Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Şubat '14

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
75
 

Hasan Ali Yücel / Köy Enstitüleri söyleşimize ilgi duyan dostlar

"Halkevleri ve Köy Enstitüleriyle ne hünerler edinip de ne güzel dinlenme evleri dikecektik göğün katmanlarına. Hasan Ali Yüceller çoğalmasınlar diye tuzakları kurdular zaten baştan. Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi:"Eğitimdir ki, bir milleti özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum halinde yaşatır veya bir milleti kölelik ve yoksulluğa terk eder"...Elinize sağlık değerli Türkay bey dostum. Ne güzel bir paylaşımdı.Selam ve saygılarımla sağlıcakla kalınız... "

Abbas OĞUZ, Hasan Ali Yücel Hepimizin Öğretmenidir, 10 Şubat 2014

"Sayın Abbas, Eğitim tarihimizde övünç kaynağımız olan bu atılım ne yazık ki kuranlarca baltalanıyor.Toplumların iyileşmesi doğrultusunda sürüyor bu süreç. Sizin dediğiniz mavi göğün altında gelecek kuşaklar güzel günlere ulaşacaklar. Bu bir dileğin ötesinde bir zorunluluğun adıdır. Sevgi, saygı sunarım. "

Türkay KORKMAZ, 10 Şubat 2014

"Köy Enstitüleri kesinlikle kapatılmamalıydı. Bari DP den sonraki iktidarlar yeniden açsalardı. DP'den ve ihtilalden sonra İsmet Paşa bile yıllar boyu hayattaydı, CHP pekala tekrar açabilirdi, niye yeniden açmadılar ki? Saygılar..."

Filiz Alev, Köy Enstitülerini Kavramak, 13 Şubat 2014

"Sayın Filiz Hanım, Tarihin her aşamasında yaşanan olumsuzluklar, olumluluklar kuşkusuz yaşanan maddi koşulların sonuçlarıdır. Niyetlerimiz hiç bir sonucu belirlemiyor. Köy Enstitüleri bir Cumhuriyet Projesi olarak hayata geçilirken kesintiye uğruyor. Sekiz yıl ayakta kalan bu kurumlar ülke gerçeklerine uyan lider özellikli 17342 öğretmen yetiştiriyor. Bunun 1398'i kız. Bu donanımlı gençler Dünya Klasiklerini okumuş zanaat, sanat alanlarında beceriler kazanmış "yoksul halkın köy çocuklarıydı" Cumhuriyete bağlı O'nun inatçı savunucularıydı!! Tümünü özlemle, sevgiyle anıyoruz. Saygılarımla "

Türkay KORKMAZ

Nuray Gök Aksamaz 13 Şubat 23:41

Türkay Bey, bugünkü etkinliğinizin çok başarılı olduğunu ve seçtiğiniz konuya yoğun ilginin olduğunu öğrendim. Kutlarım. Maalesef iş görüşmelerim nedeniyle yetişemedim.

Nuray Hanım, uzaktan da olsan ilgilenmen beni onurlandırdı. İlginize teşekkür ederim. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Siz çok değerli bi insansınız Türkay Bey. Şahsınızı, duruşunuzu ve hizmetlerinizi takdir ettiğimi bilmenizi istedim. Görüldüğü üzere, asıl önemli hususlara ilgi duyan ve bu yönde hareket edebilmeyi "seçen" ve seçebilecek gönülde, yürekte ve bilinçte olan insanlar ne kadar da az. Keşke sayımız daha da çok olsa, olabilse :(( Teşekkür ediyorum, bu yazınızla dahi gösterdiğiniz seçkinlik, incelik ve hassasiyet için de... Gönülden saygılarımla...

Filiz Alev 
 18.02.2014 0:50
Cevap :
Filiz Hanım, Tanışmasak da birbirimizi ne güzel anlıyoruz değil mi? Sizin yurtseverliğiniz asıl benim yazılarımı, etkinliklerimi önemli kılan.Emeğe ilgi, değerbilirlik gösteren siz dostların önünde saygıyla eğiliyorum. Gelecek geçmişten, günümüzden iyi olacak;bizden sonraki kuşaklar -bilmem ne zaman- güzellikleri yakalayacaklar buna inanmanın ötesinde zorunluluk olarak bakın... Saygılarımla  18.02.2014 17:21
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1064
Toplam yorum
: 308
Toplam mesaj
: 19
Ort. okunma sayısı
: 703
Kayıt tarihi
: 24.03.12
 
 

Türkay KORKMAZ, umuda yolculuğu ertelemez. Mermeri delenin damlanın sürekliliği olduğunu bilir. Y..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster