Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Ocak '10

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
364
 

Hayallerin savaşı

Hayallerin savaşı
 

uygun


Büyük bir devlet, Kuzey Irak eksenindeki ayaklanmaya müdahale eder. Bu eksende şii çoğunluk üzerine düşen bombalar korkunç felakete yol açar. İran duruma duruma el koymak ister. Bölgeye asker çıkarır. İran kara kamondoları bir ABD üssüne saldırır.

Abd'nin buna yanıtı çok sert olur, bunun üzerine gerilen ortam içinde İran Ortadoğudaki müsluman olmuyan bir devletin sınır karakollarına saldırı düzenler.

Bunu fırsat bilen diğer batılı devletler İran üzerinde baskı kurmaya başlar. İran bu kördüğümü kırmak için bender abbasda konuşalnan savaş gemilerinden karadan karaya füze saldırısı başlatır. İsrail ve ABD bu saldırıya anında karşılık verir.

Yanıbaşındakı yangın Türkiyeyi çok rahatsız eder.Her an ordu kırmızı alarm seviyesindedir. ABD İrana yenı bır füze saldırısı düzenler, İran buna hemen karşılık verir. İranın acil koduyla gönderdiği şahap ve siccil füzelerinden biri Ankaraya biri İstanbula düşer. Binlerce sivil kayıp vardır. Füzeler aslında İsrail hedeflerine ateşlendiğinde, Arrow füzeleri tarafından elektronık yön bulma hedef sistemleri tahrip edilir ve yanlışlıkla şehirlerimize düşer.

Bunu doğarudan bir saldırı olarak yorumluyan türkiye İrana karadan bir komondo saldırısı düzenler. İranın buna yanıtı çok sert olur ve kara savaşını başlatır. Kuzeyde Türk ordusu iki tumenle kuzey ıark eksenıne çıkarma yapar. İran ve İsrailin kıskakında kaln Türkiye, doğu savunma hattında zayıflar.

İran, İsrail ve ABD desdeğini almış Barzanı kuvvetleri Diyarbakır ve yakın plandaki doğu illerine çıkarma yapar.

Ülkenın parçalanması karşısında kalan Türkiye tüm gücüyle savaş devam etmektedir, dünyadakı müslümanlar sünnı ve şii desdekçileri olarak ikiye bölünmüş durumdadır.

Tanrınm hayal olan bu cehennemi nasip etmez umarım.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Oncelikle okuyucunuza sayginin asgari geregi olarak kelimelerinizi gozden gecirip oyle yollamaniz gerekmez miydi? Bir cok kelime eksik harfli ya da yanlis yazilmis...

BULENT YILMAZ 
 13.01.2010 8:08
Cevap :
DEĞERLİ BÜLENT BEY ÖZÜR DİLİYORUM ÇOK ACELE ETTİM VE YAYIMA GİRECEĞİNİ TAHMIN ETMEDİN SELAMLAR VE SAYGILARIMLA  13.01.2010 22:02
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 233
Toplam yorum
: 22
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 356
Kayıt tarihi
: 02.07.09
 
 

Satış ve pazarlama uzmanıyım. Büyük ve yerel şirketlerde bölgesel ve ulusal satış ve bayii organizas..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster