Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün

http://blog.milliyet.com.tr/sabiharana

30 Ağustos '09

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
2029
 

HANIMIN ÇİFTLİĞİ - TV. Dizisi - (Kanal D)

HANIMIN ÇİFTLİĞİ - TV. Dizisi - (Kanal D)
 

HANIMIN ÇİFTLİĞİ - TV. Dizisi - (Kanal D)


Bu Cuma Kanal D'de ekranlarında Orhan Kemal'in unutulmaz eserleri arasında hala yerini koruyan, ''Hanımın Çiftliği'' adlı yeni bir Tv. dizisi başlıyor.. (Video - Fragmanı İzleyin!)

''Hanımın Çiftliği'' bir kadının hikayesi.. Aşkının acısını içine gömüp de paranın gücüne ilerleyen kadının, Güllü'nün hikayesi..

Ve bu hikaye de ama 1950'li yıllar, ama 2009'lu yıllar hiç farketmiyor.. Paranın insanları nasıl değiştirdiğinin yanın da aslında insanların hiç değişmediğini, aynı kaldığını, sadece kalıplarının değiştiğini, bizlere bir kez daha hatırlatan bir hikaye. Bizim kadınımızın, bizim adamımızın, kısacası, bizim ''insanlık çiftliği'nin'' hikayesi..

İzleyelim ve görelim bakalım, Güllü, bizlere örnek olacak nasıl bir yol izleyecek...

<ımg id="BLOGGER_PHOTO_ID_5371307888087957506" alt="" src="http://1.bp.blogspot.com/_X2Rnh0XsjXY/Soq4ENi8gAI/AAAAAAAAAOc/4MnZkSuw7Ww/s200/fragman.bmp" border="0">

Hanımın Çiftliği:

1950 senesinde Adana’da bölgenin en zengin toprak ağası Muzaffer Bey‘in (Mehmet Aslantuğ) çırçır fabrikasında işçi olarak çalışan Güllü (Özgü Namal), aynı fabrikada makinacılık yapan Kemal’i (Caner Cindoruk) sevmektedir.

Ne var ki Güllü’nün babası Cemşir (Mehmet Çevik), onu da diğer kızları gibi paralı birine satmanın hayali içindedir.
Muzaffer Bey’in yeğeni Zaloğlu lakaplı Ramazan (Necip Memili) Güllü’ye uzun zamandan beri göz koymuştur.

Cemşir, akıl danesi Berber Reşit’in de (Hakan Boyav) kışkırtmasıyla, Güllü’yü Zaloğlu’na vermeyi kafasına koyar.
Cemşir’in planlarından habersiz olan Güllü ve Kemal ise, bir kaç ay sonra evlenmeyi düşünmekte ve şimdiden kiraladıkları boş evin içinde, gelecek güzel günlerin hayallerini kurmaktadırlar.

Ancak altı aylık bir Avrupa seyahatinden dönen Muzaffer Bey, Güllü’yü tesadüfen fabrikasında görünce, Güllü’nün kaderi hiç kimsenin tahmin edemeyeceği biçimde değişecektir..

Hanımın Çiftliği Dizisi de bunları anlatmaktadır. http://www.haniminciftligidizisi.com/

<ımg id="ctl00_MasterBody_ListView1_ctrl0_ctl00_VideoImageUrl" src="http://cdn.dogantv.com.tr/Uploads/Images/17082009052205.jpg"> Fragman 1

''Melekler yüreğinden öpsün Güllü''

Sabiha Rana

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

1990 yılında Trt de 6 bölüm olarak yayınlanan dizinin oyuncuları ise; Fikret Hakan, ilknur Bozkurt, Aydemir Akbaş, Meral Orhansoy, Gülben Ergen, Ümit Yesin ve Osman Cavcı, Ümit Yesin Kabak İmam rolünün hakkını verdmişt. Bakalım, bu dizi ilk versiyonun yerinin tutacak mı? Sealmlar sevgiler

Ş ODABAŞI 
 31.08.2009 13:58
Cevap :
Sayın ODABAŞI, İlk önce geciken cevabım için size bir özür borcum var.. Efendim. ''Geleceği düşünmeden geçmişi aramadan duramıyoruz'' Günümüzde yaşadığımız bir çok örnekle birlikte tv. dizilerinde de bunu yaşıyoruz.. Ama en iyiye varma umudumuzu asla yitirmeden.. Size Kıbrıs'tan sağlık ve sevgi dolu dost selamlarımı gönderiyorum.. İlginize teşekkür ederim.. Saygılarımla..  04.09.2009 9:32
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1986
Toplam yorum
: 5389
Toplam mesaj
: 722
Ort. okunma sayısı
: 4804
Kayıt tarihi
: 26.10.06
 
 

Gazeteci - Yazar (NLP Uzmanı - İlişki ve Yaşam Koçu) Yaşarken dünyayı dolaşmayı, topraktan güneşe..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster