Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Aralık '16

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
128
 

Hayat çekirdeksiz üzüm

Hayat çekirdeksiz üzüm
 

Tercih sizin...


Yenilenmek

Yeni bir yıla daha girmek üzereyiz. Ülke ve dünya gündemi ne olursa olsun, birkaç günlüğüne de olsa içimizde bir heyecan var değil mi:) Eski yıla veda... Yeni yıla merhaba..

O zaman başlayalım güzel bir temizliğe. Açalım dolap kapaklarını. Giymediğimiz tüm giysileri, kullanmadığımız tencere, tava, bardak, çanakları ihtiyacı olan birilerine verelim.

Su akıtan muslukları, bozuk rezervuarı, kırık camları, çalışmayan ocağı, elektirik kaçıran masa lambasını tamir ettirelim ya da yenisini alalım.

Buzdolabında kalmış bozuk peynir, küflenmiş salça, on günlük çorba, kurumuş ekmek, tarihi geçmiş bakliyat ne varsa çöpe atalım.

Her baktığımızda içimizi acıtan fotoğrafları, yıllardır duvarda aslı olan tabloları, gereksiz süs eşyalarını, yırtılmış koltuk yüzlerini, solmuş çiçekleri, artık yazmayan kalemleri elden çıkaralım.

Ohhh biraz rahatladık değil mi:))

Şimdi kendimize gelelim...

Bizi sömüren, enerjimizi emen, sürekli dert yanan, mutsuz ve huzursuz olan, eleştiren, hayatımıza saygısı olmayan arkadaşlık adı altında yürütmeye çalıştığımız tüm ilişkileri sıfırlayalım.

Zihinsel, bedensel ve duygusal olarak dengede kalmaya çalışalım. Bunun için Reiki, yoga, meditasyon gibi yöntemler öğrenebiliriz. Ya da uzun yürüyüşler, doğa sporları, koşu da olabilir. Hangisi size uygunsa.

Ve en önemlisi lütfen ama lütfen geçmişi artık bırakalım. Her ne yaşandıysa, kiminle yaşandıysa, kim ne yaptıysa olan oldu ve bitti. Bırakamadığımız her durum,  olay, duygu ya da kişi sırtmızda yük olarak kalır. Zaten şimdiye kadar taşıdık. Yeter.

Sevdiğimiz konulara odaklanalım. Belki resim, seramik belki kitap, şiir yazmak, belki her hafta sinemaya gitmek. Güzel olmaz mı:)

İşimizi severek yapalım. Bereket kapımız o. Hiç sevmiyorsak alternatif arayalım. Yok mu? O zaman şu andaki işimizde, mutlu olabilecek yönler arayalım. İnanın vardır.

Ailemize, sevdiklerimize, dost ve arkadaşlarımıza daha çok zaman ayıralım. Daha çok gülüp daha çok sevelim. Aşık olalım mesela:) Çocuğumuzu daha çok öpelim. Annemize daha çok sarılalım.

Şu kadarcık yazı bile yeniye yer açar değil mi? Eskiyi bırakabilirsek elbette...

Yeni yıl yeni umutlar demek. Yeni başlangıçlar demek. Her son bir başlangıç değil midir zaten?

Mutlu, huzurlu, sağlıklı güzel yıllarımız olsun:)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 38
Toplam yorum
: 11
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 167
Kayıt tarihi
: 10.09.15
 
 

Reiki Master & Access Bars Uygulama & Bireysel Danışman ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster