Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Eylül '18

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
65
 

Hayat Senin Hayatın Kimseye Hediye Etme

Hayat Senin Hayatın Kimseye Hediye Etme
 

Başımız her sıkıştığında zamana yükleriz tüm sorumluluğu. Zamanla düzelecekler, zamanla geçecekler. Ancak zamana bıraktığınız her şey sadece kabullenmediğiniz gerçeklere çarpıp bir suretle size geri döner. Zamanla güzel olacak dediğimiz aşklar, iyi dediğimiz insanlar, zamanla başarırlar.. 
 
Her şey! İyi ki olmamışlara, keşke tanımasaydımlara dönüşmüyormuş gibi.. Değer görmediğiniz yerde kalmayın, çıkarlarıyla yaklaşanlara, boş sözlere bile bile kanmayın, kendinizi de kandırmayın. Bazı şeyler istediğiniz gibi olmaz. Olmalı olacak diyerek takılmayın, kabullenin. Olmayacak duaya amin demeyin. Yani yapmayın, zorlama hiç bir gemiyi yürütmeye çalışmayın. Oysa; o an olmayacağını kabullenmeyip, umutlarınıza doldurduğunuz hayallerinizin yerini başka şeyler alıyor. Kabullendiğinizde ise asıl o zaman güzellikler başlıyor. Olmayanı kabullenip elinizi uzattığınız güzel şeylere dönüşüyor. Hissedin. İyi şeylerin zamanla değil zamanında olacağına inandığımdan beri zamanla küsüm ben. Her an değerli. Bekleyerek harcanmayacak kadar. Şans verin kendinize, kendiniz için başkalarına.
 
Zamana değil an’a.. Peyami Safa ‘Tecrübe, yaşlanarak değil, yaşayarak kazanılır; ve zaman insanları değil, armutları olgunlaştırır’ demiş. Yani düz hesap ‘Ne hayrını gördün ki zamanın?’diyor. Önce kendi değerini bil. Yaşa dolu dolu, doya doya. Takılıp kalma. Dene, duy, tat, sev, hisset, mücadele et ama gerektiğinde vazgeç, git, gül, umursama, yenilen, yen, yaşa.. Hayat senin hayatın. Kimseye hediye etme.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 29
Toplam yorum
: 3
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 90
Kayıt tarihi
: 25.07.17
 
 

Yaşam Koçluğu, NLP Uzmanlığı ile birlikte editörlük yapmaktayım. Blog sayfamda yazmaya başladıkta..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster