Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Şubat '20

 
Kategori
Sosyoloji
Okunma Sayısı
29
 

Hapis Yatmak Ceza Değil

İnsanın istemediği her şey kendisi için cezadır biliyorum; ama bir şeyin karşılığı olmamak şartıyla, hapis yatmak suçun karşılığı. Evet istenmeyen bir durum ama ceza değil. Hapiste acı mı çekiyorsun?

Mahrumiyet varmış biz de çoğu şeylerden mahrumuz; en hafif ceza para cezası paran bile gitmiyor, hapiste yatmak doğrusu bana ceza gibi gelmiyor, dışarıda olduğu halde hapistekilerden daha kötü durumda olanlar var. Hani bir suç karşılığı olmasa burada yaşayacaksın deseler kabul ederim, sanki dışarıda bizim daha mı iyi bir hayatımız var?

Tamam suç işleyenlere uygulanan infaz şekli bu, başka ne yapabiliriz ki dövecek işkence edecek halimiz yok; hapis cezasının abartılmasına şaşıyorum, öldürdüğün mezarda yatıyor sen hapiste hangisi daha iyi, istersen yer değişin!

Sanki zindanlarda hücrelerdesiniz, sadece mekânın zorunlu. Kapalı değil, yiyorsun içiyorsun her şeyi yapıyorsun, eşiyle bile görüşebiliyormuş, çoğu hapiste değil ama görüşemiyor naber!

Suçlu kimseler değil dışarıdakiler onların halinden şikâyet ediyor. Size noluyor ya! O kadar düşünüyorsanız siz girin o çıksın dışarı. Yok kader kurbanıymış yok hapislerde çürüyormuş. Adamlar suçunu biliyor cezasına razı, dışarıdakilere noluyorsa! Çeksin cezasını otursun aşağı kardeşim, Ali Babanın tekkesi değil ki burası! Ödül mü verecektik! Sinir oluyorum ya, zaten adalet yok ülkede! Ben haksızlık yapılmasına karşıyım, suç işleyen cezasını çekecek kardeşim, suçluya da haksızlık yapılmasın!

Hapis yatmanın neresi ceza Allah aşkına ya, tespih çekip oturuyorsun, taş mı taşıyorlar sırtında. Yok filmlerde abartırlar da abartırlar. Sanki bilmiyoruz, biz de yattık kardeşim!

NAHİDE ÇELEBİ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Demek böyle alıgılıyorsunuz! Bana da "ölüm" cezası, ceza gibi gelmiyor. Çünkü zaten ölecek kişiye ölüm cezası neden ceza olsun ki? Algı işte!

İsmail Hakkı CENGİZ 
 16.02.2020 13:19
Cevap :
Yorumunuz tebessüm ettirdi...  22.02.2020 14:51
 

Allah kimseyi hapise bırakmasın, bir gün bile çekilmez.Selam ve sevgiler.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 16.02.2020 11:12
Cevap :
Ben kaldım pek de öyle değil...   16.02.2020 14:35
 

Yazının sonu çok güzel, biz de yattık kardeşim Kalacak bir yeri olmayanlar basit bir suç işleyip ceza evine giriyorlar, kaloriferli et, tavuk gida, ceza mı orasi?

Yurdagül Alkan 
 16.02.2020 7:31
Cevap :
Yorumun da çok güzel ama, teşekkürler...   21.02.2020 15:56
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 4976
Toplam yorum
: 13114
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 670
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster