Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Nisan '16

 
Kategori
Haftasonu
Okunma Sayısı
29
 

Hayaller Paris, Hayatlar Muş

Bugün, böbreklerim şişene kadar uyumadım, kabul ediyorum ama şişmesine az kalmıştı ki beni uyardılar kendileri, gözleri açmakta zorlandım ama perdeyi bi çektim ki güneş beni çağırıyordu. Aman tanrım, yatakta harcamamlıyım dedim ve kalktım. Aynaya baktım, yüzüm yine de böbrek az çalışmasına bağlı olarak şişmişti. Anneciğim, geç kalkmaya alışmış olmalı ki, hala uyuyordu ve onu artık bekleyemezdim, bugün çok işim vardı, hemen çay suyu koydum, hazırladım kahvaltıyı, uyandırdım herkesi, zaten meyillilermiş uyanmaya biri kaldırsa diye bekliyorlarmış.

Haftasonu detoks istiyor vücudum, ne makyaj istiyor, ne fön. Ben de aynaya baktım hemen hunharca giyindim, yüzüme baktım fotoğrafcının karşısına çıkabilcek güzellikte olmadığımı farkettim, ama bu bana makyaj yaptırmadı, canım istemiyordu ve yapmayacaktım, yüzüm doğal gözükürse sanki fotoğraflarda daha bir güzel çıkacakmışım gibi. Sonra merdivenlerden inerken yaa hayır bari ruj süreyim, ya biraz da pudra, göz kalem derken yine boyanıvermiştim anında, yapamadım çok doğal olamadım yine. Olsundum, böyle de mutluydum.

Fotoğrafçıdan çıktığımda elimde makyajsız biyometrik fotoğraf ve vesikalık vardı. Sosyal medyadaki o havalı kız bu kız olamazdı, tamamen fos olmuştum, ben güzel değilmişim dedim kendime, ben ne çirkinmişim. Bembeyaz ruhsuz yüz, minik gözler, kepçemsi kulaklar, durgun bakış, gülmeye çalışan dudaklar. Hepsine teker teker baktım ki, beni kandırsınlar, sen güzelsin desinler. Diyemediler.

O mutsuzlukla solaryuma gittim, daha fazla çirkin olmak için, sonra gezdim tozdum. Aslında sosyal medyadaki o havalı profillerimiz, fotoğrafçının kapısına girene kadarmış, o minik taburemsi şeye oturup, makinanın karşısına geçip, beyaz perdeler sana dönüp 'şak' sesi geldiği an, fotoğrafçının tepkisine bakıveriyorsun aniden. Birkaç poz daha istiyorsa çirkin çıkmışsın demektir, sakin ol ve panikleme, ne diyorsa onu yap. Gülümse derse sal gitsin o istedi gerçeklerle karşılaşmayı, ama salıverilmiyor işte, yanaklar kasılıyor, dişler içeri giriyor aniden. Zorla çektiğimiz o selfie pozlarımız gibi olmuyor tabi, dümdüz bakmalısın. Ahhh yani kısacası zor bir iş vesikalık işleri. Hemen kaçmak istediğim yerlerden biri, ama fotoğrafçım tatlıydı, bir çay içer misin deseydi içerdim beklerken, muhabbet ederdim. 

Fotoya bakıp saç rengi ile oynamam lazım dedim, sonra vazgeçtim, ama şu karara vardım ki insan doğal hali ile güzel. Doğalsan güzelsin, herşeyin doğalı, orjinali, en saf hali güzeli. Bundan dolayı fotoğraf çektirmeye mümkün oldukça gitmeyin, gerçeklerle karşılaşmak br hayli şaşkınlık verici :)

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 42
Toplam yorum
: 19
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 98
Kayıt tarihi
: 22.05.15
 
 

İstanbul Üniversitesi, Bankacı, Gezgin.   Bende yazınca rahatlıyorum ne yapayım. Beni de böyle yara..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster