Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Aralık '06

 
Kategori
Anne-Babalar
Okunma Sayısı
1223
 

Hangi anne çocuklarına daha iyi örnek oldu?

Hangi anne çocuklarına daha iyi örnek oldu?
 

Sinemada çocuk filmi olduğu için bazı anneler çocuklarını koltuklara oturttuktan sonra çıkıp dışarıda bekliyorlar ve film bitince çocuklarını salonun kapısından alıyorlar. Bugün biletimizi erken aldığımız için salonun ortasında güzel bir yerdeydik. İki genç anne yanlarında 4, 5, 6 yaşlarında üç çocukla geldiler, sağ tarafımızdaki boşluğun kendilerinin olduğunu sanarak çocuklarını oraya oturttular ama numaraların tutmadığını annelerden biri farkedince daha kenarda olan sol tarafımıza geçtiler. Çocuklardan büyüğü oturdukları yeri kenarda diye beğenmedi ve diğer anne de arkadaşının “buranın sahipleri vardır” uyarısına aldırmadan “onlar da başka yere otursunlar” diyerek çocukları alıp biraz önce kalktıkları yere yerleştirdi. Filmin başlamasına yakın çocukları bırakıp dışarıya çıktılar. Bütün bu yer değiştirmelerin her defasında geçmek için bizden izin aldıkları için tüm olanlara tanık oldum.

Film başlarken koltukların gerçek sahipleri geldi: iki anneyle iki çocuk. Ancak kendi yerlerinde yalnızca tek koltuk boş görünce yan tarafa oturdular ve biri “yazık çocukları kaldırmayalım” dedi ve kenar taraftan filmi seyrettiler? Aslında sinema oldukça iyi tasarlandığı için kenar taraflar da seyir zorluğu yaratmıyordu.

Çok basit gibi görünen bu olanlar içinde 4 anne ve 5 çocuk yeraldılar. Çocukların hepsi çok küçüktü ve tüm kararları anneler verdi. Hangi anne daha doğru davrandı? Hangi anne çocuklarına daha iyi örnek oldu? Hangi anne çocuklarını daha çok seviyor?

1- Çocuklarını daha iyi seyretsinler diye başkasının yerine oturtan anne mi?

2- Arkadaşını “buralarını sahibi vardır” diye uyarmaya çalışan ancak ısrarcı olmayan anne mi?

3- Diğer çocukları yerinden kaldırmamak için kendi yerlerine oturmayıp çocuklarına filmi daha kenardan izlettiren iki anne mi?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

ya bu durumda ben de yan koltuğa otururum.yalnız film bittiğinde çocuklarını almaya gelen anneye neden bu davranışı yaptığını sorarım bu sizin başınıza gelse sizde benim yaptığımı yaparmıydınız diye sorardım bakalım ne cevap verirdi vereceği cevap bence seni ilgilendirmez diye uzaklaşır yaptığı yanına kar kalır.

bahri deniz eriskin 
 02.11.2008 21:31
 

Anneler çocuklarını hiç rahat bırakmıyorlar.Çocuklarımıza öz güveni kendi kazanmaları serbest bırakmaları gerekir.Ben önce eğitim diyorum sonra öğretim gelir kendiliğinden tüm annelere selamlar ...

fethiye bekcan bekcan 
 04.01.2007 21:43
 

Etrafımızda o kadar yanlış davranan anne var ki , ya aşırı korumacı davranıp çocuklarının büyümelerine engel olurlar.Yada keser misali hep bana hep bana temposunu destur ettirir bu seferde adaletsiz, başkalarına saygısız büyükler yetiştirirler.Ağeç yaşken eğilir, iyi kötü kavramı, hak adalet, özveri,ailede öğrenilir özelliklede anneden diyorum...Evlatlarını özenle büyütüp minicik ellerinden ellerini eksik etmeyen, o minicik yüreklere insan sevgisini yerleştiren annelere selam olsun...Esen kalın

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 26.12.2006 21:00
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1735
Toplam yorum
: 2342
Toplam mesaj
: 230
Ort. okunma sayısı
: 2370
Kayıt tarihi
: 22.09.06
 
 

27 Mart 1959'da İnebolu Yeşilöz Köyünde doğdum. Yeşilöz Köyü İlkokulu, Yeniyol İlkokulu, İnebolu ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster