Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Ağustos '16

 
Kategori
İş Yaşamı - Kariyer
Okunma Sayısı
173
 

Hayaller başarının ilk adımıdır...

Hayaller başarının ilk adımıdır...
 

Sürüden Ayrılmaya Hazır mısınız?


Mark Twain’in sözlerinden; “Düşlerinizi kovmayın çünkü onlar gidince belki siz kalırsınız ama artık yaşamıyorsunuz demektir."

Kişilerin yaşları ne olursa olsun, birçok kişi gerek yaşamın gerçeği, gerekse yaşam şartlarının zorluğu sonucunda hani o meşhur, hayalperest yazar Jules Verne’nin macera dolu kitaplarını okurken kurulan düşlerden kopmasına neden oluyor.

Ama bir an için düşünüldüğünde veya araştırıldığında hayal kurmanın çok güzel bir şey olduğunu, her başarılı kişinin kurmuş olduğu bir hayali sonucu o noktaya gelmiş olduğunu görmek mümkündür.

Başarılı basketbolcu Hidayet Türkoğlu, simitçilik yaparken hayallerinin peşinden gitti, yılmadı, çalıştı, sabretti ve başardı. Gerçekleştirdiği hayallerin yerine yenilerini, daha büyük hayallerini koydu ve bugün NBA’da oynamaktadır.

Her yaşta kişiler bir hayale tutunur. Kimi bir arazi almak, kimi üstü açık klasik bir araba almak (-ki Küba'daki o antika araçalara bayılıyorum), kimi dünyayı gezmek, kimi gitar çalmak, kimi ise Neil Gaiman romanında bir kahraman olmak ister.

Hayaller kurmak, o hayallerle yaşamak her zaman güzeldir. Bazı kişiler hayallerinin peşinde koşarken, bazı kişiler de kendilerini kısıtladılar. Çevrelerinin alay etmelerinden, eleştirilerinden çekinerek hayallerinden uzaklaştılar. Hayalleri ile aralarına konulan en büyük engel ise aslında hep kişinin kendisi oldu.

Bu noktada düşlerine engel koyanlar için bir çift sözüm var. Belki kendi hayallerinizden koptunuz ancak çocuklarınız henüz yolun başında ve bırakın onlar hayallerinin peşinden gitsinler. Onların hayalleri ile iletişim kurarak onları kısıtlamadan destek olun. Büyük başarılar için, büyük hayallerle donatılmış bir yolculuk için, kendisi büyük düşünsün ve siz de ona güç katın.

Hayallerinizle hayal gücünüzü şenlendirin ve kendinize olmasa bile çocuğunuza bu fırsatını verin.

(Erol ASLAN)

https://twitter.com/ErolAslan__

https://www.facebook.com/erol.aslan.714

Tülay EKER bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 110
Toplam yorum
: 629
Toplam mesaj
: 100
Ort. okunma sayısı
: 797
Kayıt tarihi
: 12.03.07
 
 

Hayatta iki şey vardır; masallar ve sonuçlar. (Erol Aslan)      ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster