Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Şubat '09

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
497
 

Hayata dair (Adaletsizlik Kol geziyor Politikası)

Hayata dair (Adaletsizlik Kol geziyor Politikası)
 

Bozacı Şıracı


Hayata Dair (Adaletsizli Kol geziyor Politikası)

Sabah evden çıktım işime gidiyorum. Her günkü standart rutin tempoya. İşte gördüklerimle selamlaşıyorum ve odama geçim bilgisayarımı açıyorum. Girdiğim siteler yaptığım işler hepsi aynı. Tek değişen tarih. Öyle aralarında gittiğim kahve, içtiğim çay oynadığım tavla. Hepsi aynı. Tarih hariç. Mesaim bitiyor ve eve geliyorum. Çocuğumla oynuyorum televizyonda haberleri izliyorum. Oyunlar aynı haberler aynı. Değişen gene tarih. Uyku saatime kadar yaptıklarım bir önceki günün aynısı. Değişen gene tarih.

Bunları bir kenara bırakalım şimdi. Sabah evden işe farklı yoldan gitsem farklı sitelere girsem yada rutin dışı işler yapsam. Yada bilgisayarı açmadan diye başladım yazıya. Nerede toplayacağımı bilmezken tüm hayallerim söndü. Çünkü gene bilgisayarın başındayım ve maillerimi okuyorum. İnsanı sinir eden ve moralini bozan ve bazı yapıların iç yüzünü gösteren maili hayallerime dur diyerek sizlerle paylaşmak istedim.. Daha doğrusu olayların kronolojik sıralamasını inceleyip doğruluğunu inceledim.

17.05.1998 Tarihinde Sevim Tanürek vefat ediyor. Ahmet Burak Erdoğan'ın 11.05.1998 de ehliyetsiz olarak kullandığı otomobilin altında kalıyor. Peki ehliyetsiz araç kullanmanın ve yayaya çarpmanın cezası ne? 1-2 Ay hapis cezası 263 lira para cezası. O zaman için. Ama bu cezaya kaza ve Kaza esnasında ölüm olayı yok. Olayın Ardından Bu komik cezanın verilmesini sağlayan 'tamamen kusursuz' Raporu adli tıp trafik ihtisas dairesi başkanı Eyüp ÇAKMAK tarafından onaylanmış.

2000 Yılında alına Rapora göre, Ahmet BURAK ERDOĞAN'ın hastalığı “TESTİS KANSERİ!... “ Uzman hekimlerin verdiği bilgiye göre, testis kanseri TEDAVİ EDİLEBİLİR bir rahatsızlık. Burası çok önemli, çünkü ÇÜRÜK RAPORU, asker adayı açısından ancak iş görme gücünün %60'ını yitirmesi durumunda veriliyor. Tedavi edilebilir hastalıklardaysa durum farklı. Hastalığın tedavi edilmesinin ardından kişi, askere alınıyor. Oysa hepimizde biliriz ki Türk Milleti askere gitmeyeni yarım adamdan sayar, çürük rapora ihtiyacı olan bile onuruna yedirip de bu raporu almak istemez, sakat ise sakatlığını saklar.

Daha sonra askere testis kanseri olduğu için gitmeyen ve ÇÜRÜK RAPORU alan Ahmet Burak ERDOĞAN ne gariptir ki bir yıl sonra 23.02.2001 tarihinde gönül rahatlığı ile evlenebiliyor...

Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN'IN, ses sanatçısı Sevim TANÜREK'E otomobiliyle çarparak ölümüne neden olan oğlu Ahmet Burak ERDOĞAN için 'tamamen kusursuz' raporu vererek beraatını sağlayan adli tıp trafik ihtisas dairesi başkanı Eyüp ÇAKMAK, Türkiye Denizcilik İşletmeleri' ne Genel Müdür yardımcısı olarak atandı. 21.10.2004

2 milyon 350 bin dolara gemi almasını 2007 de ayyuka çıktı. (Pardon GEMİCİK)

http://www.milliyet.com.tr/1998/05/18/haber/hab07.html
radikal
hurriyetim

Ve daha niceleri. Kimse bu konuda başbakana neden bir soru sormuyor. Ya da başbakan dünyada görülmemiş bir şekilde medyayı boykot gazelleri okuyor. Kendisi sadece yukarıdaki birkaç örneğe cevap versin de sonra millete şunu oku bunu okuma gazelini okusun. Güzel ve hicivli bir fıkrada %47 ye destek olanlar ithaf olunur.

TEMELE SORMUŞLAR;
'APTAL MI OLMAK İSTERSİN, GÜZEL Mİ?'
'APTAL' DEMİŞ TEMEL 'GÜZELLİK GEÇİCİDUR'

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 7
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 452
Kayıt tarihi
: 29.09.08
 
 

1979' da ailemin devlet memuriyeti sebebi ile Kilis' te dünyaya gelmişim. Aslen Akşehir'liyim. Ço..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster