Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Şubat '18

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
165
 

Harekâtla İlgili Endişeler Normal, Sonuçta İnsanlar Ölüyor Haklı da Olsak İyi Yaptın Diyemezler

Harekâtla İlgili Endişeler Normal, Sonuçta İnsanlar Ölüyor Haklı da Olsak İyi Yaptın Diyemezler
 

Değerlendirme ile eleştirme arasında ince bir çizgi var ve bu ince çizgide harekâtın yansımalarını değerlendirmeye çalışacağım.

Harekât ile ilgili bazı ülkeler ya da kişilerin endişelerine yahut kendilerince eleştirilerine kızıyoruz; haklıysak (ki öyle) daha soğukkanlı olmalıyız.

Ülkemizi savunmak ve bu savunmayı da dünyaya karşı savunmak durumundayız. Bu harekâtı mecbur olduğumuz için yapıyoruz, dışarıya başka şekilde yansıyorsa ya bizde bir eksiklik ya da karşıda kötü niyet var demektir.

Harekât konusunda bir başarı söz konusu olsa bile bundan bahsetmek istemiyorum, bu bizi dünyaya yanlış tanıtır ve operasyondaki amacımızın anlaşılmamasına neden olur.

Bazı ülkelerin de bizi çok iyi anladıklarını görüyoruz. Ne yapacaktık yani orada birileri silahlanmış ülkemizi tehdit ediyor. Aslında harekât onaylanıyor da gidişatı galiba... Olayın içinde değiller, yerinden konuşmuyorlar, çok istiyorlarsa gidip bakarlar ne yaptığımızı görürler.

Askeri yön böyle, siyasi yönü ise biz de konuşuyoruz, konuşuruz da; ama beka eleştirilmez.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Askerlerimiz kahramanca savaşıyorlar haklı davamız için.Tek şehit vermeden dönmeleri tek dileğimizdir.Kapitalist baronlar ne düşünürse düşünsünler.Terörü yaratan ve çıkarlarına kullanan,dünyaya yeni düzen ve şekil vermeye çalışan onlardır.Ülkemizin asi ruhu yakalarında zaten...Şeker fabrikalarımızın satılacak olması yeni bir üzüntü yarattı bende...Selamlar.

Abbas Oğuz 
 23.02.2018 18:15
Cevap :
"Kapitalist baronlar ne düşünürse düşünsünler.Terörü yaratan ve çıkarlarına kullanan,dünyaya yeni düzen ve şekil vermeye çalışan onlardır." Evet aynen...  26.02.2018 18:03
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5649
Toplam yorum
: 14301
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 642
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster