Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Ekim '06

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
750
 

Hayat bayram olsa... mı acaba?

Hayat bayram olsa... mı acaba?
 

100’den fazla ölü… 500’e yakın yaralı… Hepsi de, ailelerine, sevdiklerine kavuşmanın eşiğindeyken başlarına gelecek olan felaketten habersiz çıktılar yola. Oysa ki trafik canavarının bayramlarda, tatillerde tam mesai yaptığı yıllardır bilinen bir gerçekti.

Bu sene bir değişiklik yapıldı ve bayram tatili hafta sonuyla birleştirilmek suretiyle 9 güne çıkarılmadı. İyiki de çıkarılmadı ve neyse ki tatil sadece 5 gün sürdü. Evet, neyse ki diyorum çünkü 5 günde böyle bir bilanço olduğuna göre, 9 günde ne olurdu düşünmek bile istemiyorum!

Hani bir şarkı vardır ya;

''Bütün dünya buna inansa, bir inansa
Hayat bayram olsa…''

diye sürer gider. Aman kalsın, hayat bayram olmasın. Öyle her gün bayram olsa, trafik canavarı seve seve yapar görevini, kullanır yetkisini. Ama yok canım, o kadar da haksızlık etmeyelim canavarcığa. Tek suç da onda değil ya. “Kaza geliyorum demez”den yola çıkarak herkes tedbirini alsa, trafik kurallarına uysa, ki o kurallar boşuna konmadı ya! hız limitini aşmasa, ve bu şekilde trafik canavarının işini kolaylaştırmasa bu rakamlar bu kadar yüksek olmaz. Bu şartlar altında hayat bayram olacaksa, buyursun olsun.

Geçen yıla kadar bayram mesajları bereket, huzur, mutluluk, iman, vs. içerikli olurdu. Fark ettim de bu bayram, bu sözcüklere ''kazasız belasız'' gibi sözcükler de eklendi, daha bir güncellendi. Bu ''kazasızlık, belasızlık'' bizim elimizde biraz da, öyle değil mi?

Lütfen trafik kurallarına uyalım ve trafik canavarına prim vermeyelim! yaşanası bir dünya için şu şarkıyı söyleyebiliriz artık:

''Bütün dünya buna inansa, bir inansa
Hayat bayram olsa…''

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 152
Toplam yorum
: 964
Toplam mesaj
: 60
Ort. okunma sayısı
: 1916
Kayıt tarihi
: 19.08.06
 
 

Ortada bir problem görüyorsak bu bizim de problemimizdir. Ve eğer 'birisi'nin bu konuda bir şeyle..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster