Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Ağustos '09

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
829
 

Hayat nedir?

Hayatı dümdüz bir yol zanneden insanlar var.Mesela bir masanın dört ayağı, düz bir tablası olması gerektiği gibi. Yani üç ayaklı masa olmadığından emin olmak gibi. Hayat da sanki öyleymiş gibi. Kuralları olan ve asla bu kurallar bozulamazmış gibi.

Kendilerinden o kadar eminler, kendilerini o kadar bilgili zannediyorlar ki, birşeyler anlatmanın imkanı yok. Tek doğru ve illa ki olması gereken kendi bildikleri. Kitaplarda yazanlar doğru sanıyorlar. Karşıdan bakınca çok üzülüyor insan. İçi burkuluyor. Fakat elimizden birşey gelmiyor.

En çok ilgimi çeken ise; hiç yaşamadıkları ve bilmedikleri konular hakkında, diğer insanlardan daha çok şey biliyormuş gibi davranmaları. Mesela hiç evlenmemiş insanlar evlilikle ilgili o kadar çok konuşurlar ki, bir kaç eş eskitmiş sanırsınız. Hiç cinsellik yaşamamış insanlar da öyledir. Cinsellik hakkında derin bilgileri ve kendilerine göre fikirleri vardır. Hayret edersiniz. Aslında bilmesi gereken doğruları da anlatamazsınız. Hamilelikde aynı şekilde. Bebek bakımına kadar her konuda bilgileri vardır.

Oysaki hayatın kıyısında durup, başka insanların hayatlarıyla avunduklarının farkında bile değillerdir. Onlar okuyarak, görerek ve kendilerine göre değerlendirerek mükemmel bir hayat yaşamakta olduklarını sanıyorlar. Hayatın içinde hayatı dışlayarak, hayattan korkarak ömür geçiriyorlar. Bununla da öğünüyorlar. Çünkü sorunsuz mükemmel bir hayatları var. Ne yazık ki yalnız bir hayat.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 265
Toplam yorum
: 1206
Toplam mesaj
: 135
Ort. okunma sayısı
: 619
Kayıt tarihi
: 15.01.07
 
 

1974 İstanbul doğumluyum. Yüksekokul mezunuyum. Bursa'da yaşıyorum. Her zaman yazıp defterler, aj..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster