Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Ağustos '07

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
489
 

Hayat seçimlerimizden oluşur

Hayat seçimlerimizden oluşur
 

Hayat seçimlerimizden oluşur ve hayatımıza kendimiz yön veririz.

Kararlarımızı tek başımıza alırız.

Tüm hayatımızdan, yaşadıklarımızdan, deneyimlerimizden, yanlışlarımızdan, doğrularımızdan sadece ve sadece kendimiz sorumluyuzdur.

Herşey bizim elimizdedir. Hayatımızı istersek değerli, istersek değersiz kılarız.

Hayatımıza karar veren de sonuçlarına katlananda bizlerken, başkaları tarafından kabul edilip edilmemek, bence hiç de önemli değildir.

Birini sevebiliriz, evlenmek de isteyebiliriz. Anne-babası, diğer akrabaları bizi istemeyebilir. Başkalarının istekleri doğrultusunda yaşadığımızda, göreceksiniz ki yaşanılanların sonuçlarının sorumluluğunu üstlenmek zor gelecektir.

Yalnız unutmayalım. Anne-baba gibi, başkalarının istekleri doğrultusunda kararlar verip yaşamak da yine bizlerin seçimidir. O nedenle sonuçlarının sorumlusu yine kendimiz olacağız.

Şuna inanın, kendinize ve yaptıklarınıza inandığınız sürece, başkalarının ne düşündüğünün önemi yoktur. Bu, onların halletmesi gereken bir problemdir. O zaman daha rahat kararlar aldığınızı göreceksiniz. Unutmayalım hayat seçimlerimizden oluşur.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Keske bu kadar kolay olsaydi yazdiklarinizi uygulamak. Anne babayi uzmeme adina alinamayan kararlar belki bizde aciyor ama onlara bu aciyi yasatmaya kiyamiyorsunuz ne yazik ki..

Beyhan BiÇKİN KOZANOGLU 
 31.08.2007 18:11
Cevap :
dediklerinize katılyıroum, herşey aynen öyle oluyor.  31.08.2007 19:19
 

"Kendinize ve yap(Z)dıklarınıza inandığınız sürece, başkalarının ne düşündüğünün önemi yoktur!" sevdim bu cümleyi ve aklıma yerleştirdim. Gerekli olduğu zaman kullanmak üzere! Ne dersin? Güzel bir yazıydı, emeğine sağlık.

Ayda 
 27.08.2007 21:56
Cevap :
kendime inanırım, ama yazdıklarıma bazen inanmıyorum. Bazen olması gerekenleri yazıyorum, onlarda her zaman beynime uymuyor.  28.08.2007 7:23
 

yazınız bana bir iclal aydın ın şirini hatırlattı hayat seçtıklerımız mı dıyor ya evet sectıklerımiz.evet önemlı olan kendı kararlarımızı vermek hiç değilse sonuç kötü olursa da başkasını suçlamayız.

elçin sertkaya 
 26.08.2007 3:47
Cevap :
karalarımızda kendimiz versek de başkaları verse de sorumlusu biz olduğumuz için her ne şekilde olursa olsun kararlarımızı verirken düşünmemiz lazım  26.08.2007 12:49
 

Çok gençken insan bunun bilincinde olamıyor, hele de kişilik gelişimini tamamlayamamışsa ve çok acı çekiyor, uzun bir adaptasyon süreci yaşıyor yanlış koşullandığı ve kararlarında hep birilerine danışma gerksinimi duyduğu için. Ama çok doğru dedikleriniz. esenkalın. ezgi umut

Ezgi Umut 
 26.08.2007 1:24
Cevap :
sizin de dediklerinize katılıyorum  26.08.2007 11:56
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 708
Toplam yorum
: 1698
Toplam mesaj
: 49
Ort. okunma sayısı
: 2669
Kayıt tarihi
: 13.07.06
 
 

Tıp alanında doktor olarak çalışmaktayım, beyin cerrahi uzmanıyım..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster