Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Ağustos '09

 
Kategori
Doğal Tedaviler
Okunma Sayısı
974
 

Hastalanmayı seçen sensin

Hastalanmayı seçen sensin
 

Biliyorum bu insana çok ağır gelen bir cümle ama gerçek bundan ibaret. Hastalanmak için o kadar şey yapıyorsun ki, yaptığın bu şeyler senin seçimlerinle ilgili, başkalarının seçimleriyle ilgili değil.

Hastalanmak için neler yapıyorsun, bir dakika durup düşün...

Hastalık yaratmak için bir çok yol var. Sen bunlardan hangilerini deniyorsun?

Başka insanların yaptığı ya da söylediği şeyleri kafanda büyütüp büyütüp, kendini adeta yiyorsan, korkunç bir hastalığa güzel bir davetiye çıkarıyorsun demektir.

Eklemlerini ve kaslarını hareket ettirecek ve onları güçlendirmeni sağlayacak egzersizler, yürüyüşler yapmıyorsan kısacası hareket etmiyorsan ve en önemlisi de derin derin nefes almıyorsan; vücudun bayağı zor durumda demektir.

Şu an yapmakta olduğun işlere değil de, sürekli olarak ilerde yapacağın şeylere odaklanıyor ve kendini olur olmaz yere bunaltıyorsan; derin ve rahat nefesler almıyor, kendini gevşetmiyorsan, zihnini bir süreliğine boşaltmak için hiç bir girişimde bulunmuyorsan, bir hastalık vasıtasıyla bedenin sana uyarıda bulunacaktır: "YETER ARTIK! "

Sürekli olarak ağır, sağlıksız yiyecekler tüketiyorsan, midene çöp torbası muamelesi yapıyorsan, bedenin bir dereceye kadar buna göz yumacaktır sonra " BUM! " yani bir hastalık...

Bedenindeki en ufak bir ağrı, acı veya sıkıntıyı hastalığa yoruyorsan hastalığa davetiye çıkarıyorsun demektir. Hissettiğin belirtileri hastalığa yormak yerine, bedeninin sana verdiği bir sinyal, bir uyarı olarak kabul edersen ve nedenleri ortadan kaldırırsan, hastalıklar daha oluşmadan kökünden yok olacaktır.

Ben 5 yıldır hiç hastalanmıyorsam ve hiç ilaç kullanmıyorsam, bu söylediklerimi yapmama borçluyum. Gerçekten inanırsan, tedavisi mümkün olmadığı söylenen hastalıkları bile bir anda yok edebilirsin; çünkü onu yaratan sensin. Öyleyse onu sadece sen yok edebilirsin.

İnanmak zor gelebilir çünkü bunu yeni öğreniyorsun. Sana ailen, toplum tarafından verilen eğitimde, hastalıkları farklı şekilde öğrettiler. Mesela "Tedavisi mümkün olmayan hastalık" diye bir saçmalık öğrettiler. Sen de hepsini gerçek kabul ederek, bedenini, zihnini ve ruhunu bu gerçek denilen şeylerle tıka basa doldurdun. Tekrar söylüyorum, istersen hepsini silip yeni gerçeklerle kendini besleyebilirsin.

Hayatının hakimi sensin... Dizginleri eline al...

http://gozleriniiyilestirebilirsin.blogspot.com/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 14
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 3207
Kayıt tarihi
: 26.01.09
 
 

Yerli ve Yabancı eğitmenlerle Meditasyon - Yoga - Nefes Teknikleri çalışmaları yapan Zehra Teylik bi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster