Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Mayıs '07

 
Kategori
Ruh Sağlığı
Okunma Sayısı
349
 

Hayallerimi vermem

Hayallerimi vermem
 

Nedir Hayal? Umut mu? Güven mi? Yoksa saçma sapan olmayacak isteklerden oluşan düşünceler mi? Hayal umuttur bence, “Hayalleri olmayanın pek çok şeyi yoktur.” der bir Çin atasözü.

Hayaller insanın en büyük yatırımı en büyük sermayesidir. Hayal hep olamayacak şeyleri istemek değildir elbette. Kimi insan “hiç hayal kurmam gerçekçiyim ben “ der. Oysa ki hayalleri olmayan insan başarılı olamaz.

Çoğumuz hayal kurarız. Aslında bu çocukluktan başlar diyebiliriz. Bir oyuncağı, bir bebeği, bir arabayı, bir bayram sabahı yeni pabuçları, okumayı, arkadaşları, mezuniyeti, işi, başarıyı, aşkı, kariyeri, zengin olmayı evi, arabayı vs hayalleri kurarız.

Ebeveynler halini aldığımızda hayaller genişler büyür. Bu kez çocuklarımız için aynı dileklerde bulunuruz. Onların mutlu olabilmelerini, emekliliğimizi hayal ederiz.

Hayalsiz bir dünya olmaz. Herkesin çeşit çeşit istekleri hayalleri vardır.

Peki bunca hayallerin arasında bu zincir gün gelip bozuluverirse, ya hiç onarılmayacak derecede koparsa, o zaman hayal kırıklığı yaşanır işte...

Hayal kırıklığı, incedir hassastır, yıkıcıdır. Tıpkı bir pamuk ipliği misali, bazen öyle hayaller kurarız ki, belki de olması mümkün olmayacak, gerçekleşmesi ancak mucize olan, ama bunu kendimize anlatamayız.

Hiç hayallerinizi güneşe, yeni bir güne yüklediğiniz ve güneşin doğmadığı oldu mu? Ya da geceden çıkıp o çok güvendiğiniz güneşin, aslında hiç aydınlatmadığını fark ettiğiniz?

Hayal kadar, hayal kırıklığı da, insan hayatında büyük önem taşır. O umutla sevinçle coşkuyla kurduğunuz hayallerin, bir anda yıkılıp gitmesi tüm güvenin bir anda yok olması demektir. Her şeye yeni baştan başlayacak gücü bulabilirseniz yeniden hayaller kurmaya başlarsanız. Belki de kazanacaksınızdır.

Ama yıkılmak, pes etmek, hayallerden bir engel de vazgeçmek, belki de gerçekten kavuşacağınız ama zaman isteyen dilekleriniz isteklerinizden vazgeçmek olacaktır.
Hayal kurun, gün gelip biri veya birileri onları acımadan, umursamadan yıksa bile, belki hiç gerçekleşmeyecek bir istek olsa bile, hayal kurmaktan vazgeçmeyin.

Unutmayın hayal kurmayanın hiçbir şeyi yoktur.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ellerine sağlık arkadaşım,sevgiler...

Lavinya 
 07.06.2007 18:32
Cevap :
Teşekkür ederim canım.:))  07.06.2007 20:19
 

Herşey bir umutla başlar, hayallerle devam eder...Sevgiler...

_E...A_ 
 06.06.2007 17:47
Cevap :
Haklısınız umtla başlar bazen aynı umutla sönüverir.Ama önemli olan yeniden başlamaktır değil mi? Teşekkür ederim.Sevgiler  07.06.2007 15:31
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 18
Toplam yorum
: 66
Toplam mesaj
: 24
Ort. okunma sayısı
: 893
Kayıt tarihi
: 18.05.07
 
 

1971 İstanbul doğumluyum. Evliyim, dört yaşında bir oğlum var. Her ne kadar şu an ev hanımı olarak g..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster