Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Eylül '11

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
99
 

Hayallerim havalandı !...

Hayallerim havalandı !...
 

Hani yıllarca önce bir şeyleri hayal edersiniz. O hayale ulaşmanın sizi çok mutlu edeceğini bilirsiniz. Ama sonra araya öyle şeyler girer ki, yaşadıklarınız size o hayali unutturuverir. Zaman zaman aklınıza gelse bile artık bundan sonra olması sadece mucize dersiniz. Oysa ki gün gelir o hayaliniz tam karşınıza çıkar ve ‘’yakala beni’’ der. Öyle gönülden istemiş, öyle derinden kalbinizden geçirmişsinizdir ki, belki de evren bu iç sesinizi duymuş hayalinizi bir adım ötenize kadar taşımıştır. Şimdi size kalan bu hayali yakalamak ve an be an yaşamaktır.

İşte ben seneler öncesinden kurduğum bir hayali yakaladım ve hayalimle beraber havalandım. Ayaklarım yerden kesildiğinde içimde başlayan çoşku ve mutluluk taa ki yere ininceye kadar devam etti.

Hayalim bir İstanbul turu yapmaktı, helikopterle İstanbul’un tüm güzelliklerine yukarıdan şahit olmak; masmavi denizi, güzelim boğazı, adaları, tarihi yarımadayı, camileri, sarayları, yalıları, köprüleri tek tek kucaklamak, beynimin kıvrımlarına bu eşsiz görüntüleri nakşetmekti.

Güneşli pırıl pırıl bir Cumartesi günü hayatımın en özel insanları ile beraber havalandığımızda çocuklar gibi şendim. Sevinç haykırışlarım, çocuksu heyecanlarım ve hep gülümseyen yüzümle İstanbul’a gökyüzünden baktım. Ayaklarımın altından akıp giden eşsiz görüntülerle bir kez daha ne kadar şanslı olduğumu anladım.

Çünkü yıllar öncesine ait bir hayalim, parlak kocaman bir sürpriz kutusunun içinde, buram buram sevgi kokan rengarenk kurdeleleri ile  önüme konmuştu. Bana sadece açmak ve içine dalmak kalmıştı.

Hayallerim havalandı, ben havalandım; ikimiz birlikte masmavi semalarda süzülürken, ayaklarımızın altında uzanan İstanbul’u adeta gözlerimle içtim.

Dünyanın pek çok yerini görme fırsatını yakalamış birisi olarak, kendi memleketimiz her zaman çok güzel gelmiştir gözüme. Hele İstanbul…

İki kıtayı mağrur bir prenses edasıyla ayıran boğazı, tarih kokan her biri birbirinden kıymetli camileri, sarayları, bir gelin edasıyla süzülen yalıları ile dünyanın en güzel şehirlerinden bir tanesi.

İçinde yaşamak, kaosuna, trafiğine, yoğunluğuna ayak uydurabilmek hayli zor olsa da efsunlu bir büyüsü var sanki. Ve o büyü yukarıdan çok daha net anlaşılabiliyor.

Böylesi güzel bir şehirde yaşamak bir ayrıcalık, böylesi nadide bir şehri bir kuş misali seyredebilmek ise çok keyifli. İnsan kendisini çok şanslı olduğunu hissediyor ve herkesin bu güzellikleri görmesini diliyor.

Ben hayalimi yakaladım, hayalimle havalandım. Dileğim o ki, sizler de hayallerinize benim kadar yakın olur, an be an yaşama şansına kavuşursunuz.

Şimdi yeni hayaller kurma zamanı. Nasıl ve ne şekilde olacağını düşünmeden, hayallerimize yelken açıp yol alma zamanı.

Siz de bana katılır mısınız?

Sevgiyle kalın.

Belgin ERYAVUZ

05.06.2011

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sevgili BELGİN ERYAVUZ;sabahın bir saatinde okuyorsanız, günaydın sizlere... Yaşama sevinci içinde olmanız ne güzel!..Dünyayı da gezmişsiniz,iyi vallahi..Bundan iyisi de can sağlığı, daha başka hayalleriniz de tez zamanda gerçekleşir inşallah...Yaşama sevinci içinde olanlar, herkese güzel yaşama gücü verirler; tersi olanlar kendileri gibi hayatı da çekilmez ederler... Keşke biraz daha detaylı anlatsaydınız, uzatsaydınız yazınızı.Yerdeyken sevimsiz hale getirilişine üzüldüğümüz İstanbul,acaba yükseklerden bakınca nasıl bir halde?!..Fatih'imizin İstanbul'unu işgal(!) ettik bir kere, dönüşü de yok gibi.Bizlere de, desenize birkaç ay önce yükseklerden baktınız.Nereden bilebilirdim ki kuş misalince bir helikopter uçup,dolaşıp duruyor ve içinde siz varsınız.Kartal'ımıza,balkonumuz Yakacık'a da baktınız mı?..Evladınız da beraberinizde miydi?Sevindim,yaşama sevinci ile dolu olmanıza...Sizlere mutlulukla taçlanmış bir hayat diliyorum...Yaşama sevincinizi izlemeye devam edeceğim.Sevgilerimle...

Cemal Hüseyin Çağlar 
 25.09.2011 10:44
Cevap :
Sevgili öğretmenim, Sizi ve yorumlarınızı özlemişim))) ne zamandır yorumlarınız ve siz yoktunuz. Öncelikle evet tüm sevdiklerim yanımdaydı. Umarım herkes böylesi bir güzelliği yaşar . hayal işte adı üstünde. Ben de yıllar öncesine ait hayalim bir anda gerçekleşince şaşırdım elbette ve sizlerle paylaşmak istedim. Dilerim siz de tümmmmm hayallerinize en kısa zamanda kavuşursunuz. Sevgiyle kalın  25.09.2011 12:46
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 437
Toplam yorum
: 256
Toplam mesaj
: 16
Ort. okunma sayısı
: 549
Kayıt tarihi
: 09.04.11
 
 

Makine mühendisiyim, bir kız annesiyim. Okumayı, yazı yazmayı, yazarak paylaşımlarda bulunmayı, insa..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster