Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Aralık '17

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
127
 

Hayat Özeldir

Her günün sonunda kendine sor. Bugün neyi daha iyi yapabilirdim? Ne öğrendim? Bugünü nasıl geçirdim?

“Bir gününü nasıl geçiriyorsan, hayatın öyle geçer.” diye bir sözle tamamlayalım sorularımızı. Geride bıraktığın günü sorgulamanın, yarın için yatırım olduğunu başımıza gelenlerle öğreniyoruz.

Bütünün iyi olabilmesi için, bütünü oluşturan parçaları iyileştirme oyunum var benim.

Her günün cebine güzel bir an sıkıştırmak bizim elimizde. ‘Hayat bu bahşişi hak etmiyor’ diye düşünenlerdenseniz, yanılıyorsunuz.

Bir günün içinde yaşadığı küçük mucizeleri göremeyenlerden hep duyduğumuz bir cümle var: “Hayat sana güzel.” Bu cümlenin açılımını yazıyorum şimdi size; eğleniyorsun, yiyip içiyorsun, geziyorsun, gülüyorsun, zaman kavramın yok, istediğini yapıyorsun, derdin yok anlamına geliyor.

Koynunda olumsuzluk barındırmayan bir ömür olabilir mi? Hayat sana, bana, ona güzel değil, ancak özel olabilir.

Unutuyor insan gecenin sabahını, sonbaharın bir de ilki olduğunu...

Fotoğraf karelerindeki ‘mış gibi’ yapılan hayatlara aldanır olduk. Herkes mutluymuş, mutsuzluk da neymiş der gibi... Kim, nerede, ne zaman, ne yapıyor, nasıl yapıyor? sorularıyla göz gezdiriyoruz sosyal medyanın çıkmaz sokaklarında... Gerçeğimizi yaşayamıyoruz. İnstagram başkalaştırılan yaşamların örtüsü olmuş, üzerinde piknik yapıyorlar.

Tuttuğumuz o acı yas bile hesabımızda paylaştığımız siyah ekrandan ibaretken, nasıl duyguların özünü yaşamaya varacağız biz?

Hayat gösterilmeye çalışıldığı gibi toz pembe değil. Pembe olduğu, kadar tozu da var. Kimse kimsenin kapısını da süpürmüyor artık, yalnız sen süpüreceksin kiri, pası, acıyı... Gerçeği görmeye çalışacaksın bunca yapaylığa inat. O bir gün, başka türlü iyi geçmiyor çünkü.

O yüzden işte sor kendine “Bugün neyi daha iyi yapabilirdim?” diye. Gel önce şükrederek başlayalım mesela biz o iyiye...

 

HATİCE BÜYÜKARI bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 5
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 157
Kayıt tarihi
: 26.11.17
 
 

Editör ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster