Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Mayıs '16

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
110
 

Hayat çekirdeksiz üzüm

Hayat çekirdeksiz üzüm
 

Tercih sizin...


BEYAZI SİYAHI PEMBESİ YOK:)))

Yalan. Gün içinde kim bilir kaç kez kendimize çevremize yalan söylüyoruz. Bazen günü, bazen an’ı, bazen kendimizi kurtarmak, bazen olduğumuzdan farklı görünmek, bazen bazen bazen….
 
Her yalanımıza da kılıf uyduruyoruz... 'Ama kötü bir niyetim yoktu. Ama seni düşündüğüm için. Ama zor durumda kalmamak için. Ama ben zaten bir şey değilim bari yalandan bir kimliğe bürüneyim. Ama bu işe girmeyi çok istiyorum. Ama o beni çok sevsin. Ama ama ama...'  Ve tabii her yalanın da kendimize göre bir rengi var. Duruma göre yalanımız beyaz, kırmızı, pembe olabiliyor:)  Bize söylenen her yalan ise siyah, kara, kötü. Bize söylenince evet kötüi  Biz söyleyince ‘Aman canım ne olacak. Küçük bir yalan o kadar.’ deyip sıyrılıveriyoruz.
 
Gerçek bu mu peki? O yalanları kime söylüyoruz? Karşımızdakine mi kendimize mi? Elbette kendimize. Hem de tam kalbimize. Beynimize. Tüm organlarımıza. Tüm duygularımıza. Benliğimize yalan söylüyoruz. Ne adına? Kurtarmak!!!!! Günü, an’ı, kendimizi, durumu. Kurtarıyor muyuz? Hayır. Daha çok batıyoruz.
 
Kimse aptal değil. Her hareketimizle, kullandığımız her kelimeyle ve tavrımızla kendimizi ele veriyoruz.
 
Nasıl mı? Karşımızdaki herkes bizim aynamızdır. Konuştuğumuz aslında yine kendimiz. Aldığımız yanıtlar, vardığımız yargılar, yaptığımız eleştiriler kime sizce? Kendimize. O zaman o yalanlar kime söyleniyor? Kendimize.
 
Yalanının büyüğü küçüğü ya da rengi yok. Yalan yalandır. Bu kadar. Kendimizi kandırmaktan, olduğumuzdan farklı görünmeye çalışmaktan, kendimizi sevmemekten, değer vermemekten başka bir şey değildir. O kadar değersizim ki kimse beni böyle sevmez. O zaman küçük bir yalanla başka bir kimliğe bürüneyim... Kendimi o kadar sevmiyorum ki beni sevsin diye yalandan böyle davranıyorum...
O kadar kendime güvenmiyorum ki işi yetiştiremedim demektense hastaydım diyerek günü kurtarayım...

Siz kendinizi sevdikçe, değer verdikçe, güvendikçe yalana ihtiyacınız kalmaz. Doğruyu söyleyin. Giden gitsin hayatınızdan. Yeni bir iş de bulursunuz merak etmeyin. Sizi olduğunuz gibi seven biri de girer hayatınıza. Yeter ki kendiniz olun. Kendinize yalan söylemeyin.
 
Yalan dipsiz kuyudur. Bir kere o kuyudan su çekmeye başlarsanız alışkanlığa dönüşür. Kuyunun suyu bitmez ama her çekişten sonra siz tükenirsiniz. Yapmayın. Ne pahasına olursa olsun yapmayın. Yalan yalandır.
 
Kendinize güvenin. Karşınızdaki de sizin gibi bir insan. Doğrusuyla yanlışıyla, geçmişiyle, hayalleriyle aynen sizin gibi bir insan. Siz neyseniz o da o. Lütfen unutmayın… Günü kurtararak gelecek oluşturulmaz. Gerçek anlar size hayal ettiğiniz geleceği hazırlar. 
 
Sevgiyle…

İletişim:
Yaşam Koçu & Access Bars Uygulama & Reiki Uygulama
feridehocaoglu@hotmail.com
feridehocaoglu7@gmail.com
facebook.com/feride.hocaoglu.5

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 38
Toplam yorum
: 11
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 161
Kayıt tarihi
: 10.09.15
 
 

Reiki Master & Access Bars Uygulama & Bireysel Danışman ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster