Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Şubat '13

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
530
 

Hayat bir tiyatro!!! Ve perde er geç kapanır

Hayat bir tiyatro!!! Ve perde er geç kapanır
 

Kuzey - cemre


Bu haftaki Cemre'nin aşk kokulu kalpli kurabiyeleri güzeldi. Kurabiyeleri hapishaneye götürse Kuzeyin durumu ne hal olurdu, siz düşünün. Allahtan annesi Gülten hanım kurabiyelerin şeklini değiştirdi de, aşk kokulu kurabiyeler, normale döndü. Dizi başladığı günden beri oyunculuğunu çok iyi konuşturan Gülten Çayak ( Zerrin Tekindor ) hayranı olarak, bir insan bu kadar mı içten oynar. Kızım derken gerçek kızı gibi bağrına basar. Dizi başladığı günden beri bizi hep güldüren ve evladının gözlerine bakarken konuşmaları ile ağlatan bir kadın. Tekrar bu güzel oyunculuğu adına kendisini kutluyorum. Ciddi bir tiyatro oyuncusu olduğunu söylemeden geçmeyelim, bu gün bu kadar güzel bir oyunculuk izliyorsanız bunun alt yapısı tiyatrodan gelir. İyi bir oyuncu olmak dizide oynamak gibi gözükse de bu doğru değildir. Doğru telafuz, doğru bakış, doğru ses tonları, tecrübe tiyatro sayesinde kazanılır. Bunu yapamayan bazı dizi oyuncuları kendindeki açıkları tiyatro oyuncularından ders alarak tamamlar.

Gülten hanımın bu hafta kızı için dilekleri çok güzeldi. Neden hep  birilerini kaybedince hatırlıyoruz acaba hayatın bir oyun ve oyunda bizlerin birer oyuncu olduğunu. Unutsak ta bir gün perde kapanacak. Bu sene yardımcı kadın oyuncuda en çok ödül almasını istediğim oyuncudur. Bunu haketmiş bir oyuncudur. Gelelim şu Zeynep, Cemre kapışmasına önceki  yazılarımda  belirtmiştim, Cemre’ye biraz daha saldırırsa Zeynep, yakında Kıvanç fanları onu linç edecek. Nezaret önünde Sami beyin iki kızın laf kavgasının arasında kalması, yetmezmiş gibi Handan hanımla birde hapiste tartışması hem kızlar için hem de nişanlandığı için, Kuzeyin şansının gerçekten babasına benzediğinin küçük bir örneğiydi. Bir insan bir hapse kaç defa düşer ve kaç defa mektup alır. Önemli olan çirkinden mektup alması, nede olsa kurabiyeleri güzel olan çirkin Kuzeyi gülümsetti.

Haftalardır senaryoya dahil edilmesi geciken Deniz sonunda tekrar aramıza döndü, bakalım Kuzeye daha ne kadar yardımcı olabilecek. Babasının ortadan  kalkması ile rahata eren Deniz artık İstanbul da yaşamaya karar verirse şaşırmam. Nede olsa eski Şeref’in tutkulu bir aşığıydı. Kendisine  oyunculuğunu dizide gösterme şansı az tanınmış olsada bundan sonraki bölümlerde ekranda daha fazla görüceğimize eminim.

Allahım şu taksici Yunus beni güldürmekten öldürüyor. Kuzeye Cemrenin kaç defa aradığını söylerken milleti kırıp geçirdiğine eminim. Kuzeyin bu hafta Barışa attığı dayak güzeldi. Kolye öyle değil, böyle alınır diyen Kuzey Barışın suratını boks torbasına çevirdi. Her raund ayrı bir zevkliydi, hele ki kolyeyi Cemrenin koynuna takarken dayağı boşa atmadığını göstermiş oldu.

Hayat Bir Tiyatro!!! Ve Perde Er Geç Kapanır.

Kuzey-Güney-Cemre-Kuzey

Bu haftaki Cemrenin aşk kokulu kalpli kurabiyeleri güzeldi. Kurabiyeleri hapishaneye götürse Kuzeyin durumu ne hal olurdu, siz düşünün. Allahtan annesi Gülten hanım kurabiyelerin şeklini değiştirdi de, aşk kokulu kurabiyeler, normale döndü. Dizi başladığı günden beri oyunculuğunu çok iyi konuşturan Gülten Çayak ( Zerrin Tekindor ) hayranı olarak, bir insan bu kadar mı içten oynar. Kızım derken gerçek kızı gibi bağrına basar. Dizi başladığı günden beri bizi hep güldüren ve evladının gözlerine bakarken konuşmaları ile ağlatan bir kadın. Tekrar bu güzel oyunculuğu adına kendisini kutluyorum. Ciddi bir tiyatro oyuncusu olduğunu söylemeden geçmeyelim, bu gün bu kadar güzel bir oyunculuk izliyorsanız bunun alt yapısı tiyatrodan gelir. İyi bir oyuncu olmak dizide oynamak gibi gözükse de bu doğru değildir. Doğru telafuz, doğru bakış, doğru ses tonları, tecrübe tiyatro sayesinde kazanılır. Bunu yapamayan bazı dizi oyuncuları kendindeki açıkları tiyatro oyuncularından ders alarak tamamlar.

Cemre'nin-annesi-Zerrin Tekindor

Gülten hanımın bu hafta kızı için dilekleri çok güzeldi. Neden hep  birilerini kaybedince hatırlıyoruz acaba hayatın bir oyun ve oyunda bizlerin birer oyuncu olduğunu. Unutsak ta bir gün perde kapanacak. Bu sene yardımcı kadın oyuncuda en çok ödül almasını istediğim oyuncudur. Bunu haketmiş bir oyuncudur. Gelelim şu Zeynep, Cemre kapışmasına önceki  yazılarımda  belirtmiştim, Cemre’ye biraz daha saldırırsa Zeynep, yakında Kıvanç fanları onu linç edecek. Nezaret önünde Sami beyin iki kızın laf kavgasının arasında kalması, yetmezmiş gibi Handan hanımla birde hapiste tartışması hem kızlar için hem de nişanlandığı için, Kuzeyin şansının gerçekten babasına benzediğinin küçük bir örneğiydi. Bir insan bir hapse kaç defa düşer ve kaç defa mektup alır. Önemli olan çirkinden mektup alması, ne de olsa kurabiyeleri güzel olan çirkin Kuzeyi gülümsetti.

Kuzey- Deniz

Haftalardır senaryoya dahil edilmesi geciken Deniz sonunda tekrar aramıza döndü, bakalım Kuzeye daha ne kadar yardımcı olabilecek. Babasının ortadan  kalkması ile rahata eren Deniz artık İstanbul da yaşamaya karar verirse şaşırmam. Nede olsa eski Şeref’in tutkulu bir aşığıydı. Kendisine  oyunculuğunu dizide gösterme şansı az tanınmış olsada bundan sonraki bölümlerde ekranda daha fazla görüceğimize eminim.

Allahım şu taksici Yunus beni güldürmekten öldürüyor. Kuzeye Cemrenin kaç defa aradığını söylerken Milleti kırıp geçirdiğine eminim. Kuzeyin bu hafta Barışa attığı dayak güzeldi. Kolye öyle değil, böyle alınır diyen Kuzey Barışın suratını boks torbasına çevirdi. Her raund ayrı bir zevkliydi, hele ki kolyeyi Cemrenin koynuna takarken dayağı boşa atmadığını göstermiş oldu.

Murat sarı

https://twitter.com/muratsari8084

(21.02.2013 )

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 52
Toplam yorum
: 21
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1309
Kayıt tarihi
: 25.11.12
 
 

Düşüncelerimi, hayallerimi, bilgilerimi paylaşmayı seviyorum, dünyaya birbirimizi anlamak çin gel..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster