Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Ekim '06

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
1223
 

Hayatı seyredenlerden misiniz ?

Hayatı seyredenlerden misiniz ?
 

İki insan arasındaki yakınlık hiçbir şey ifade etmez bazen, yakınlık derken fiziksel yakınlıktan bahsediyorum. Mesela aynı iş yerinde çalışırsın, bir masa uzağındadır ama aslında kilometrelerce uzağındaki birinden çok daha uzaktadır.

Karşı komşundur sevdiğin ya da sevdiğini sandığın ama sabahları asansörde bir günaydından öteye gitmez aranızdaki yakınlık... Aslında düşününce küçücük bir kutuda yalnızsınızdır... O senin kokunu duyar, sen onunkini... O anda her şeyi söyleyebilirsiniz... Mesela 'Bugün hava güzel olacak sanırım... Apartman toplantısı ne zaman biliyor musunuz? Bu arada çok güzel kokuyorsunuz, sizde benin gibi bekarsınız galiba:) 'Ama hiçbişey söyleyemezsiniz, öyle kalırsınız... Ya böyle kabul edesiniz bu durumu ve her sabah onu görebildiğiniz için mutlu olursunuz... Ya da her sabah onu görüşte küçük bir gülümsemeden başka birey alamadığınız için kendi kendinizi yersiniz... İşte bu da hayata bakış açınıza bağlı... Yani herşey size kalmış...

Aslında aynı apartmanda oturmak bir şanstır. Bunu fark edebilir misiniz acaba o durumdayken? Hiç sanmıyorum. Her gün aynı saatte evden çıkmak bir şans. Her gün asansöre binebilmek de bir şanstır. Ara sıra karşılaşmak bir şanstır. Bir fırsattır size sunulan. Fark edebilene... Burnunun ucundakini görebilene... Ya bir kez görme şansınız olsaydı onu. Tek bir şansınız olacaktı bu sefer değerlendirebilmek için. Ya da karşı komşunuz olsaydı... Balkonda her gün gördüğün ama konuşamadığın. Camı açıp seslenemezsin ya seni seviyorum diye:)

Yaşamakta böyle işte... Ne farkı var ki? Her sabah uyanıyorsan bu sana verilen bir şans, bir fırsat. Yaşaman için... Tabi fark edebilene... Burnunun ucundakilerindi değerlendirebilene... Hayatı seyretmekle yetinmeyenlere...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu anlattığınız durumları bir çoğumuz yaşamışızdır. Eşimle konuşana kadar neler çektiğimi bir ben bilirim ama çok şükür ki bu şansı kaçırmadım ve şuan mutlu bir evliliğim var. Aşk bazen öyle bir hava estiriyor ki adınızı bile unutabiliyorsunuz. İşte buna "sırılsıklam aşk" diyoruz:=)

Hasan ARSLAN 
 16.10.2006 12:36
 

Kaybetmek bir insan için de, başka herhangi bir şey için de hiç çaba göstermemekten daha değerli :) Sevgiyle...

Barış 
 15.10.2006 0:24
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 20
Toplam yorum
: 45
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1206
Kayıt tarihi
: 11.10.06
 
 

Yunan dili ve edebiyatı mezunuyum.. İçimdeki yazma isteğine mani olamayınca, madem yazıyorum yazdıkl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster