Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Ocak '10

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
440
 

Hasan Tahsin'le bir benzerlik var mı?

Hasan Tahsin'le bir benzerlik var mı?
 

Bugün emperyalizm ülkeleri silahsız ve sessiz bir şekilde işgal etmektedir. Ülkemize de uygulanan bu işgalin fark edilmemesi için AB ve ABD’den verilen talimat şudur; “Demokratik açılım DİYE BİR ŞEY UYDURUN ve bunu bahane ederek Türk Ulusu için değerli ne varsa, ATATÜRK ve onun mirasına sahip çıkan ORDUSU dahil, hepsini TARTIŞIN, YIPRATIN ve DEĞERSİZLEŞTİRİN”

Üstelik bu ekibin, Demokratik açılım dediği şeyin içinde mevcut yasalardaki anti demokratik maddeleri değiştirmeye yönelik hiçbir şey yoktur. Örneğin, “hırsızları koruyan Milletvekili dokunulmazlığını, lider diktatörlüğü oluşturan Siyasi partiler kanununu, halkın oyunun Meclise yansımasına engel olan seçim kanununu, Yargıya Adalet bakanının müdahalesine imkan veren, memurların grev hakkını engelleyen yasa maddelerini değiştirilmesi için çalışmaları yoktur. Bunların demokratikleşme diye yutturmak isteği şeyler, TÜRK ULUSUNA VE ATATÜRK’E HAKARET ETMEYİ ENGELLEYEN YASA MADDELERİNİ KALDIRMAK, AYRILIKÇI KÜRT MİLLİYETÇİLİĞİNİ VE ONUN SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜ PKK’YI MEŞRU HALE GETİRMEK, SİYASET YAPMA HAKKI VERMEK, KAMUSAL ALANDA TÜRBAN takılmasını sağlayarak, Laik Türkiye Cumhuriyetini adım adım İRAN benzeri şeriat ülkesine dönüştürmekten ibarettir.

Bu oyuna karşı çıkanlara söyledikleri tek şey, “UYGAR OLUN, SAKİN OLUN, BAĞIRMAYIN, masaları YUMRUKLAMAYIN, Ülkenin bölünmesinden, İran'daki gibi bir şeriat rejiminin gelmesinden KORKACAK ne var ki? Ne yaptığımızı SESSİZCE ve SADECE İZLEYİN sanki sinemadaymışçasına!. Katılmazsanız, TARTIŞABİLİRSİNİZ SONRA”

Peki, HASAN TAHSİN ŞU AN YAŞASAYDI NASIL DAVRANIRDI?

İlk kurşun'dan önce de kurşun atmıştır Hasan Tahsin.

Tarihin garip cilvesi, Hasan Tahsin Avrupa'dadır ve bir filme gider.

FİLMDE TÜRKLER AŞAĞILANMAKTADIR.

HASAN TAHSİN BU FİLMİ İZLEMEZ.

"ÖNCE İZLEYEYİM SONRA ELEŞTİREYİM" DEMEZ.

Ya ne der?

TÜRK'E KÜFREDENİN CANINA OKURUM DER!

Ve çıkarır silahını ATEŞ EDER BEYAZ PERDEYE! FİLM ORADA BİTER!...

Hasan Tahsin'in insani ve sıradan yanıdır bu.

HİÇBİR İNSAN KENDİSİNE, ANASINA, BABASINA, ATASINA, MİLLETİNE, BAYRAĞINA KÜFRETTİRMEZ. EN BASİT İNSAN GERÇEĞİDİR.

İlkokulda BİR ÇOCUĞUN ANASINA KÜFRETMEYE KALKARSANIZ, sizinle anasının durumunu TARTIŞMAZ, bunun cevabı SURATINIZA YİYECEĞİNİZ YUMRUKTUR.

Neden? Çünkü çocuğun en insani ve sıradan yanıdır bu!

Ve yine aynı şekilde, Genel Kurmay Başkanı İLKER BAŞBUĞ’un, “Allah, Allah diye düşmana saldıran bir ordu, nasıl olur da cami bombalar, BU VİCDANSIZLIKTIR” deyip, KÜRSÜ YUMRUKLAMASI, Emekli Tuğgeneral RAMİZ İLKER’in “Türk ordusunun cami bombalayacağını iddia etmek ALÇAKLIKTIR, ŞEREFSİZLİKTİR” diye bağırması, 40 yıldır içinde yer almaktan şeref duydukları Türk Ordusunu HAKLI OLARAK savunmaktır. Ve TAMAMEN İNSANİ TEPKİLER OLARAK GÖRÜLMELİDİR.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 67
Toplam yorum
: 60
Toplam mesaj
: 28
Ort. okunma sayısı
: 4765
Kayıt tarihi
: 11.12.06
 
 

Ayrik otu tohumu ekip, buğday imajinasyonu yaparak, Buğday  hasatı yapabilir misiniz? Her ne ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster