KONUŞANLARA" HANEFİ AVCI'NIN  BAŞINA GELENLERİN BAŞINA GELMESİNİ Mİ İSTİYORSUN " denilmesi de artık sıkça söylenir olmuş.

 ( EFTEN PÜFTEN DEĞİL, BİR GECELİK ASLA DEĞİL, YALAKALIĞA TAHAMMÜLÜ OLMAYAN, GERÇEKTEN  GAZETECİ SAYGI ÖZTÜRK'ÜN KALEMİNDEN  )

 UĞUR BOZDOĞAN    04-10-2011

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yazımda Öztürk'e sinirlendiğime dair bir ifade ve ima yok. Nereden çıkardınız anlamadım. Siz bu şablonu değiştirin. Çünkü Türk Milleti, zannettiğiniz şablonun çok dışında bir noktada bulunuyor. Eğer dediğiniz gibi olsaydı yüzde elli oyu, Ak Parti'i değil, başkanı aynen sizin gibi, "Ergenekon nerede, gösterin de üye olayım" diyen CHP alırdı. Ergenekon vs. konularında yeterinden fazla delil var. Mumcu'yu dincilerin öldürdüğünü cenazesinde, "kahrolsun şeriat!" diye haykıranlar söylüyor. Ben değil. Yorumuma cevabın çok anlamsız ve çocukça olmuş. Bana, "Öztürk bir yazı yazdı da ucu size mi dokundu" demişsiniz. Galiba yorumum size fazla dokundu ki, ifadelerinizde azıcık dengeyi kaçırmışsınız. Selam.

Hüseyin Atacan 
 12.10.2011 16:36
Cevap :
Beyefendi, lütfen ilk yorumunuzun İLK CÜMLESİNİ OKUYUN. Cevabınızı orada kendinizden alacaksınız.Ben SAYGI ÖZTÜRK'E gerçek bir gazeteci dedim ve sizin yorumunuz tam tersineydi.. Gelin bir anlaşma yapalım. Ben SAYGI ÖZTÜRK okuyayım sizde bir kadın memesine vatanı satan ALTAN kardeşleri okuyun. Tekrar yazıyorum benim şablonum TÜRK MİLLETİ. Bu şerefli millet oyunu da istediğine verir. ERGENEKON vs konulardaki delilleri bana söylesenizde ben de öğrensem. Sakın bunlar ORTADAN KAYBOLAN BOMBALAR OLMASIN ? ? Bu arada ORTADAN KAYBOLAN BOMBALARLA DA BİR KELİME BİLE ETMEMİŞSİNİZ. Ya da bu deliller TEĞMEN MEHMET ALİ ÇELEBİ'NİN telefonuna " SEHVEN " !!!!! yüklenen isimler olmasın. Yoksa siz hala WORD BELGESİNİ DELİL SAYANLARDAN MISINIZ ?? Allah size gani gani akıl versin derim.Ben dengemden memnunum. Sizinde dengenizi bulmanızı, bulursanız da haber vermenizi dilerim. Bu çocukça ve anlamsız sözler yazan vatandaş hala ERİTİLEN BOMBALARI soruyor.  13.10.2011 21:23
 

Saygı Öztürk'ün iddia ettiğiniz gibi gerçek gazeteci olduğunun karinesi ne? Sadece sizin gibi düşünmesi değil mi? Bana hiç öyle gelmiyor. Size tavsiyem, insanları dinlerken ve okurken kafanızdaki şablonu çıkarınız. Böyle yaparsanız daha bağımsız düşünebilir, gerçeğe ulaşma şansınızı artırabilirsiniz. Aksi takdirde, fikirdaşlarınızın dümen suyuna girer (işte böyle) aynı yörüngede dolanır durursunuz. Tüm ergenekon ve balyoz sanıkları gibi Hanefi Avcı'nın da kutlu ve mübarek bir insan olduğuna inanır, haksız yere tutuklandığını düşünürsünüz! Bolu İzmit arasında, Güneydoğda öldürülen yüzlerce insanı unutur, Uğur Mumcu benzeri maktüllere dinciler arasından bir katil uydudur rahatlarsınız. Öyle ya nasılsa ortada, karşı taraftan meçhul bir katil var, gerçek katilin kimliğinden size ne değil mi? Genelkurmay bile, irtica ile mücadele eylem planını ve hükümete karşı kurduğu internet sitelerini kabul etti. Öztürk gibiler hala diretiyor ve adam aklamaya çalışıyor. Selamlar.

Hüseyin Atacan 
 06.10.2011 22:06
Cevap :
Beyefendi, peki siz neden SAYGI ÖZTÜRK bu kadar sinirlendiniz ? Acaba bir yazı yazdı da ucu size veya görüşlerinize mi dokundu ? Benim şablonum TÜRK MİLLETİDİR. İster beğenin ister beğenmeyin. Vız gelir tırıs gider. Siz hala ERGENEKON diye bir örgüt arayın ama bulusanız da bana da haber verin. Ama bu sahteklarlığın en başından yani BULUNDUĞU GİBİ ORTADAN YOK EDİLMEK ÜZERE ANINDA ERİTİLEN BOMBALARDAN BAŞLAYIN. NİYE TÜM DELİLLER DURUYOR DA ACABA O BOMBALAR ERİTİLDİ, ACABA BİR SAHTEKARLIK MI VARDI ? TÜRKİYE CUMHURİYETİ VE ALBAYRAĞI için mücadele eden herkes kutsaldır. Pkk,ya yardım ve yataklık edenler hariç.Bu arada Uğur Mumcu,da dincilerce öldürülmedi. Belki bilmek istersiniz diyorum. Ama siz nedense bunun dinciler tarafından olduğunu kabul edecek kadar dümen suyuna girmişsiniz gibi geliyor. Siz hala ORTADAN KAYBOLAN BOMBALARA RAĞMEN ERGENEKON var diyorsanız BEN ERGENEKONCUYUM.  10.10.2011 13:37
 

Paylaştığınız yazı için teşekkür ederim.

Beymihdar 
 05.10.2011 15:34
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 31
Toplam yorum
: 177
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 518
Kayıt tarihi
: 20.04.11
 
 

Adım UĞUR BOZDOĞAN. . İşimden arta kalan zamanlarda Türk Halk ve Sanat Müziği dinlemeye ve bildiğ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster