Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Kasım '12

 
Kategori
Tıp
Okunma Sayısı
672
 

Hastalıklar, ilaçlar ve tecrübelerim.

Hastalıklar, ilaçlar ve tecrübelerim.
 

MB yazarlarından sayın Mesut Selek'in " SAÇ BOYALARI KANSER YAPIYOR " başlıklı yazısından esinlenerek bu yazıyı yazıyorum.

68 yıllık hayatım boyunca, bir çok hastalıkla haşır neşir oldum. Ayrıca yakınlarımın hastalıklarıyla da yakından ilgilendim.

Vardığım sonuç şudur : Hastalıkların bir kısmı tıbbi  ilaçla tedavi edilebilir, büyük bir kısmı ise tedavi edilemez, sadece semptomlar yani arazlar önlenir. Bunun için de devamlı ilaç kullanılır.

Örneğin Yüksek Tansiyon'un tedavisi mümkün değildir. SADECE İLAÇLARLA KONTROL ALTINA ALINIR. Yaklaşık 27 yıldır tansiyon hastasıyım ve kullandığım beta bloker grubu bir ilaçla tansiyonum normal sınırlar içinde kalıyor.

Aynı şekilde kolesterol seviyelerini de, statin grubu kolesterol düşürücü  ilaçla, normal referanslar içinde tutmaktayım,

Prostat, gastrit, romatizma, vertigo, menier, migren, aritmi, ruhsal vs. hastalıkların tedavi edilme olanağı yoktur. İlaç kullandığınız müddetçe kısmen rahatlık hissederseniz.

İlaçla tedavi edilen bir tek Reflü hastalığını gördüm. Dokuz sene önce geçirdiğim Reflü krizini aldığım ilaçlar sayesinde kısa zamanda atlattım. Bir daha da bu hastalığın arazlarını yaşamadım. Kullandığım ilaçlar : Mide koruyucu hap (proton inhibitörü), mide asidine karşı bir solüsyon ve bir de gaz giderici hap. Toplam 45 gün kullanma süresi.

Hiç yararı olmayan ilaçlar olarak da kas gevşetici ve eklem ağrılarına karşı kullanılan pomatları sayabilirim.

Sadece deri pomatları, özellikle mantar pomatları oldukça etkili oluyorlar.

Vitaminlere gelince, B kompleks ve D vitamini dışındaki vitaminlerin yutturmaca olduklarını kesinlikle ifade edebilirim.

Omega 3 haplarının, eklem ağrılarını giderici vitaminsel madde ihtiva eden hapların hiç yararını görmedim.

Hele herbalist doktorların önerdiği bitkisel ekstrelerin ve zerdeçal, safran, bilmem ne otunun hiçbir yararı olmadığını da kesinlikle söyleyebilirim.

Velhasıl Tıp Dünyasında bir çok soru işareti ve birbiriyle çelişen uygulamalar var.

Tüm sorunların çözüldüğü bir dünyaya kavuşmak dileğiyle.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Üstat sizin vücudunuz bayağı bir deneme tahtası olmuş. Doktorlar örnek alsınlar bu geniş tecrübeden. Saygılar, esenlikler.

Erdal Ceyhan 
 22.11.2012 10:52
Cevap :
Sayın hocam, tansiyon, kolesterol ve kalp aileden mirass. Genlerin bana hediyesi. Dolayısıyla kolesterol kulak çınlamasını getiriyor. Gastrit herkes de var. Prostat yaşlılıkla gelen ve yüzde seksen bütün erkeklerde olan bir rahatsızlık . Migren ve romatizma ben de yok, çevremdeki yakınlarımda, dostlarımda var.Zaten 50 yaşın üstünde herkes de hemen hemen bir çok rahatsızlık var ama farkında değiller.Bir anjiyo çektirseler kaç damarlarının tıkanmış olduğunu görürler.SAFRA KESESİNİ, KARACİĞERİNİ. BÖBREKLERİNİ KONTROL ETTİREN KAÇ KİŞİ VAR ACABA? HİÇ KOLONOSKOPİ VE ENDESKOPİ YAPTIRDINIZ MI? Bir de echo çektirip ,EFFORLU TESTE girmenizi tavsiye ederim. Bana müteşekkir kalacaksınız o zaman.ZİRA KALP KRİZİ GEÇİRENLERİN ÇOĞUNLUĞU BENİM HİÇBİR ŞEYİM YOKTU DİYENLERDİR.TEDBİR ALIP ASPİRİN, MONOKET VE KOLESTEROL İLACI KULLANANLAR KALP KRİZİNE MARUZ KALMIYORLAR. Sevgi ve saygılarımla.  22.11.2012 13:39
 

Yılmaz Bey öncelikle geçmiş olsun. Çok haklısınız yazdıklarınızda. İlaçlarla ve rahatsızlıklarla alakalı bende son bir kaç senedir anne ve babamdan birşeyler deneyimleyebiliyorum. Bitkisel çözümler iyi geldiği gibi fazlası sorunada sebep olabiliyor. Sağlığınız daim, neşeniz bol olsun. selamlar...

Merve Ballı Acar 
 22.11.2012 10:24
Cevap :
Teşekkürler Merve hanım. Hamd olsun sağlığım son derece yerinde.Sevgiler,selamlar.  22.11.2012 13:25
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 437
Toplam yorum
: 2172
Toplam mesaj
: 120
Ort. okunma sayısı
: 991
Kayıt tarihi
: 26.01.10
 
 

1945 yılında Adana'da doğdum. Galatasaray Lisesi ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültes..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster