Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Şubat '07

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
744
 

Hastane mi? Toplama kampı mı?

Hastane mi? Toplama kampı mı?
 

Yazıklar olsun size, Allah belanızı versin, siz insan mısınız? Siz de hiç vicdan yok mu? Ne istediniz zavallı annelerimizden, babalarımızdan, dedelerimizden ninelerimizden, çocuklarımızdan. Elleriniz kırılsın inşallah.

Ya siz yetkililer ne oturuyorsunuz o koltuklarda. Yaaaa sizin vicdanınız rahat mı? Bu gece rahat uyuyabilecek misiniz?

Saat 00.45. STAR TV. De DEŞİFRE Programı. Tüylerim diken diken izliyorum programı. İnanılması güç şok görüntüler. Sonu gelmeyen tehditler, dayaklar, insanlık dışı muameleler, uyuşturucu partileri ve daha neler neler... Anadolu’daki sözde çok ünlü, 565 yataklı Sağlık Bakanlığına bağlı bir hastane. Uyuşturucu bağımlıları ve ağır ruhsal sorunlar altında ezilen hastalar tedavi ediliyor. Akdeniz ve İç Anadolu Bölgesi'nde ki hastalara da bakan RUH VE SİNİR HASTALIKLARI HASTANESİ.

Yani bölgenin kendi alanında hizmet veren tek ve en büyük hastanesi.

İşte böylesi önemli bir hastanede insanın kanını donduracak türden olaylar yaşanıyor. Taşeron bir firmaya bağlı olan hastabakıcılar, hastaları adeta köle gibi kullanıyor. Odaların temizliğinden, bulaşıkların yıkanmasına kadar her iş hastalara yaptırılıyor. Temizliğe yanaşmayan hastalar ise tekme tokat dövülüyor. Şiddet bu kadarla da kalmıyor. Kendilerini adeta hastanenin kralı ilan eden bazı hastabakıcılar, günün her anı sudan sebeplerle hastalara dayak atıyor. Küfürlerin, ağır hakaretlerin ise haddi hesabı yok...

Hastalar kimi zaman sırf namaz kılmak istedikleri için, kimi zaman yastık altında ekmek bulundurdukları için, kimi zaman da odalarına bardak getirdikleri için acımasızca dövülüyor.

Haftanın belirli günlerinde kişisel temizliklerini yapan hastaların banyo sırasında yaşadıkları ise tam bir insanlık ayıbı. Bu görüntüleri izlediğim anı hiç unutmayacağım. Sanırsınız burası esir kampı. Çırılçıplak halde topluca banyoya sokulan hastalar üzerlerine hortumla su sıkılıp güya temizleniyorlar.

Ve sözde ünlü bu dev hastanede skandallar bitmiyor.

Uyuşturucudan kurtulmak için hastaneye yatan madde bağımlıları diğer hastaların yanında uluorta esrar kullanıyor. İşin en acı yanı ise güya tedavi gören madde bağımlısı hastalara uyuşturucuyu bazı hastabakıcılar satıyor.

İşin tuhaf yanı da; doktorlar, hemşireler dahil 500 kadar görevlinin bulunduğu hastanede, bu iğrençliklerden ne yetkililerin ne de çalışanların haberi yok. Ya da var da yok. Ya da onlar da bu insanlık suçunun birer parçası.

Kanımın donduğunu söylemek az kalır. Böyle bir vahşet olmaz inanın olmaz. Böyle bir insanlık olmaz olmamalı. Bu nasıl vicdan bu nasıl bir duygudur ki. Bu canilere yakışacak kelime bulamıyorum.
Buradan yetkililere seslensem ne olacak ki. Birçok olaylar gibi bunun üzeride kapanacak unutulacak. Çocuklarımız unutulmadı mı?

Olayla ilgili birkaç kişi birkaç gün ceza alacak hepsi bu. Ey yetkililer verebiliyor musunuz en azından ömür boyu hapis. Alnınızdan öpelim.

Çalıştığım işyerinde içki bağımlısı bir arkadaşımız vardı. Onu tedavi ettirmek için birkaç kez hastaneye yatırdık. Arkadaşımız her seferinde hastaneden kaçtı. Aslında tedavi olmak istiyordu. Ama hastaneye yatmak istemiyor;
Nedenini de şöyle açıklıyordu,

_Ben alkol bağımlısıyım. Hastanede yatayım da uyuşturucu bağımlısı mı olayım?
Bizler de böyle bir şeyin mümkün olamayacağını arkadaşımızın tedavi olmak istememesi nedeniyle bahane uyduruyor diye düşünüyorduk.
Meğer çok haklıymış.

Hastanelerimiz tedavi merkezi değil resmen uyuşturucu batağı haline gelmiş.

EY YETKİLİLER BÖYLE İNSANLARI EĞİTMEDEN İŞE ALMAYIN. BÖYLESİ ÖNEMLİ GÖREVLERE BU CANİLERİ YERLEŞTİRMEYİN.

EY GÖREVLİ VE YETKİLİLER O KOLTUKLARDA OTURMAYIN.

Bu haberi bu iğrenç rezaleti tüm Türkiye”ye duyuran Sayın Mehmet Ali ÖNEL ve ekibine sonsuz TEŞEKKÜRLER

Kaynak: İNTERNET STAR TV DEŞİFRE

Blog Resim: İnternet.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yüzlerce iyi hizmet veren kurum da gümbürtüye gidiyor bu arada. Niye? İzlenme oranlarını artırmak uğruna. O yayıncılar acaba gerçekten düzeltme olup olmadığının takibini de yaptılar mı? Yo; belleğimize iğrenç görüntüleri kazıyıp bıraktılar. Biraz daha sorumlu davranmalılar bence, ucuz iş yapıyorlar.

derinmavi.. 
 14.06.2007 11:34
Cevap :
O görüntüleri izlerken inanın çok üzülmüştüm. Ama madolyonun diğer yüzü de var tabiki sen de haklısın. Tekrar aynı yerler bir daha görüntülense iyileştirilmiş mi yoksa koşullar yine aynı mı? İnsanların içi de rahat olurdu tabii. Buradaki amaç ta sizin de dediğiniz gibi reyting kokulu. Zaman ayırıp yazılarımı okuduğun için ayrıca teşekkür ediyorum. Sevgilerimle  14.06.2007 12:00
 

Paylasim guzel ama yetmez.Ulkedeki tum sivil toplum kuruluslari ile temasa gecmek bir vatandas olarak dava acmak haklarini kullanmak daha unutttugum bir cok yapabilecekleri olmali ulkemde yasayanlarin. Inanin bu olay yasadigim ulkede olsa sorumlular hayat boyu hapiste kalirlardi. Geciken adlet adalet degildir.Haydi!!! Saglikla

Newyorker 
 23.02.2007 19:12
Cevap :
Umarım bir gün o seviyeye geliriz. En ufak bir hayvan probleminde bile ayağa kalkan sivil toplum örgütlerimiz inşallah bu konuya da duyarlı davranır. Paylaşımınız için teşekkür ederim. Esen kalın.  24.02.2007 0:46
 

bu haberi nerde izlesem..nerde okusam aynı derecede içimin daraldığını hissediyorum..Nasıl düzelecek bunlar yaa...Tepkilerimiz yazılarımız umarım hedefleine ulaşır...Sevgiler

Sema CURUK 
 21.02.2007 17:01
Cevap :
Bari ceza alsalar içimiz bir nebzede olsa feraylayacak. Ama işimiz kaldı inşallahla maaşallaha. Paylaştığnız için teşekkürler.  21.02.2007 18:30
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 16
Toplam yorum
: 699
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2842
Kayıt tarihi
: 30.01.07
 
 

1960 yılında memleketimde doğmuşum. 1978 Ticaret Lisesi mezunuyum. 33 yıl bir kamu kuruluşunda ça..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster