Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Eylül '07

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
478
 

Hatırlatma

Hatırlatma
 

Ülkemde olan bazı olayları içime sindiremiyorum. Bazı konulara alışamadım, alışamayacağım.

Sivil Anayasa konusu:
Hiç gerek yokken, zaten bazı maddeleri değişmişken tekrar tümünü değiştirmek. Bu çok önemli konuyu da tek bir partinin (AKP) yapması. Toplumsal mutabakat ile hazırlanması gerekmez mi?

Milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kalkmaması, bazılarının hapisten çıkarılıp milletvekili yapılması (devlet memurluğunda bile iyi hal kağıdı istenir).

"Ananı al git", "Askerlik yan gelip yatma yeri değildir".Apo'ya "sayın", şehitlere"kelle"diyen başbakanın partisi AKP'nin seçimde oylarının artması.

İçeride din, iman, islam, cami edebiyatı yapıp Irak'ta öldürülmedik Müslüman, bombalamadık cami bırakmayan, askerlerimizin başına çuval geçiren ABD'ye tam destek verilmesi.

Türkiye'nin gözbebeği kuruluşların satılması,

Melih Aşık 8 temmuz tarihli Milliyet'teki köşesinde ne güzel açıklıyor: "...kredi değerlendirme kuruluşu Fitch açıklama yapıyor, Petkim'i negatif izlemeye aldığını bildiriyor. Sebebi ; alıcı tanınmıyor...satın alma bedelini muhtemelen Petkim'in kasasından ödeyecek. Osmanlıda Florya Plajından Terkos sularına kadar...akla ne gelirse yabancıların elindeydi.Osmanlı battı. Cumhuriyet bütün kuruluşları devraldı , borçları ödedi , sanayi yeniden kuruldu , şimdi yeniden satma sürecindeyiz... Neden? Çünlü İmf öyle istiyor. Memleketi satana koltuk desteği veriyor. Bazıları " Oh ne güzel küreselleşiyoruz" diye seviniyor.gözümüzü nerede açacağız? Halkın kendi ülkesinde ırgat olduğu, ülkeyi yönetenlerin tamamen yabancı şirketlerin emrine girdiği bi Türkiye'de..."

Türk Telekom'un karı açıklanıyor. Satın aldıkları fiyatın yarısı. Neden kar eden kuruluşlarımız birer birer satılıyor? Eldekiler bitince ne yapacağız? Gençlerimizi nerelerde çalışacaklar?

Ama bunların yanı sıra güzel şeyler de olmadı değil.

A.Necdet SEZER gibi dürüst, ilkeli, nitelikli, bir cumhurbaşkanımız oldu. Oğlunun Köşkte yapılan düğünü sırasında elektrik sarfiyatını devlete ödedi. Alışverişini kendi yaptı. Devlet işleri dışında sivil araca bindi. Trafik kurallarına uydu. Cumhurbaşkanlığı ödeneğinin tamamını harcamadı, kalanı iade etti. Cumhurbaşkanlığı sırasında gelen hediyeleri Köşkte bıraktı. Eşi Semra SEZER çağdaş türk kadınını en iyi şekilde temsil etti. Ailesinden hiç kimse ön plana çıkmadı ve zenginleşme öyküleri duyulmadı.

Teşekkürler Ahmet Necdet SEZER...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Emeğine ve diline sağlık, birilerinin bu vatan için iş işten geçmeden birşeyler yapması gerek, bilinçli ve uyanuk olma zamanı.

Yalnıztürk 
 05.01.2008 18:51
Cevap :
Görüşleriniz için teşekkür ederim.Sağolun.  06.01.2008 17:44
 

Sevgili yurttabirgül, iyi bir gidiş içinde olmadığımız ayan-beyan ortada. İsrail Suriye'yi bombalıyor, Irak kan ağlıyor, İran'a savaş hazırlığı devam ediyor. Vatana, millete, cumhuriyete kanat geren Türk Silahlı Kuvvetleri olağanüstü bir özveri ile canı pahasına terör örgütüyle mücadele ediyor. Türk tarihinden bihaberler de bu asil milletin Ata yadigari milli sanayiini ve milli sermayesini satıyor. Bundan daha ilerisi de var; vatan topraklarını da satıyorlar. Tam bir milli birlik ve beraberlik seferberliği yaşanacak yerde anayasa ile, Atatürk ile ve onun kurduğu cumhuriyet ile uğraşılıyor. Çok vahim, çok acı bir durum!.. Etrafınıza bakarsanız bayraklarımız daha çok, daha büyük ve daha yükseklerde dalgalanıyor. Bu bir rastlantı değildir. Uyanışın bayrakla ifadesidir. Ayrıyı gayrıyı bırakıp Türk milletinin mayasındaki sevgi ve onur duygularıyla çok hızlı bir şekilde kenetlenmeliyiz. Türk milleti borçlu, umutsuz ve çok dertli; bir çıkış şart... Esen kalınız... Selam ve sevgilerimle...

Cemal Hüseyin Çağlar 
 23.09.2007 12:09
Cevap :
Çok teşekkürler.Benim eksiklerimi de tamamlamışsınız.Sağolun.Esenlikler dilerim.  23.09.2007 17:51
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 49
Toplam yorum
: 92
Toplam mesaj
: 83
Ort. okunma sayısı
: 784
Kayıt tarihi
: 14.06.07
 
 

Emekli matematik öğretmeniyim. İzmir'de yaşıyorum. Okumayı çok seviyorum. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster