Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Ekim '07

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
1563
 

Harry Potter felsefe taşı

Kitap ve film kahramanı olarak Harry Potter olmak isterdim. Çünkü okuduğum Felsefe Taşı kitabını ile izlediğim Felsefe Taşı, Sırlar Odası, Azkaban Tutsağı, Ateş Kadehi ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı adlı filmlerini beğeniyorum. Beğenmemin sebebi, düş gücünün insanı etkilemesi ve sürüklemesi. Ayrıca bu kitapta kelimeler ve cümleler anlamlı, kurallı ve uygun yerlerde kullanılmış. Bunların olması ise, kitabın özelliğini ve niteliğini arttırıyor.

Harry Potter kitabını okurken ve filmlerini izlerken, insan kendini olayların içindeymiş gibi hissediyor. Felsefe Taşı kitabı, filminden daha ayrıntılı olduğu için okuması daha zevkli oluyor. Okuyunca, daha bir okuyası geliyor insanın. Harry Potter sevmemin nedenlerinden biri de her yıl Hogwarst okullarında değişik olayların geçmesi. Ayrıca, olayların da maceralı ve heyecanlı olması.

Harry Potter, sihiri bilenlere göre sihir dünyasını hiç bilmeyen biridir. Okuluna gidince hiç görmediği, değişik büyülere görünce çok şaşırır. Bu olayları ilk kez gördüğü için anlayamaz. Bu nedenle arkadaşlarından yardım alır.

Voldemort büyük bir katildir ve Harry Potter’in ailesini öldürür. Ama Harry Potter’i öldüremez. Çünkü Harry Potter’a gücü yetmez. Çünkü annesinin Harry’e olan büyük sevgisi, onu korumaktadır. Harry Potter, Voldemort’dan kurtulduğu için büyük bir ün kazanır. Çünkü Voldemort onu öldüremez. Bu nedenle bütün büyücüler Harry Potter’i konuşur.

Harry Potter, okulunda kendini öldürmeye çalışan Voldemort’u ve bunun yanında daha da önemlisi, kendi ününü bilmemektedir. Çünkü onu yetiştiren teyzesiyle, teyzesinin ailesi ona iyi davranmağı gibi hiçbir şeyi, hatta sihiri bile öğretmemiştir.

Fakat Potter’e gönderilen bu mektup, onun hayatını değiştirir. Çünkü bu mektup Hogwarts Büyücülük Okuluna girme mektubudur. Potter okuluna başlar ve aldığı eğitimlerle öğretim yılının sonunda kendisinin yapamayacağı ve aşamayacağı engelleri aşarak kendisini ve okulunu kurtarır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Günümüz çocuklarının hayal dünyasına derinlemesine inen ve işleyen ender eserlerden biri... Yazın için teşekkür ederim...

Kurtuluş BİLGİLİOĞUL 
 04.10.2007 16:08
Cevap :
İlginize çok teşekkür ederim.Önerilerinizin doğrultasında yazmaya devam edeceğim.Selamlarımı sunarım. 04.10.07 M.Said Koçak  04.10.2007 20:57
 

Harika ! Muhammed Said Kocak dvam et yazmaya . Basarılar yeni bloglarda gorusmek üzere.

uygarlık! Ne zaman ..... 
 04.10.2007 11:20
Cevap :
teşekkürler.  04.10.2007 15:02
 

Ne yazdığında önemli evet, ama ben senin özellikle bu uygar girişimini alkışlıyorum. Harry Potter hiç bilmediğim bir konu, sana bir hoşgeldin, kutlarım demek için yazdım. Yaşına göre güzel bir çaba, bravo...devam... H.Hüseyin Dulun

Hasan Hüseyin Dulun 
 04.10.2007 8:36
Cevap :
teşekkür ederim sağlun  04.10.2007 15:03
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2
Toplam yorum
: 5
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 1326
Kayıt tarihi
: 18.08.07
 
 

Ben Muhammed Said Koçak. 5. sınıfı Seyhan İlköğretim Okulu'nda bitirdim. 6. sınıfta Gazi İlköğretim ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster