Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Nisan '12

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
44
 

Havalı bakan

Doğru oturalım, doğru konuşalım.  Allaha şükür, başım kıçım sağlam. İstesem de eğri oturamam.  Ey AKP ye oy veren %49.5. AKP den önce memlekette bu kadar işsiz insan var mıydı? Bu kadar terör var mıydı? Din, eğitim, sosyal yaşam bu kadar netameli miydi? Hapishaneler bu kadar dolu muydu? Yargıda bu kadar sorun yaşanıyor muydu? Hükümet ile, devlet çatışıyor muydu? Bayram değilken, seyran değilken, enişteniz sizi öpüyor muyu?  O zaman ne diye sardınız bu AKP yi başımıza?

Ne varsa sattılar. Taşıyla toprağıyla tapusuyla, işçisiyule, memuruyla sattılar. Taş, toprak, tapu para etti de, işçi, memur para etmedi. İşe yaramaz dediler, kapının önüne koydular. Bundan dolayı işsizlerimizin sayısı arttı. Ne gam? Aç değiller, açık değiller. Bulgur çorbası kaynıyor. AKP nin, bulguru, makarnası bol.  Başbakan da seviliyor. Hele Araplar, bayılıyorlar Başbakanımıza. Bu yüzden, petrolü ve osuruk gazını en kazık fiyattan bize kaktırıyorlar. Ne demişler: Para dosttan kazanılır demişler. Enerji bakanımız, tüm enerjisini yaptığı zamları anlatmakla harcıyor. Pahalı alıyoruz diyor. Alma o zaman. Bak, İranlılar Nükleer bomba yapıyorlar, sen de yap. Şekli  şemaili  İranlılara benzetmişsin  ama Ahmadi Nejat yemez.  

Bir de CE HA PE var, Başbakanın sigortasını attıran. Eccük susun. Eccük susun da Başbakan işini yapsın. Muhalefet dediğin susar, ağır olur. Ne demiş atalarımız:  Ağır ol ki batman gelesin.

Bir de sanayi bakanımız var, bu günlerde çok çalışan. Yabancı yatırımcıları çekmek için, ne lazımsa yapıyor. Tutturmuş yerli araba yapacağım diye. Geçenlerde Korelileri davet etti. Gelin bzde araba yapın diye. Şimdi Koreliler gelseler, fabrikayı kurup araba imal etseler, bu araba yerli mi olacak? İki yabancının, ülkemizde çocuk yapması gibi bir şey. Eksik olsun.

Ya, Dış bakanımız. Anlat anlat bitmez. İç bakanımız ile aynı. Bu ikisinin sayesinde içimiz dışımız çıfıt çarşısı ama doğru oturup, doğru konuşalım. Direksiyon onlarda değil. Araplarla olan ilişkilerimizi, Ruslarla, ABD ile olan ilişkilerimizi Başbakan götürüyor. Avrupa ile olanları da sözde Egemen Bağış götürüyor, geriye ne kaldı, Gürcistan mı? Onu da Karadenizlilere bıraktık. Ekonomiyi Kodaman şirketlerimiz hallediyorlar. Kültürümüz saray heveslisi Ertuğrul Günay a havale. Kültür mantarını o icat etti.  Şimdi bu 49.5 e soruyorum: Neremiz doğru?  Bu AKP zamanında, iklimler bile bozuldu. Eskiden bizim ülkemizde, kasırga, hortum gibi şeyler olmazdı, şimdi havamız bile bozuldu. Bir hava bakanına ihtiyacımız var, şöyle havalı biri olmalı.   

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 820
Toplam yorum
: 339
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 324
Kayıt tarihi
: 02.10.08
 
 

Nerede, nasıl, ne zaman, umursamıyorum. Bir şekilde dünyadayım, yaşıyorum. Hayatı seviyorum. Tanr..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster