Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Temmuz '13

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
1004
 

Hatıra defteri

Hatıra defteri
 

Bizler Hatıra defterleri ile büyüdük, tebrik kartları ile kutlamalar yaptık. Çocukluk yaşlarımızda böyle bir alışkanlık edindik. Şimdilerde ise tebrik kartı tanımayan çocuklar yetişiyor. Kutlama yazısı yazmak gibi bir kültür kalmadı. Üstelik hatıra defterleri çoktan rafa kalktı.

Ben ilk yazılarımı hatıra defterlerine yazdım. Daha sonra günlük tuttum ve böylece bu günlere geldi cümlelerim. Bugün ise böyle bir hatıra defteri bana geldi bir arkadaştan ve duygularımı yazmamı istedi. Durdum, düşündüm. Kelimeleri seçerek yazdım. Defterde kalan sözcükler olacaklar artık yazılanlar. Satırlar kalacak yıllar geçse de.

Söz uçar havada, mutlaka kaybolmasa da yolculuğu bilinmezliğedir. Yani söz havadır, durmaz. Yazı kalır temel tutar, yazıldığı yerde yıllar geçse de hatıralardan söz etmek yerine ben böyle güzel bir alışkanlıktan söz etrmeyi tercih ederim. Hatıra defteri hatırlanmak içindir, bütün bu yazılar zaman içerisinde kaybolan dostlukları hatırlamak içindir. Çocuklar bayramlarda, yılbaşılarda kartlar yazmalılar. Küçük anlaşılır notlardır bunlar iyi ve güzel dilekleri içeren. Gelişirken güzel alışkanlıklarımızı yanımızda taşımak dileğiyle.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 259
Toplam yorum
: 56
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 423
Kayıt tarihi
: 23.04.09
 
 

Merhaba ben Manolya. Edirne doğumluyum. Eğitim'e hizmet ediyorum ve bu yolun gönüllüsüyüm.Şiir yazma..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster