Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Eylül '11

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
232
 

Hapis futbol

Hapis futbol
 

Spor Toto Süper Ligi " Nihayet " başlıyor. Ancak bu şekilde hiç başlamasa bizim futbolumuz için daha mı iyi olacaktı acaba ! 

2010-2011 seonunun özellikle ikinici devresini çok üst düzey bir perfomans sergileyerek 1. sırada tamamlayan Fenerbahçe futbol takımının başarısını gölgede bırakan, Türkiye'nin bütün sorunlarını geride bırakarak bir anda gündeme oturan şike operasyonu depremi ve artçılarının gölgesinde yeni bir sezona başlamak üzereyiz. Yıllardır her hükümetin ve sporla ilgili kurumların beceremediği Şike yasasını jet hızıyla çıkartıp, hemen devamında çok uzun bir süredir illegal bir biçimde dinlenen şahısların içeri alınmasıyla başlayan sürecin devamında şu ana kadar elle tutulur hiçbir somut adım atamamış TFF, nasıl oluyorsa UEFA ve FİFA kardeşlerin bir telefonu ile bir takımımızı Şampiyonlar Liginden çıkartıyor, başka bir takımımızı onun yerine koyuyor ! Bu yapılanı savunurken de " Şampiyonlar Liginde Türk takımı olmasına dua edin " diyerek bizim futbol patronlarımızın ve yöneticilerimizin ne kadar basiretsiz ve piyon olduklarını bağıra bağıra tüm dünyaya beyan ediyorlar. 

Türkiye'de hiçbir futbol izleyicisi istemez ki şike olsun, insanlar haketmedikleri başarılar kazansın yada para ile insanların emekleri satın alınsın. Ancak ne yazıkki özellikle günümüzdeki endüstriyel futbol anlayışı tamamen para üzerine kurulu olduğu için, insanoğlu nefsine yenik düşüyor ve bu tarz olaylar her ülkede ve ligde yaşanabiilyor. Bunun geçmişte birçok örneği vardır ve maalesef her ne kadar istemesekte yaşanmaya da devam edecektir. Ancak bu şekilde bir rezalet sanırım ancak bizim gibi sadece başkalarının fikirlerini ve uygulamalarını taklit ederek yaşayan ülkelerde görünen türden bir olay. Eğer şike yapanı yakaladıysanız ve elinizde bir delil varsa gereğini en kısa sürede yapmak görevi sizin birinci göreviniz değil midir Sayın Futbol Patronları ? Şahıslar elbette önemlidir ancak gelip geçicidir, baki kalacak olan her zaman kurumlardır. nasıl ki Spor Bakanlığı veya TFF bir kurumsa aynı şekilde Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor da çok önemli kurumlardır. Her ne sebeple olursa olsun hiç kimsenin bu kurumlarla bu şekilde oynamaya, ortada bırakmaya ve tüm dünya futbol ailesinin gözünde rezil etmeye hakkı yoktur. 

Biz demiyoruz ki A takımı B takımı düşmesin, ceza almasın, hakeden düşsünde ceza da alsın ancak Lütfen; biz futbolseverler olarak rica ediyoruz sizden, Bizimle Oynamayın ! Bu böyle devam ederse futbol maalesef kalmayacak ülkemizde, ve maalesef siz o zaman başka bir oyuncak bulmak zorunda kalacaksınız kendinize... ! 

Saygılarımla... 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 10
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 682
Kayıt tarihi
: 21.01.09
 
 

Futbol Antrenörlüğü yapıyorum, futbol ve spor bütüm hayatım. Bunun yanı sıra bilgisayar, internet..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster