Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Mart '12

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
1349
 

Harun gibi gelip, Karun gibi gidenler…

Harun gibi gelip, Karun gibi gidenler…
 

Bu milletin başına ne geldiyse bu “ben dindarım”    diyerek dindar olanlardan, Allah’ın dinini bir yana bırakıp Emevi kepazeliklerini din yerine koyan, bunun karşılığı olarak da milletin başına fakir fukara olarak çöküp saymakla bitmeyecek servete sahip olanlardan gelmiştir.

Şöyle bir hafızanızı zorlayınız. Bu milleti yöneteceğiz diye gelenlerden kaçı geldikleri mal varlığı ile gittiler? Pek hatırlayamıyorsunuz değil mi? Varsa bile onlar son derece yadırganmış, hatta arkalarından bir yığın iftira ile milletin gözünden düşürülmeye çalışılmıştır.

Sevgili okur, içinizden kimisi şimdi hem yönetici olurum, hem de Karun gibi paracıkları istif ederim, hem de dindar olurum diyebilir. Eğer hak dinini yok sayıp yerine Emevi rezaletini din diye koyanlardansanız mesele yok.  Yok, eğer içinizde gram Allah korkusu/sevgisi var ise, birileri tarafından cebinize doğru yönlendirilenlerden, karnınız doyacak kadarını alıp gerisini gerçek hak sahiplerine dağıtırsınız.

Sakın ola ki gerçek hak sahipleri derken aileniz, tabanız, müritleriniz, yandaşlarınız, yalakalarınız, şak şakçılarınız aklınıza gelmesin. Bir zahmet Allah’ın kitabını açar okursanız orada kimlere verileceği yazılıdır.

Kardeşim bu adamlar Hint fakiri gibi mi yaşasınlar diye sorabilirsiniz.

“Abdullah’ın oğlu Muhammed, Kuhafe’nin oğlu Ebubekr, Hattab’ın oğlu Ömer, Ebu Talib’in oğlu Ali Hint fakiri miydi ki geriye tek kuruş miras bırakmadılar? Onların “sünneti” veya “şia”sı bu değil miydi? Hani Ehl-i Sünnet? Nerede Şia?”

Ne o yoksa bu saydıklarımız aptal mıydı? İslam’ın her şeyi önlerinde olduğu halde bir kuruş biriktirmediler. Ne fabrikalar, ne gemiler, ne villalar ne hamile kadıngöbeği gibi şiş banka hesapları. Hiçbir şey bırakmadılar.

Şimdikiler ne yapıyor? Bütün bu rezaletleri kendilerini dindar yerine koyarak, dindarlıkla ilişkilendiriyor ve birde kin öneriyor. Neden? Sanırım karşı çıkanları derhal bertaraf etmek için.

Ey laf başı “Elhamdülillah Müslümanım” diyenler.  Önce yukarıda adını zikrettiğimiz o beş insan ile kendi düşüncelerinizi bir kıyaslayın. Sonrada aynı terazinin diğer kefesine seçtiklerinizi koyup bir tartın. Sonuç pek hoşunuza gitmişse sorun yak, devam edin. Durmak yok yola devam…

İzmir 2012

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Üstad; yazdıklarınd haklısın. İşte onun içindir ki içim acıyor. yüreğim sıkışıyor. Hattab'ın oğlu Hz.ömer(r.a) ve diğerlerini örnek alıp onların yolundan gidemiyeceksek nerede kaldı Alllah(c.c) korkusu ve Allah(c.c) sevgisi. Saygılar...

hssensoz 
 28.03.2012 20:24
Cevap :
Merhaba, Üstadım , haddim olmayarak ben birçok "ben müslümanım" diyenin yalan söylediğini düşünüyorum. Hatta Allahın varlığına inandıkları bile bana şüpheli geliyor. Saygı ve selamlar...  28.03.2012 23:24
 

yahu dost, bunlar "CİHAT PARALARINI" paylaşamıyorlar, kardeş kavgası var... Saygılar selamlar

UFUK KESİCİ 
 28.03.2012 15:19
Cevap :
Merhaba, Bunların müslümanlığı da kardeşliği de bu kadar işte. Bunların ağababaları "müslüman kardeşler" değilmiydi:))) Saygı ve selamlar...  28.03.2012 16:21
 

Ben dindar bilinen bir çok kişinin Alaha inanmadıklarını ve dolayısıyla korkmadıklarını sanıyorum. Aksi halde yalan,riya,çalma,haksızlık yapma, entrika, para hırsı gibi şeylere bulaşmazlardı. Demek ki olay istismardan ibaret. Samimi dindarlar silik kalıyor. Selam ve saygılar.

Turbest 
 28.03.2012 1:07
Cevap :
Merhaba , Çok haklısınız. Yanlız bu konuda gerçek dindarlar çok kusurlu. Kendilerinin istismar edilmesine ses çıkarmayarak sahtekarlara ortak oluyorlar...Saygı ve selamlar...  28.03.2012 16:27
 

Merhaba Osman Bey. Bu ülke öylesine zengin bir ülke ki; yiye yiye bitiremediler vesselam. Selamlar...

Mesut KARİP 
 27.03.2012 16:25
Cevap :
Merhaba Mesut bey, Şimdi biribirlerini yemeye başladılar. Hadi hayırlısı. Saygı ve selamlar...  27.03.2012 23:38
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1508
Toplam yorum
: 5843
Toplam mesaj
: 265
Ort. okunma sayısı
: 1642
Kayıt tarihi
: 16.07.08
 
 

Yetmişiki yaşında iki çocuk ve iki torun sahibi bir erkeğim.. Lise mezunuyum. Uzun yıllar esnaflı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster