Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Temmuz '15

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
242
 

Hangi şiir yarım kaldı ?

Hangi şiir yarım kaldı ?
 

Alıntı


Bahar bir başka güzel olur başkentte, ama her zaman bahar mevsimi yaşanmaz. Kıştan yaza geçiveririz bir günde. 
 
Baharın kendini nazlı nazlı gösterdiği güzel bir günün akşama yaklaştığı saatlerde kentin en güzel sokaklarından biri olan Konur sokağa yürüyorum.
 
Kitabevleriyle, kafeleriyle, eylemcileriyle, çalgıcılarıyla günün her saatinde renkli olan bu sokakta yürümeyi hep sevmişimdir. Konur sokak her mevsim güzeldir ama baharda ve akşam saatlerinde daha neşeli ve canlı oluyor. 
 
Gençlerin sesleri bütün sokağı kaplamış, kimi bir pankartın etrafında toplanmış slogan atıyor, kimisi gitar çalan bir arkadaşının yanında şarkılara eşlik ediyor.
 
Sokağın coşkusu bulaşıyor bana da. Hiç bir şeye aldırmadan kendi telaşlarında kaybolup yürüyen insanlar arasından geçiyorum. 
 
Eve giden dolmuş durağına gitmek gelmiyor içimden.
 
Sakarya caddesine  geçip her zaman oturduğumuz kafeye giriyorum  bu safer yalnız. Amacım ilkbahar havasını biraz daha koklamak ve akşam rutinlerimi biraz daha geciktirmek
Dipteki boş olan masaya oturuyorum. Kalabalıklar içinde kaybolma isteği var içimde. Çantamdan yeni aldığım kitabı çıkarıp sayfalarını kokluyorum etrafa belli etmeden. Fark edilip edilmediğimi anlamak için kafamı kaldırıp baktığımda, karşımdaki masada oturan kadını fark ediyorum. Bir an göz göze  geliyoruz. Yüzündeki hüzün bulutlarıyla karşılaşıyor gözlerim. Karşısındaki erkekle neler konuştuğunu anlamıyorum tıpkı yaşını anlayamadığım gibi. Ben bunları düşünürken kadın elindeki peçeteyle göz pınarlarını silmeye başlıyor. Bakışlarımı elimdeki kitaba saklıyorum, ama aklım esmer kadında. Gözlerimi saklandığı satırlarda uzun süre tutamıyorum. Başımı kaldırıp tekrar baktığımda kadının kalktığını görüyorum, masada yarım kalmış bir bira ve bir erkek bırakarak.
 
Çantasını alıp giderken adam kıpırdamıyor yerinden. Her şey bir anda duruyor sanki. Sadece kadın yürüyor, bir kez bile dönüp arkasına bakmıyor.
 
Bu gidişin bir ayrılık olduğunu anlıyorum. Daha önce yaşanmış fırtınalardan dolayı şimdi sessiz sedasız yaşanan.
 
Ömrümüze kaç ayrılık sığdırdık? Ve daha kaç ayrılık sığar kim bilir? 
 
Bazı ayrılıklar hançer yarasıdır izi geçmeyen, bazısı da kağıt kesiği…
 
Nasıl olursa olsun her ayrılıkta biraz daha büyüyor insan… Her ayrılıkta kendine kalmayı öğreniyor. 
 
*Şairin dediği gibi : “Ömrümüz ayrılıklar toplamıdır / Yarım kalan bir şiir belki de”
 
2015 / Naz Avcı 
 
* Ahmet Telli 
ERIC VAN BUYTEN, Şahin ÖZŞAHİN bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ankara'yı eskiden bilen biri olarak yazınızın başından itibaren kendimi Ankara'ya kaptırdım. Gençliğim, gençlik aşklarım ve ağaçlar altında geçen güzel günler ve her şeyden önemlisi duru anlatımınız; dozajı o kadar yerinde ki! Ama beni aldattınız, başlığınız beni farklı yere, yazınız beni farklı yere götürdü. Ahmet Telli bu, mutlu olamayacak kadar aşka aşık bir insan! Beğendim bloğunuzu çok... Selamlar

ERIC VAN BUYTEN 
 16.07.2015 8:58
Cevap :
Teşekkür ederim. Beğeniniz beni mutlu etti. Aslında bir aşka şiir eşlik etmişse söylenmemiş şiirler yarım kalıyor. “Mutlu aşk yoktur” der Aragon. Belki bu yüzdendir.Selamlar…  16.07.2015 23:22
 

Zaten bütün şiirler yarın kalır bitiremezsin, sonra tekrar yeniden yazarsın. Bayramınızı da kutlar esenlikler dilerim.

Şahin ÖZŞAHİN 
 15.07.2015 19:39
Cevap :
Yarım kalan şiirler bitmeyen aşklar gibidir tekrar başa dönüp yeniden yazmak ister insan.Teşekkür ediyorum.Selamlar…  16.07.2015 21:30
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 193
Toplam yorum
: 572
Toplam mesaj
: 11
Ort. okunma sayısı
: 969
Kayıt tarihi
: 13.01.10
 
 

Kırklı yaşlarda başladığım yazma serüvenine elli li yaşlarda da devam etmeye çalışıyorum. Ünivers..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster