Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Ocak '12

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
1273
 

Hayalleri evrene atmak yeterli mi?

Hayalleri evrene atmak yeterli mi?
 

Son zamanlarda çevremdeki spritüel konuşmalar sırasında sık sık duyduğum bir cümle var.                   ‘’ İstediklerimi evrene yolladım (attım), bekliyorum, evren bana verecek ve hayallerim gerçek olacak .’’

İsteklerimizin gerçekleşmesi, hayallerimiz gerçeğe dönüşmesi için bunu yalnızca evrenden dilemek yeterli mi? Emek ve çaba olmadan isteklerimizin gerçekleşmesi ve başarmak mümkün mü?

Hedef belirlemek ve bu hedefe tutkuyla bağlanmak, olumlu düşünmek elbette hedefi gerçekleştirmek için önemli adımlar, bununla birlikte eyleme geçmeden sadece hedefimizin gerçeğe dönüşmesini isteyerek ve düşleyerek bunu başaracağımızı düşünmek ise bence tembelliğin başka bir tanımı.

Evrende hiçbir şey bedava değildir.

Siz evrene bir şey vermezseniz evren size bedavaya ne verir?

Başarının ardında daima çaba, emek ve sabır yatar.Her başarı hikayesi önce hayalle başlar, hayal ettiğiniz şeye ait düşünceleriniz yoğunlaştıkça her geçen gün hayaliniz biraz daha genişler ve şekillenir. Öyle ki, bilinç altınız kendisine defalarca gönderilen bu imgelemeyi artık gerçek olarak kabul eder ve harekete geçer. İşte bu aşamada siz;  ya bilinç altınıza ‘’Dur bekle, evren bize bu hayalin gerçeğini gönderecek.’’ ya da ‘’ Hareket geç ve bu hayalin gerçekleşmesi için çaba harca. ’’ dersiniz. Aslında evren pek çok seçenek ve imkan sunarken kapılarını herkese ardına kadar açar. Ne var ki,  bu fırsatları görebilmek ve kullanmayı bilmek yalnızca emek sarf edenler için olanaklıdır.

Başarıyı kolay yoldan elde etmek mümkün mü? Ya da tesadüfen elde edilmiş bir başarıyı sürdürebilmek? Tesadüfen elde edilmiş bir başarı başarımı dır? Bir kez ve tesadüfen başarılmış bir işin devamı gelmediği sürece başarıdan söz edebilmek mümkün mü?

Evrenin isteklerinizin gerçekleşmesi için size yardım etmesini istiyorsanız öncellikle sizin ona bir ön ödeme yapmanız gerekmez mi?  Nasıl yatırım yapmak için bankalara para yatırıyorsak, başarmak için de evrene emeğinizi yatırın. Evrende bir ‘’kişisel hesabınız’’ olduğunu düşünün ve ondan bir şeyler istemeden önce, siz bu hesaba yatırım yaparak işe başlayın  ; adım atın, çalışın, çaba sarf edin, emek verin… Hesabınıza emeğinizi yatırdıkça, başlangıçtaki yatırımınızın evren tarafından her geçen gün nasıl da çoğaltılarak size geri döndüğünü göreceksiniz. Yatırımlarınızı düzenli olarak yapın. Yalnızca bir gün emek verip, sürekli karşılık almayı beklemeyin. Emek ve çaba yatırımı süreklilik ister. Hesabınızın çoğalması için düzenli olarak emek yatırmanız gerektiğini,   siz emek yatırmadan ‘’Evrenin İyilik Bankası’ndan ‘’ yardım alamayacağınızı asla unutmayın. Dolasıyla isteklerinizi evrene atıp da karşılık beklemek yerine, evrene  ‘’ emek yatırıp’’  yardım beklemeyi deneyin.

 Ancak bu arada sakın evren bankasını kandırmaya çalışıp, emek yatırmadan, ‘’Yatırıyormuş’’ gibi yapıp, karşılığını almaya da çalışmayın. Bu bankanın ne içini boşaltmak, ne de soymak mümkün. Bu güne dek evren bankasını soyduklarını zannedenler ise , hep ve daima kendilerinden çaldılar.

Dr. Füsun UYSAL

Yaşam Koçu & NLP Uzmanı

www.fusunuysal.com

Hesaplıca, Hanife ÇITA bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 8
Toplam yorum
: 3
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 2314
Kayıt tarihi
: 16.12.11
 
 

1989 Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldum. 21 yıl tıp doktoru olarak  bir kamu hast..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster