Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Ocak '08

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
8398
 

Hasan Şaş yavaş yavaş! aslında bir seks filmidir

Hasan Şaş yavaş yavaş! aslında bir seks filmidir
 

Cumhurbaşkanımız Sn.Gül’ün Mısır’a yaptığı ziyaret dolayısı ile tüm medya kuruluşları takım kaptanları dahil yayınlarını Kahire’den verdiler. Eksiksiz hemen hepsi yayın esnasında şu cümleyi kullandılar. "Hasan Şaş yavaş-yavaş". Arkasına da eklediler. Mısırlılar Türkiye’yi o kadar seviyorlar ki.... ya da; O kadar çok Türk Turist geliyor ki... tüm esnaf Türkçe öğrenmiş. Olmadı şu cümle; Tüm Mısırlılar Hasan Şaş sayesinde Galatasaraylı.

Çünkü Mısırda hangi dükkana girerseniz girin veya sokakta sizin Türk olduğunuzu anlasınlar, ilk ve tek kullandıkları Türkçe cümle budur. "Hasan Şaş, yavaş-yavaş"

Aslında bu cümleyi kullanmalarındaki sebep yukarıdakilerden hiçbiridir. Filmin hikayesi aşağıda; Bu bir Yazıcıoğlu iş Hanı çıkışlı Türk filmidir. Arapça montajlı. Tam da Japonya’daki dünya kupasında yayılmış Mısır’da.

Kadınla erkek otel odasına girerler. Adam çok acelecidir. Kadın, vakit kazanmak amacı ile adama çeşitli sorular yöneltir. Bir türlü uslanmaz ama adam. Hızlıdır yani... Tutulmaz, ele avuca sığmaz... Adın ne? diye sorar kadın. Yanıt; Hasan Şaş. Kadın hemen ekler, hem de Türkçe; Hasan Şaş, yavaş-yavaş!. Vertikal başlayan bu tekerleme, filmin ilerleyen bitmek bilmez horizontal sahnelerinde sık sık tekrarlanır. Hasan Şaş, yavaş-yavaş, Hasan Şaş, yavaş-yavaş...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Antalyada'da bütün esnaf yabancı dil konuşuyor:))biz gittiğimizde sanki yurt dışındaymışız gibi bir hava oluşuveriyor..Mısırda öyle olmasıda doğal sanırım..keyifli bir payaşımdı..

kırık ayna 
 16.01.2008 12:36
Cevap :
Teşekkürler..gururlandırdınız..  16.01.2008 17:57
 

komik. Az cümlelerle çok şey anlattınız beyefendi. esen kalın......

Selim Bayraktar 
 15.01.2008 23:52
Cevap :
Teşekkürler..gururlandırdınız..  16.01.2008 17:57
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 292
Toplam yorum
: 172
Toplam mesaj
: 49
Ort. okunma sayısı
: 4167
Kayıt tarihi
: 23.01.07
 
 

Kayseri doğumlu, 1977'den beri Sektörde (Otel, Çarşı, Yurtdışı Acente, Profesyonel Turist Rehberi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster