Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Aralık '07

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
395
 

Hasta muhabbeti

Hasta muhabbeti
 

Hani şu minicik, gözle bile görülemeyen mikroplar benim bağışıklık sistemimi kemirip durmuşlar günlerdir. Ben sağlamım, iyiyim sanırken onlar iş başındaymış sinsi düşmanlar gibi. Bilseydim ben de önlemimi alırdım. Fakat hiç haberim olmadı. Ruhum bile duymadı.

Şimdi dudaklarım uçuk içinde tıpkı karnıbahar gibi gözüküyor.Halsizim, üşüyorum ve ayakta zor duruyorum. Sıcacık bir yatakta yatmak istiyorum. Bol limonlu ıhlamur istiyorum. Dumanı üstünde, bol acılı bir tarhana çorbası istiyorum. Sonra güzel bir uyku çekmek istiyorum. Yani bol bol şımarıklık yapmak istiyorum.

Gerçi hiç öyle lüksüm olmadı. En son geçen yıl rahatsızlanıp bir polikliniğe gitmiştim kardeşimle. İğne olduktan sonra kendimi iyi hissetmiştim.Kardeşim çarşıya gitti ben iyiyim deyince.Fakat sonrasını siz bir de bana sorun.Minibüsü kaçırdım.İğne etkisini göstermeye başlayınca üstüme bir ağırlık çöktü.Uzunca bir süre kaldırımda oturdum. Baktım minibüs gelmeyecek bari eve yürüyerek gideyim dedim.Kestirme olsun diye ara yollara daldım.Bu arada o kadar halsizim ki, zor adım atıyorum ve baktığım yeri bile görmüyorum.En sonunda bizim binaların üst tarafından yola çıkmayı başardım.Eve nasıl çıktım, nasıl yattım hiç hatırlamıyorum.

İşte böyle birdenbire çökertiyor bu mikroplar beni. Eve gitmek istiyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hay Allah şu mikropları yok etsin.Geçmiş olsun.Limon kabuğu,hatmi çiçeği,nane ve de ıhlamuru kaynat Barış manço'nun da cd sini çal bişeyciğin kalmaz... sevgiler

Meral Yağcıoğlu 
 27.12.2007 15:09
Cevap :
Teşekkürler:) Şimdi daha iyiyim.Sevgiler.  28.12.2007 8:28
 

Ben seni sağlık sektöründe çalışıyor sanıyordum:-) Geçmiş olsunu hak ettin şimdi...

yeşilsoğan 
 25.12.2007 19:57
Cevap :
Mikroplar sektör falan dinlemiyor :) sevgiler,teşekkürler.  26.12.2007 8:16
 

dedim kendi kendime; en son Yedi gün ara verdi bu Ufaklık, ayların Yedincisinde. Yazdır, tatildir, sahiller sereserpe... İki gün daha yazmasan, Oniki gün olacaktı, ayların Onikincisinde de. Sonra aklıma şey de geldi: hani dedin ya sen "Şu Ufaklığı öldürelim mi?" diye; bizler de "Yok, kalsın öle ufacık." dedik. Bak sen şu öteki ufaklıklara, ne yapmışlar bizim Ufaklığı(!). Geçmiş olsun kardeşim. İyi bak kendine.

MuDo 
 25.12.2007 14:13
Cevap :
eVET YA NE YAPTI BUNLAR BANA :) tEŞEKKÜRLER.  25.12.2007 14:37
 

Geçmiş olsun. Bu arada sizi okurken ülkem geldi aklıma. Mikropların cirit attığı ülkem. Keşke onun için de bir antibiyotik olsa. Sevgiler. Ali Nail.

Ahmet Güüreşçioğlu 
 25.12.2007 12:57
Cevap :
Asıl ülkemize lazım kuvvetli bir antibiyotik:(Sevgiler.  25.12.2007 14:38
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 265
Toplam yorum
: 1206
Toplam mesaj
: 135
Ort. okunma sayısı
: 629
Kayıt tarihi
: 15.01.07
 
 

1974 İstanbul doğumluyum. Yüksekokul mezunuyum. Bursa'da yaşıyorum. Her zaman yazıp defterler, aj..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster