Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Kasım '09

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
387
 

Hanım beni terk etti

Hanım beni terk etti
 

bana nispet bu fotoyu yollamış..ikinci torunuyla..


Yok yok öyle değil canım; İstanbul'a torunların yanına gitti. Kızım yeni doğum yaptıydı. Bebek henüz üç aylıkken damat bir işi nedeniyle memleketine gitti. Öyle yakın bir yer de değil, ta Nijerya'ya hemde. Öyle olunca da iş başa düştü hanım, koşa koşa yanlarına gitti.Yaşlılığın güzel tarafı da bu işte; torun sevdasına terk edilmiş olmak;))

Şimdi evlere sığamıyorum azizim. Ne gün geçiyor ne gece. Hanım evdeyken bir ayağım kahvedeyken, o gidince evden çıkmaz oldum. Garezim hanıma mıymış anlamadım. Demek ki, hanım''gitme'' dedikçe gitmekteymiş işin zevki.

Sen niye hanımla gitmedin madem dediğinizi duyar gibiyim. Gideceğim de, evdeki kızımı bırakamıyorum bu kez. Küçük değil, sekiz yıllık öğretmen ama, gözümde hala çocuk gibi. Sabahları erken kalkıp sobayı yakıyorum ki, kahvaltısını sıcak ortamda yapsın da işine gitsin. Bazen kahvaltısını hazırladığım da oluyor ya.. Bayılıyor.

Domuz giribinden de korkuyorum üstelik. İstanbul'da daha yoğunmuş. Gelir beni bulur neme lazım;))

Ama, hanım biraz daha ''gel''desin hele, gideceğim. Hele şu bayram da bir geçsin.

Not: Sigarayı Ramazan ayında tekrar bıraktım. İçmiyorum. Bilginize..

Gülden Işık bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ayy bende terk etti deyince yüregim agzıma geldi:)) ne mutlu böle güzelşeyler için terk edilmeye bayrama bişey kalmadı ya sabır diyelim allah analı babalı büyütsün inşallah;)sevgiler saygılar

Deniz kabuğu 
 20.11.2009 11:54
Cevap :
yorumları çok geç okudum maalesef..özürdilerim..anca yayınlayabildim..  15.11.2010 21:59
 

Yoksa ne döner evine, ne de sizi İstanbul'a davet eder. Kendi ayağınızla gitseniz bile kapıyı açacağı şüphelidir. Kapıyı açsa bile başınızda bir merdane kırmak için açacaktır. Ne demek, "İstanbul'da domuz gribi çok," hele geçsin, öyle gideyim." Yengeyi nasıl domuz gribinin ortasında bırakabiliyorsun? Sonun kötü arkadaşım. Dilerim yengeye karşı bir savunman vardır. Domuz gribi varmiş da, gitmeyi düşünmüyormuş şimdilik... Akıllı oool; o cümleleri sil, yoksa yenge seni siler bak.

Yüksel ÖNAÇAN 
 18.11.2009 23:01
Cevap :
valla haklısın birader..;))  15.11.2010 22:00
 

Can ı gönülden kutlarız Genç emekli dedemiz! Allah bu güzellikleri herkese nasip eylesin! Bebişin adına sanına, cinsiyetine değinmemişsiniz; analı babalı; dedeli nineli büyüsün. Şu sigara meselesi...Sormayın gitsin! İstanbul'da kendinizi iyi koruyun orada her şey içiçe... Tüm ailenize ve size selamlar, sevgiler.

Alev Meisel 
 17.11.2009 13:29
Cevap :
bebek erkek,diğeri de erkekti..babası ise Nijerya'lı..hayat Zonguldak'ta daha güzel ,o yüzden İstanbul'a ayağım hiç çekmiyor..selam alacak adam bulamıyosun tanıdık olmayınca..malum bizler ayağımızın alıştığı kahveye gitmeye alışığız;))çok şükür sigaradan kurtuldum..inşallah bu son olur artık.  17.11.2009 15:01
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 17
Toplam yorum
: 74
Toplam mesaj
: 31
Ort. okunma sayısı
: 535
Kayıt tarihi
: 28.04.07
 
 

Cide / hacıahmet Köyü'nde doğdum. Lise yıllarım Zonguldak'ta geçti. TTKya memur olarak işe girince ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster