Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Ocak '08

 
Kategori
Yurtdışı Eğitim
Okunma Sayısı
495
 

Hangi dil eğitimini seçmeliyim?

Hangi dil eğitimini seçmeliyim?
 

İZMİR CENSU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI


GENEL DİL EĞİTİMİ: Haftalık 15 – 20 veya 25 ders içeren programlardır, temel dil konularında kapsamlı bir dil bilgisi eğitimi içermektedir. Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar olan bu kurslar dil bilgisi haricinde kelime bilgisi, telaffuz, konuşma derslerini de içermektedir.Programların çoğu her hafta veya iki haftada bir başlamakta olup, kurs süresi öğrencinin isteğine göre ayarlanabilmektedir.

YOĞUN DİL EĞİTİMİ: Mesleki veya akademik sebeplerle kısa sürede dil öğrenme gereksinimi olan öğrenciler için programlanan bu kurslarda haftalık ders saati her okula göre farklılık göstermektedir, bu programlar 30 veya 40 ders içermektedir.

Haftalık ders saatinin fazla olmasından dolayı konular daha ayrıntılı işlenebilmektedir. Yoğun dil eğitiminde dersler okuma, dinleme, yazma, dil bilgisi ve konuşma pratiğinin geliştirilmesi üzerine programlanmıştır. Yoğun dil programının bir avantajı da temel dersler haricinde öğrencilere seçmeli ders hakkı da tanımasıdır. Seçmeli derslerde öğrenciler eğitimciler tarafından hazırlanan oyunlara & grup tartışmalarına katılarak, konuşma pratiklerini geliştirme fırsatını bulabilmektedirler. Yoğun dil eğitimi genellikle her hafta veya iki haftada bir başlamaktadırlar.

UZUN DÖNEM AKADEMİK YIL PROGRAMLARI (EKONOMİK PROGRAMLAR): Uzun süreli dil eğitimi almak isteyenler, dil seviyeleri ortanın altında olanların veya yeni başlayanlar için ideal programlardır. Genellikle minimum 20 hafta devam eden bu programlarda öğrenciye indirim ve ekstra avantajlar sunulmaktadır.

Bu programlarda öğrenciler temel dil eğitiminin yanı sıra kültürel & akademik dil eğitimi ve sınavlara hazırlık derslerini de görmenin avantajını yakalamakta ve aynı zamanda diğer programlara göre % 20 – 30 daha az ücret ödemektedirler.

Programların çoğu belirli tarihlerde başlamakta olup minimum 6 ay süreli kayıtlarda, haftada 20 saat çalışma izni verilmektedir. Tüm bu avantajlar, uzun dönem programları daha cazip kılmaktadır.

PROFESYONELLERE YÖNELİK TİCARİ DİL EĞİTİMİ – İŞ İNGİLİZCESİ (Business English): Bu program, Globalleşen dünyamızda, iş hayatındaki gelişmeleri takip etmek ve iş hayatıyla iletişim kurmak isteyen profesyoneller tarafından çok tercih edilmektedir. Özellikle kısa süreli eğitimlere katılabilecek profesyoneller için düzenlenen bu programlarda ticari yazışmalar, toplantı teknikleri, ticari terminoloji gibi konular işlenmektedir. Genellikle dil seviyesi orta ve üzeri olan ve iş yaşamında yabancı dil kullanmak durumunda olan profesyoneller için ideal bir programdır.

YÖNETİCİLER İÇİN KURSLAR (Executive Kurslar): Bu programlar, zamanı değerli ve sınırlı olan işadamlarının, orta ve üst kademe yönetici ve meslek sahibi profesyonellerin iş dünyasındaki ihtiyaçlarına cevap verecek kurslardır.

Bu kurslar büyük özen ve esneklikle hazırlanmış olup, katılımcıların istekleri doğrultusunda da düzenlenebilmektedir. Programlar bire bir özel ders veya küçük gruplar halinde verilmektedir. Ayrıca katılımcıların iş dünyasından olması, farklı firmalar arasında yeni iş anlaşmaları ve ortaklıkları da doğurabilmekte, profesyoneller için networklarını geliştirme olanağı sağlayabilmektedir.

MESLEKİ DİL EĞİTİMİ: Bu programlar doktorluktan turizmciliğe, mühendislikten gazeteciliğe, tıptan hukuka, öğretmenlikten pilotluğa kadar her türlü meslek grubu için özel olarak hazırlanmaktadır. Program katılımcıların uzmanlaşmak istedikleri mesleğe ait terminolojisini, kültürler arası anlayışın vurgulanmasını ve öğrencilerin farklı ülkelerden gelen meslektaşları ile bilgi alışverişinde bulunmalarını sağlamaktadır.

SINAVLARA HAZIRLIK: Uluslar arası alanda işverenler ve yüksek öğretim kurumları tarafından kabul gören TOEFL, IELTS, CAMBRIDGE Üniversitesi Dil Sınavlarının haricinde, Amerika’da yüksek öğrenim için üniversitelerin ek olarak istediği GMAT ve GRE sınavlarına hazırlanmak isteyenler için düzenlenen programlardır. Bu kurslar sınavların gerektirdiği dil becerilerinin öğrencilere kazandırılması esasına göre düzenlenmiştir. Okuma, yazma, dinleme, gramer bilgilerinin haricinde öğrencilere test teknikleri de öğretilerek sınavdan en üst düzey puanı almaları sağlanmaktadır. Programlar genellikle uzun süreli olmakla beraber haftada 15–20 veya 30 ders olarak verilmektedir.

ÖZEL DERSLER: Genellikle uzun süre zamanı kısıtlı olan ve kısa sürede lisan problemini çözmek isteyenler için ideal bir programdır. Bu program bire-bir (Öğretmen ve öğrencinin bire bir sürdürdüğü dil eğitim programı) olarak verildiği için diğer programlara göre maliyeti daha yüksektir. Haftalık 10 ders minimum alınmakla birlikte haftalık 20 – 40 ders olarak ta uygulana bilinir ve aynı zamanda farklı programlara katılırken, ek olarak özel derslerden de yararlanılabilir.Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 3
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 473
Kayıt tarihi
: 27.10.07
 
 

İzmir- Censu yurtdışı eğitim danışmanıyım. İngiltere, Malta dil okulları ile Work and Travel program..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster