Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Aralık '17

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
461
 

Hayal Kurmak Hayal Oldu...

Hayal Kurmak Hayal Oldu...
 

Şu an bir şarkı dinliyorum; “Rüya gibi uçan yıllar/ Biraz durun, durun biraz/ Kaybolan günlerim için/ Hesap sorun, sorun biraz…” diye devam ediyor.

Ne zaman dinlesem bu şarkıyı tatlı bir hüzün sarar yüreğimi. Hüzün vaktim geldi demek ki…

Yılar öncesini düşünüyorum da nasıl acele ederdik zamanın, yılların bir an önce geçmesi için. Sanki zaman geçtikçe hayallerimize bir adım daha yaklaşacak belki de kavuşacaktık günün birinde.

Yıllar birer birer geçti, hayallerimizin çoğuna kavuşamadık ama olsundu, yeni yıl yeni umutlar demekti, umut fakirin ekmeği misali devam ettik hayal kurmaya, hayal kurma özgürlüğümüz vardı.

Biz hayaller kurarken, birileri de bizim hayalleri yıkmanın peşinde inatla çabalıyordu görmedik, belki gördük ama önemsemedik.

Bir gün kaldırınca başımızı hayal aleminden ne görelim, hayallerimiz gerçekleşmediği gibi mevcuttan da geri gitmeye başlamış hayatımız.

Hal böyle olunca yeni hayaller kurmak şöyle dursun, kaybettiğimiz ve kaybetme ihtimalimiz  bulunan diğer kazanımlarımızı kaybetme telaşı sarmaya başladı iyice.

Çocuklara ve kadınlara yaşatılan kocaman bir yara varken,

Güvenlik kaygıları yüreklere yerleşmişken,

İşsizlik oranları yükselme eğilimine girmişken,

Her şeyden öte Ülkemizin, Milletimizin geleceği ile ilgili endişelerimiz içimizi bir kurt gibi kemirirken, nasıl yeni hayaller kurabilir, beklentiye girebiliriz yeni yıldan.

O nedenle yeni bir yıl heyecanlandırmıyor beni. Yeter ki mevcudu koruyabilelim modundayım.

Bu saatten sonra nerede hata yaptık diye sormanın da anlamı yok bana göre.

Şimdi tez elden bir şeyler yapmalı, huzur içerisinde hayal kurabileceğimiz günlere ulaşmanın yollarını keşfetmeli ve yürümeliyiz yeniden birlik ve beraberlik içerisinde.

Ayrıştırmadan, kinden, intikam duygularından arınmış bir halde kenetlenmek gerek! Başka seçeneğimiz yok! Bunu sağlayacak olan da ülkeyi yönetme iddiasında olan siyasilerdir. Öncelikle halkı birbirine düşman edecek söylemlerden uzak durulması gerek. Bir fazla oy uğruna insanlar birbirine düşman edilmemeli. Bunun geri dönüşü olmaz çünkü.

Tansiyonun düşürülmesi için iktidarından muhalefetine herkese görev düşmekte. Lütfen ülkedeki yüksek gerilim hatlarına dikkat edin.

Başarmak zorundasınız!

Başarmak zorundayız!

Aksi halde yazık olacak Ülkemize ve her birimize… 29 Aralık 2017

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Okul zamanlarımızı hatırlıyorum da Ayşegül hanım, kırkbeş dakikalık ders geçmek bilmezdi. Şimdi son yirmi yıla bakıyorum, su gibi geçmiş gitmiş. Son yıllarda yaşadıklarımız hayallerimizi bile bizden aldı ne yazık ki. Yine de umudumuzu kaybetmemeliyiz diye en azından kendimizi avutalım. Saygılar, selamlar...

Erol Özışık 
 04.01.2018 18:05
Cevap :
Ben de her zaman umut vardır diye kendi kendime telkin etmeye çalışıyorum Erol Bey. Umarım tüm yaşanılan olumsuzlukların giderildiği güzel günler yakın olsun ülkemiz ve milletimiz için... Selamlar, mutlu kalın.  06.01.2018 23:09
 

Ayşegül hanım merhaba, HAYAL KURULAMAYAN hayatların tükenmesi gibi bir durum, hayale devam... Gönül hoşluğuyla

Kadri KANPAK 
 04.01.2018 11:15
Cevap :
Bu şartlarda nasıl kurulur hayal bilemiyorum Kadri Bey ama haklısınız, gayret etmek lazım...Selamlar, mutlu kalın.  06.01.2018 23:06
 

Küçükken, büyümek için süt içip dururduk, şimdi de günler, haftalar su gibi akıp geçiyor:( Onca yokluğa rağmen en güzel günleri biz yaşadık. Her şeyden öte insanlık vardı, dostluk-komşuluk vardı; bugün ise dünyanın bilmem kaçıncı ekonomik gücü olduğumuzdan, yollardan, köprülerden bahsediyoruz; ama sokakta tek bir gülen yüz yok:( Daha iyiye gideceğimize dair umutlar taşımıyorum ne yazık ki:( Hadi bizden geçti de çocuklara baktıkça içim acıyor:( Kişisel menfaatlerin ülke menfaatlerinin önüne geçtiği bir devirdeyiz:( Sabır ve selametle.

Ata Kemal Şahin 
 04.01.2018 6:18
Cevap :
Gerçekten öyle Ata Kemal Bey, yokluk vardı ama mutlu çocuklardık biz. Kocaman bir hayal dünyamız vardı. Oysa şimdi öyle mi? En küçüğünden, en büyüğüne herkes mutsuz. Bazen düşünüyorum birisi mutsuzluk tozu mu serpti yoksa hava sahamıza diye. Elbette mutlu azınlıklar da vardır, tuzu kurular. Onlar her devirde mutluluğun yolunu bulur. Ah ülkem ahhh...Kederlenmemek elimde değil... Selamlar, mutlu kalın.  06.01.2018 23:05
 

Gercekten öyle hayal kurmak bile artık zor oldu. Selamlar...

Abdülkadir Güler 
 31.12.2017 11:14
Cevap :
Hayallerimizi yok edenlerin de hayalleri yok olsun diliyorum...Selamlar, mutlu kalın.  02.01.2018 13:28
 
 
Toplam blog
: 278
Toplam yorum
: 3989
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1421
Kayıt tarihi
: 20.11.10
 
 

Bir Kamu Kurumundan emekliyim. Bloğumda; yaşadıklarımı, çevremde gözlemlediğim olaylar ile kendi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster