Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Şubat '11

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
540
 

Hayatı felç etmek! ne kötü söz

Hepimiz bir doğal afette duyarız şu iğrenç kelimeyi 'Şiddetli yağışlar hayatı FELÇ etti, yoğun kar hayatı FELÇ etti, Sel suları hayatı FELÇ etti, Yanardağ faaliyete geçti hayatı FELÇ etti, Şiddetli rüzgar ve lodos hayatı FELÇ etti.' Ne kadar kötü bir söz FELÇ kelimesi. Ülkemizdeki engelli vatandaşlarımızı derinden yaralayan bir kelime. Ne lüzüm var Felç etti kelimesini kullanmaya diye senelerdir düşünürüm. 

Benimde engelli bir ağbim var. Televizyonda haberleri dinlerken işte ne bileyim o anda Şiddetli rüzgar hayatı FELÇ etti cümlesini söyleyince spiker arkadaşımız o an ağbimin yüz halini görmeniz gerekir. FELÇ kelimesi neden kötü bir durum diye kullanılır? Hiç mi düşünülmez duyunca engelli bir insanın içinin eridiği, ezildiği, üzüldüğü .Hepimiz insanız Hayatı FELÇ etti yerine OLUMSUZ ETKİLEDİ denilse ne olur yani biryerimiz mi eksilir. 

Haydi daha fazla o insanlarımızı üzmemek için bu gibi durumda FELÇ ETTİ kelimesini kullanmaktan kendimizi sakınalım. Mümkünse hiç kullanmayalım. Çeşitli kampanyalar var şöyle yapalım hayat kurtaralım falan diye. Haydi hep birlikde bizde bu iğrenç kelimeyi kullanmayalım , onların yüzünü güldürelim. Saygılar sunuyorum. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

emrah çimen 
 21.02.2011 14:59
 

O İNCE DÜŞÜNCE KİMDE VAR Kİ?

Kerim Korkut 
 20.02.2011 7:53
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 61
Toplam yorum
: 150
Toplam mesaj
: 26
Ort. okunma sayısı
: 728
Kayıt tarihi
: 19.06.09
 
 

En uzun gece olan 21 Aralık'ta rahmetli annemin dediğine göre oldukca yağmurlu bir gecenin sabahı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster