Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Ağustos '19

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
33
 

Haritada Bile Eşit Değil

Neden bahsediyoruz? Türkiye’nin doğusu ile batısından. Ne demek haritada bile eşit değil? Batı ova, doğu dağ taş.

E ne olacak yani…

Vergi almayacağız, daha fazla yatırım yapacağız falan.

Niye daha az insan yaşasın demiyorsunuz? Bursa ovasında bin kişi yaşıyorsa Erzurum ovasında da yüz kişi yaşasın; çünkü onlara ancak yeter.

Bu, düşünülmüyor; ne kadar yaşarsa yaşasın, destekleyelim…

Niye destekliyorsun ya, Tanrı vermemiş sen mi vereceksin; dağ taş görüyorsun, o kadar insana yeter az kişi yaşasın, sanki Nil vadisi!

Türkiye’nin doğu politikasında böyle bir şeye rastlamadım… Görüyorsun yaşamaya uygun değil bırak batıya göç etsinler. Ve batı şikâyet edemez; Sakarya’da Bingöllü de öldü.

Doğu ihmal ediliyor…  Doğuya yardım, hizmet yatırım… Ama su akar yolunu bulur, hayat bunlardan akıllı; köyle şehirler boşalıyor batıya doluyor, Türkiye’nin doğusunda sadece 82 milyonun 6 milyonu kalıyor. Olması gereken buydu, yine Kerim Korkut’un dediği oluyor.

Bunlar göçe de kızıyorlardı. Hatta köye dönüş filam hatırlayın. Gerçi ben de bir yazımda kızdım ama işgal eder gibi doldukları için. Yav bırak gitsinler ne yapacak Posof’un dağlarında!

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

"Su akar yolunu bulur"! Nitekim akmaya devam ediyor...

İsmail Hakkı CENGİZ 
 01.09.2019 13:00
Cevap :
Demek bu konuya yorumunuz böyle. Bence doğru bir bakış açısı   08.09.2019 7:34
 

Kerim Bey, senle aynı Üniversiteden mezunuz, Erzurum'dan. Ayrıca ben Posoflu'yum! Her iki yerin de zengin toprakları, çiçek açan ve verimli (turizm ve hayvancılık) dağları var. Erzurum'a doğunun Paris'i derler. Posof ise cennet gibidir, patatesi, elması, peyniri, mantısı (hinkal) ve balı çok meşhurdur. Biz peynir, yağ ve balımızı oradan getirtiyoruz. Oraları bilmediğinizi ve ön yargı ile hareket ettiğinizi ve bunu yazıya döktüğünüzü üzüntü ile görüyorum! Bana kızmayın ne olur! Ama yine de katılmasam da anlatmak istediğinizi de anladım. Selam ve saygılarımla.

Dr Atanur Yıldız 
 31.08.2019 9:55
Cevap :
Bilmezmiyim ne kadar güzel olduğun 7 yıl kaldım. Ben ekonomik açıdan yazdım. Ya da ne bileyim doğal koşullar nedeniyle yaşamak zor.   03.09.2019 15:02
 

Merhaba Kerim Bey... Şimdi size bir cümle yazacağım ve açıklamasını yapmayacağım. Ama ben bu cümleyi başlık yapan koca bir kitap yazarım...Cümlem şu: "YIĞINAKTA YAPILAN HATA MUHAREBE BOYUNCA DEVAM EDER"...Selamlar.

cdenizkent 
 31.08.2019 7:29
Cevap :
Gerçekten dediğiniz gibi çok anlamlı bir ifade...  01.09.2019 20:55
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 4663
Toplam yorum
: 12589
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 671
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster