Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Haziran '12

 
Kategori
Projeler
Okunma Sayısı
91
 

Hayalinizi kurun gerçekleşsin ..!

Hayalinizi kurun gerçekleşsin ..!
 

Ordunun mesafe bakımından şehir merkezine en yakın ilçelerinden olan fakat nüfus yoğunluğu itibariyle en düşük ilçeler arasında gösterilen Ordunun Gülyalı İlçesi son bir yıl içerisinde havaalanı inşaatı öncülüğünde müthiş bir değişime girdi. Denize dolgu olarak yapılacak olan havaalanı inşaatı ile tüm Türkiye’nin dikkatini çeken Gülyalı bu büyümenin payını yapılacak olan yüksekokul ile daha da ileriye götürerek yıllar önce hayaldi denilen bütün olanakları ilçeye kazandırmanın sevincini yaşıyor

İl Genel Meclisi 2012 Yılı Haziran ayı Toplantısı İkinci Birleşim Gündemine ev sahipliği yaparak sıkıntılarını dile getiren toplantı içerisinde dile getiren Gülyalı Belediye Başkanı Talip Şen yüksekokul inşaatı konusunda güzel haberler vererek yerin hazır olduğunu ve tapu işlemlerinin başlatıldığının bilgisini verdi.

Gülyalı halkının yıllardır özlem duyduğu havaalanı projesi ile başlayan ve yapımına başlanılmasının an meselesi olduğu yüksekokul inşaatı ile devam eden projeler kuşkusuz Gülyalı ilçesinin geleceğinin daha da parlak olduğunu gösteriyor. Gülyalı Belediye Başkanı Talip Şen’de konuşmasında hem kendilerinin hem de Gülyalı Halkının oldukça heyecanlı olduğunu belirterek yüksekokul inşaatı ile ilgili bir takım bilgiler verdi.

Şen ; “ Yüksekokul alanı 5 Bin 300 metrekare satın aldığımız alandı ve orada bulunan bir yola imar düzenlemesi yaparak en son 6 Bin 760 metrekarelik bir alana çıkarttık. Dün öğleden sonra tapu müdürlüğüne evrakları verip yüksekokul arazisini meslek yüksekokul arazisi olarak müstakil hale dönüştürüyoruz. Taslak proje hazırlanıyor ve önümüzde ki bir hafta içerisinde üniversitemize taslak projeyi sunacağız ve üniversitenin bir takım istekleri varsa onlarda değerlendirilecek” açıklamalarında bulundu.

Bize Verilen Formatın Dışına Çıkmamız Gerekiyor        

Bize verilen formatta 20 tane 40 kişilik sınıfı olan 800 kişilik meslek yüksekokulu taslağı verildi bize. Bu okulun kapalı mekanı 7 Bin 20 metrekare olacak ama mimar arkadaşımız bunun yeterli olmayacağını, en az 9 – 10 Bin metrekare olması gerektiğini söyledi. Bizim yaptıracağımız mimari yapı son derece modern ve Karadeniz mimarisine uygun şekilde olmasını temenni ediyoruz. Bu gerekli bildirimleri de proje sorumlularıyla ve mimar arkadaşımızla konuştuk diyerek artık yüksekokul inşaatı için hiçbir sorunun kalmadığını ve beklemeye başladıklarını belirtti.

 

Efecan Yılmaz

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 59
Toplam yorum
: 8
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 307
Kayıt tarihi
: 19.04.12
 
 

Çocukluğumdan itibaren sadece izlemeyle yetindiğim haberlerin artık içerisinde bir birey olarak d..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster