Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Mayıs '18

 
Kategori
Anılar
Okunma Sayısı
180
 

Hatırlar mısın?

Hatırlar mısın?
 

Bir kazak örmüştün sarı, önünde beyaz kedisi vardı. En sevdiğim kazaktı ve o kazağı giydirip  ilkokul kaydı için "aşağıya in, Ömer ağabeyin (foto Ömer) fotoğrafını çekecek" demiştin... Ama bana fotoğraf çekilirken kabanımı çıkarmam gerektiğini söylemedin anne! 

Hatırlar mısın? Kayısı reçelini çok yediğim için vücudumda alerjiler çıkmaya başlamıştı. Hemen iyileşmem için İnci dal hapı içirmiştin bana ve işe giderken de "kaşıntın çok olursa öğlen iç bu haptan" demiştin.  Ben her kaşındığım da bir hap içmiş kutuyu bitirmiştim. Neden sadece 1 tane içmem gerektiğini söylemedin anne! 

   Hatırlar mısın? Evdeki herkes gece yarısı kalkarak yemek yiyip ertesi gün akşama kadar aç kalıyordu. Paramız bitti diye aç kalıyorsunuz  sanırdım. Neden ramazanı anlatmadın bana anne!.. 

   Hatırlar mısın?  Bir gece yarısı babam beni de kaldırmıştı sahura ve sen çok kızmıştın. Sana orucun ne demek olduğunu korkudan soramamıştım ki, sadece sizi takip etmekle yetinmiştim. Sonra iftar vakti herkes sofradayken ben tuvaletin kapısında beklemiştim. Gün içerisinde tuvalete gitmenin orucu bozmayacağını neden söylemedin anne! 

Ve ben… Ne zaman gözümü açtım biliyor musun? 

* "ben yedim sen ye" dediğinde

* geceleri seni dua ederken gördüğümde

* okuldaki başarımın sana ait olduğunu anladığımda

* insanlar beni takdir ettiğinde

* ve babam beni severken asil sana teşekkür ettiğini öğrendiğim de...

Yaşadığım bütün güzelliklerin asil sahibi sensin anne. Ben senin sadece bir parçanım ama sen benim dünyamsın, yolumsun, kapımsın. Bugün benim değil aslen senin doğum günün anne, iyi ki benim annem sensin.

 

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 56
Toplam yorum
: 19
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 189
Kayıt tarihi
: 19.03.17
 
 

Yazar güler gezer ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster